Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

При каква компресия, се прави ремонт.

Томчо снимка Томчо 02 септември 2009 - 17:46

Колеги знам, че нормалната компресия за тоя двигател, е 10,5:1 , а имали определена компресия като допустима да го нарека. При която се прави вече ремонт. Мерси.
Отговори

Марто снимка Марто 02 септември 2009 - 18:17

10.5:1 ти е степента на сгъстяване , а компресията е друго нещо! Ето малко инфо тук
Отговори

Томчо снимка Томчо 02 септември 2009 - 19:43

Мерси колега, отвори ми очите за много неща, с това :icon_wink2: Всъщност причината да питам е, че ще сменям маслото и мисля да измеря и компресията. Да знам горе доло колко е зле ДВГ-то с тия 180 000 км. От каде мога да разбера колко трябва да е компресията попринцип? Извинете ме ако пак задавам глупав въпрос .
Мнението беше редактирано от Томчо: 02 септември 2009 - 19:53
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 03 септември 2009 - 07:21

Има таблици, може и да се смята компресията при зададена степен на сгъстяване.
За този двигател компресията трябва да е 14-16 бара, но и малко по-малко да е не е фатално - по важното е да е приблизително еднаква на всички цилиндри (с максимална разлика 1 бар). Премерете я на загрял двигател със всчики извадени свещи и разбира се манометъра поставен на мястото на една от тях.
X16XEL се слави като двигател харчещ масло поради конструктивен дефект - има изписано много във форума прочети преди да правиш каквото и да е било по него. Иначе 180 000 км са си екстра и ако са истински и двигателя е поддържан добре няма какво особенно да те притеснява...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 03 септември 2009 - 09:40
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Томчо снимка Томчо 03 септември 2009 - 09:09

Това ме интересуваше. Мерси :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg