Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Съвет за покупка на Opel Astra J

fif0 снимка fif0 13 април 2018 - 08:43

Здравейте колеги!

Ориентирал съм се към покупка на Opel Astra J бензин 1.4T с фабрична газова. Прочетох наличните менения във форума и като цяло виждам, че всички са доволни от този модел, който няма големи проблеми. В момента карам Astra G 2.2 147 кончета и съм много доволен от динамиката на автомобила, като чуденето ми е дали 1.4T двигателя ще има подобен вървеж.

Също така се чудя дали да е комби или хечбек. С малко бебче съм на 8 месеца и може би ще е най-добре комбито, но ако хечбека има сравнително голям багажник и може да побере цялата количка с багаж може да се насоча към него.

До сега съм нямал кола с турбо и не съм сигурен дали не изкачат чести проблеми с него. Също така моля споделете как са цените на обсужване, консумативи и т.н. в сравнение с Astra G. Харча на газ не ме вълнува, тъй като в момента моята си хапва достатъчно :icon_smile2:

В mobile-то виждам някои симпатични обяви на добри пари, като съм в дилема дали да направя покупката от БГ или да проверя какво може да се вкара от Германия - ще съм ви много благодарен за съвет.

Ако е от БГ тази, на която съм се спрял е следната:

https://www.mobile.b...39&slink=6qsi9s
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 13 април 2018 - 10:30

Вървежа няма да е съвсем същия, J-ката е по тежка. Комбито си е комби, а не бебока - винаги ще ти трябва място, но нека водещата причина да купиш една кола бъде техническото състояние. Тази щом 3 купивана от България - в който и да официален сервиз ще ти кажат всичко което и е минало през главата
Отговори

fif0 снимка fif0 13 април 2018 - 10:43

Благодаря за инфото.
Тази от обявата, която съм дал най-вероятно не е купувана от БГ, тъй като е с някаква временна регистрация. Мисля да се обадя в Опел, за да разпитам за сервизна история и дали са реални километрите.
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 13 април 2018 - 11:19

Здравей колега,

Аз имам такава - комби. Мога да ти я покажа на живо, да си прецениш сам. Пиши ми на лично, ако имаш желание. Комбито е тежко - моето е 1503 кг по талон. Върви приятно за съотношението кг/кс. Разход на газ - 8.3-5 извънградско ми е обикновено като пътувам със семейството, 11-13 ми е в София градското.
Най-големият проблем, който съм имал е спукан капак на клапаните. В София Ауто казаха, че А14НЕТ си го имат този проблем. Другият ми по-голям проблем беше още на 3тата седмица, когато ми се счупи една скоба, която държи маркучите на водата към изпарителя. Съответно маркучът беше паднал на шайбата на алтернатора и почти беше прерязан. Имах късмет, че го видях навреме.
Като обслужване - в официален сервиз - масло, филтри, труд - около 400 лв. Филтърът за ниското налягане само е 90 кинта.
Мое лично мнение е да не си купуваш хечбек, ако е с газ. Бутилката надига долната кора на багажника и той става много плитък. Комбито е перфектно за семейни пътувания - събира количка, корито, гърне, багажи, т.н.

Поздрави!
Отговори

fif0 снимка fif0 13 април 2018 - 11:42

Благодаря за предложението. Може да се възползвам от него.
Дали имаш представа колко струва удоволствието от смяната на споменатият капак на клапаните ?

Относно обсужването - няма да е в официален сервиз, след всички изчетено за некадърността на служителите в тях. Предпочитам да я обслужват познати, които няма да си оставят ръцете или да лъжат, че нещо е подменено, а то да е закърпено.
Мнението беше редактирано от fif0: 13 април 2018 - 11:43
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 13 април 2018 - 12:32

Капакът на клапаните ми беше сменен гаранционно, така че не знам цена, съжалявам.
А относно русенската обява в мобиле, там не пише, че е от България. От номерата се вижда, че е италианка. Предполагам се има предвид, че от първи собственик е купена. Другото интересно е - поне на мен ми предложиха 5 години гаранция, така че би трябвало тази да е още в гаранция.

Поздрави!
Отговори

fif0 снимка fif0 13 април 2018 - 12:39

А според вас заслужава ли си парите, ако действително е на 60 000км, въпреки че мисля да коментирам малко цената с човека ако се склони на 15 000 лева да я даде може и да я взема ако всички ѝ е наред.
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 13 април 2018 - 16:23

Това е доста субективен въпрос :) Аз лично първо бих прегледал всички buyback автомобили по официалните вносители или изкупени от лизинги. Честно казано аз не съм фен на италианките, но пък може да е много читав екземпляр.

Успех!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 13 април 2018 - 18:11

Проверете и историята в Опел на тая италианка, ако продавача вземе да се дърпа - остави. Принципно ако има кола карана повече от немско дизелово комби - това е италианка с фабрична газ...
Отговори

fif0 снимка fif0 16 април 2018 - 09:06

Чух се с човека с Русенската астра. Добре ми звучеше по телефона. На въпроса ми дали може да заведем колата до Опел Русе, той отговори веднага, че няма никакъв проблем и че скоро е минала преглед от там. Колата е дерегистрирана от Италия и човека каза, че е сложил номера само за снимката. Също така каза, че колата е купувана от Италия и карана в България с италиански номера. Предложи ако я купувам да му оставя мои данни, за да извадят временни номера на мое име, да си я прибера и да я регистрирам в КАТ. Ако имам възможност тази събота ще отида да я видя.
Отговори

fif0 снимка fif0 17 април 2018 - 15:51

В понеделник отивам да купувам колата :)

Проверих в Булвария по VIN-а, предоставен в обявата, като има пълна сервизна история за колата. Има няколко гаранционни ремонта, но не съм напълно сигурен какво точно е сменяно, тъй като информацията е на Италиански.

Ако някой скоро е бил в КАТ моля да сподели колко време му е трябвало за регистрация. Ако отида в 8 сутринта дали има шанс да приключа до 12-13 часа ...
Мнението беше редактирано от fif0: 17 април 2018 - 15:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg