Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Турбо на 1.6?

Ram_Page снимка Ram_Page 22 октомври 2010 - 19:50

Здравейте колеги! Аз съм поредния човек без смислено занимание,който се чуди какво да прави и след като се захванах с конверсията на x16sz-то ми в c16se, днес видях (само че затрих линка) в 1 английски форум, 1 пич беше сложил турбина от 1.7 турбо дизел (1 бар), на корса 1.3s.Въпроса ми е възможно ли е да се сложи турбината от 1.7 td на 1.6 (блока от x16sz и карантийте от c16se) ???
Мнението беше редактирано от Ram_Page: 22 октомври 2010 - 19:51
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 22 октомври 2010 - 20:02

 Ram_Page, на 22 Oct 2010, 20:50, каза:

Здравейте колеги! Аз съм поредния човек без смислено занимание,който се чуди какво да прави и след като се захванах с конверсията на x16sz-то ми в c16se, днес видях (само че затрих линка) в 1 английски форум, 1 пич беше сложил турбина от 1.7 турбо дизел (1 бар), на корса 1.3s.Въпроса ми е възможно ли е да се сложи турбината от 1.7 td на 1.6 (блока от x16sz и карантийте от c16se) ???

Всичко е възможно стига пари да имаш...
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 22 октомври 2010 - 20:27

Ако знаеше как отчаяно се търсят двигатели x16sz никога не би се захванал с това, щеше направо да сложиш нещо по-голямо...
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 22 октомври 2010 - 20:33

 AlexMav, на 22 Oct 2010, 21:27, каза:

Ако знаеше как отчаяно се търсят двигатели x16sz никога не би се захванал с това, щеше направо да сложиш нещо по-голямо...

Не искам да се занимавам с всички перипетии по пререгистрация на двигатели, техностестове,по високи данъци,граждански и прочие! Не искам и да карам нерегистриран двигател.Спестете си предложенията, за слагането на по големи двигатели..... next
Отговори

meth3288 снимка meth3288 23 октомври 2010 - 10:24

 Ram_Page, на 22 Oct 2010, 21:33, каза:

Не искам да се занимавам с всички перипетии по пререгистрация на двигатели, техностестове,по високи данъци,граждански и прочие! Не искам и да карам нерегистриран двигател.Спестете си предложенията, за слагането на по големи двигатели..... next



никой не е казал нищо за смяна на двигател ;) :newsm05_41:
Отговори

Kondo снимка Kondo 25 октомври 2010 - 01:41

 Ram_Page, на 22 Oct 2010, 20:50, каза:

... (блока от x16sz и карантийте от c16se) ???

Има ли разлика в карантиите някаква изобщо понеже и на мене ми се върти из главата подобна конверсия но мисля само главата и компа да сменям? А относно турбо не съм спец ама дори да стане ,не трябва ли да смениш и компа примерно с мега и настройки и то става дълга и широка...
Отговори

fanatic снимка fanatic 25 октомври 2010 - 09:03

 Ram_Page, на 22 Oct 2010, 21:33, каза:

Не искам да се занимавам с всички перипетии по пререгистрация на двигатели, техностестове,по високи данъци,граждански и прочие! Не искам и да карам нерегистриран двигател.Спестете си предложенията, за слагането на по големи двигатели..... next



Колега, оправянето на документите на мотора ще ти се види като пролетна приказка в сравнение с правенето на такъв мотор... особенно пък на 1 бар налягане... Нито карантиите му ще изкарат защото са лабави, нито газоразпределенито му предполага принудително пълнене, дюзичките са му малки, горивото му е малко, въздух му трябва повече, това са проблеми, които искат сериозна мисъл и не малко пари...

Лично съм видял такъв експеримент с дизелова турбина на ХЕ мотор и резултата беше много кратъкотраен...
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 25 октомври 2010 - 12:56

 fanatic, на 25 Oct 2010, 10:03, каза:

Колега, оправянето на документите на мотора ще ти се види като пролетна приказка в сравнение с правенето на такъв мотор... особенно пък на 1 бар налягане... Нито карантиите му ще изкарат защото са лабави, нито газоразпределенито му предполага принудително пълнене, дюзичките са му малки, горивото му е малко, въздух му трябва повече, това са проблеми, които искат сериозна мисъл и не малко пари...

Лично съм видял такъв експеримент с дизелова турбина на ХЕ мотор и резултата беше много кратъкотраен...


Е дюзите няма да са от 1.6, ще се сменят с нещо с по голям дебит, но ми стана чудно че все пак турбинката е сложена на 1.3,чийто карантий не са кой знае какво.Вярно, в край на сметка нямам информация колко е издържал върпосния 1.3sT
Отговори

Kondo снимка Kondo 25 октомври 2010 - 16:33

Надежността много повече зависи от настройките на смесите и запалването отколкото от карантиите.Вече не живеем във времето когато турбиониране значи разреждане на мотора и яки карантии,а прецизно управление на смесите и запалването (което си е цифра за труд,дино,мега и т.н.).Така,че според мене от тук трябва да се започне калкулацията,а не от избора на турбо и то пък дизелово и т.н.
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 25 октомври 2010 - 16:43

Колега по самия ти въпрос дали турбината става - става НО няма да има ефекта на чисто нова купена спец. за такава цел! Забелязъл съм, че хората, когато питат във форумите един въпрос и искат конкретен отговор, темата се обръща в спорове и безсмислени спамове. Моят съвет колега е инфо от този форум именно как да направиш твоя двигател от атмосферка турбо няма да получиш. Ще получаваш мнения от "типа смени си двигателя или няма да стане имаш ли достатъчно пари??" и т.н. Поздрави и успех в начинанието..!
Отговори

fanatic снимка fanatic 25 октомври 2010 - 16:57

 Burn_0ut, на 25 Oct 2010, 17:43, каза:

Колега по самия ти въпрос дали турбината става - става НО няма да има ефекта на чисто нова купена спец. за такава цел! Забелязъл съм, че хората, когато питат във форумите един въпрос и искат конкретен отговор, темата се обръща в спорове и безсмислени спамове. Моят съвет колега е инфо от този форум именно как да направиш твоя двигател от атмосферка турбо няма да получиш. Ще получаваш мнения от "типа смени си двигателя или няма да стане имаш ли достатъчно пари??" и т.н. Поздрави и успех в начинанието..!


Това е напълно вярно. Въпроса е защо?


Защото това 1.6 с тая убита турбина и евентуално някога след няколко хиляди лева тръгне това чудо ще е точно колко коня?

Колкото да си купиш приличен мотор, да го сложиш в това купе и да го регистрираш...

В случая чисто икономически всички, които казват " не се занимавай- сложи по голям мотор" са прави...


Ако пича има наистина излишни пари вече е друга тема, но аз не мисля, че е така.

Разбирам, че мерака е голям, но мерак с пари се гаси и за това се получават такива отговори а не защото хората са неучтиви или не разбират....
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 25 октомври 2010 - 17:20

Явно наистина отговори различни от "няма смисъл" и т.н. няма да получа.Ще си продължа с конверсийката от моно в пълна колкото и да няма смисъл и от нея...
Иначе ето я темата която ме вкара в размисли: http://www.mk1oc.com/forum/viewtopic.php?t...e2fdf9c29a03bfc
Отговори

Kondo снимка Kondo 26 октомври 2010 - 00:13

Така и не разбрах направил ли си конверсията (много си е смислена ако попаднеш на евтино 16се щот ти трябва само главата,инжекцията и блок-бобината от мотора)+ комп,инсталация и май някъв датчик трябва да се монтира.Верно,че е сравнително рядък тоя двигател,но ако го намериш евтино кво и е лошото на конверсията?
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 26 октомври 2010 - 09:24

 Kondo, на 26 Oct 2010, 1:13, каза:

Така и не разбрах направил ли си конверсията (много си е смислена ако попаднеш на евтино 16се щот ти трябва само главата,инжекцията и блок-бобината от мотора)+ комп,инсталация и май някъв датчик трябва да се монтира.Верно,че е сравнително рядък тоя двигател,но ако го намериш евтино кво и е лошото на конверсията?


За мен няма нищо лошо от конверсията, иначе не бих се захванал, но според болшинството от колегите във форума "за кво ти е това 1.6 вземи си let и не се занимавай..." Блок бобината на x16sz и c16se е една и съща, освен (както колегата aan_astra ме светна), ако пълната инжекция не е от по старите.
Отговори

Kondo снимка Kondo 26 октомври 2010 - 10:21

Кво да кажа - има смисъл само ако намериш евтини части от 16се.То като гледам цените на дребно си по на сметка направо да си земеш цял 16се със се комп и инсталация,което пък се обезсмисля понеже труда по присаждането на 20не е почти същия,а конете с 15 повече, като даже и не-то е по-евтино понеже е по-разпространено.
Мнението беше редактирано от Kondo: 26 октомври 2010 - 10:33
Отговори

Sen7ineL снимка Sen7ineL 28 октомври 2010 - 08:19

 fanatic, на 25 Oct 2010, 17:57, каза:

Това е напълно вярно. Въпроса е защо?


Защото това 1.6 с тая убита турбина и евентуално някога след няколко хиляди лева тръгне това чудо ще е точно колко коня?

Колкото да си купиш приличен мотор, да го сложиш в това купе и да го регистрираш...

В случая чисто икономически всички, които казват " не се занимавай- сложи по голям мотор" са прави...


Ако пича има наистина излишни пари вече е друга тема, но аз не мисля, че е така.

Разбирам, че мерака е голям, но мерак с пари се гаси и за това се получават такива отговори а не защото хората са неучтиви или не разбират....



Колега , само немога да разбера защо се гледате да искарате максималната мощност на 1 двигател.Аз като колегата сам фена на турбото неми пука дали е на 1.3 или на 2.0 просто ме кефи ускорението може и да е минимално но се пак се усеща , харесва ми и звука на бул офф и също така това че аз сам съм си направил моята кола турбо и си ме радва тази мисал.НЕ ВИНАГИ ВСИЧКО СА КОНЕ И КОБАТУРА - УПЕХ КОЛЕГА !!
Мнението беше редактирано от Sen7ineL: 28 октомври 2010 - 08:23
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 28 октомври 2010 - 21:49

Добре няма ли да се получи (нещо :devil-smiley-019: ) ако да речем двигателя се разреди малко (пък даже и без разреждане) и му се сложи 1 турбина от фиат уно (ihi phf55) с някакъв минимален бууст от да речем 4-5-6psi? ~0.3 бара не са кой знае какво.... Искам пак да поясня целия калабълък, не е с цел правене на някаква бегачка, а по скоро занимавка!!!
Мнението беше редактирано от Ram_Page: 28 октомври 2010 - 21:51
Отговори

becinko снимка becinko 28 октомври 2010 - 22:00

Ще стане нещо ,колега.Въпроса е какво ,обаче след като искаш занимавка и имаш време за губене покрай любимата кола ,тогава - ДЕЙСТВАЙ !!!
Тука е ХЕ секта ,за к'во някой като тебе ,който има време и пари ,за губене така да се каже, да си слага турбо на малолитражката, като може да си сложи ХЕ и да е с бегачка...Е ходи обяснявай ,че не искаш бегачка ,а искаш да изпиташ кефа ,да си караш малолитражката ,със сложената от тебе турбина ,и да те кефи ,дори и минималното подобрение в ускорението ... Незнам ,според мен ,не можеш да убедиш колегите ,че си прав по какъвто и да е начин ,поне се надявай ,някой от знаещите (а те не са никък малко) да ти каже ,ко трябва да се направи и ко ш се получи ,поне да знаеш накъде си тръгнал ..а другите дето обясняват за НЕ-та ,ХЕ-та и т.н. просто игнорирай мненията им ..
Това е моето мнение по въпроса ...

Успех !!!
Отговори

Kondo снимка Kondo 28 октомври 2010 - 22:18

 Ram_Page, на 28 Oct 2010, 22:49, каза:

Добре няма ли да се получи (нещо :devil-smiley-019: ) ако да речем двигателя се разреди малко (пък даже и без разреждане) и му се сложи 1 турбина от фиат уно (ihi phf55) с някакъв минимален бууст от да речем 4-5-6psi? ~0.3 бара не са кой знае какво.... Искам пак да поясня целия калабълък, не е с цел правене на някаква бегачка, а по скоро занимавка!!!

Пак слагаш каруцата пред коня ми се струва -ако имаш парите и ти се занимава няма нужда да убеждаваш никой колко си прав. Решил си и точка.Само не казваш кво щи управлява смесите и аванса щото дори на 0.3 бара може да си детонираш на воля и да си потрошиш мотора.Примерно с тая блок-бобина аванса не можеш да го буташ изобщо,ни да си обогатиш сместа.Самия монтаж на охлюва не е труден-фланци,манци,тръби,коленца и скоби ,довеждаш и масло радиатор за него и си готов.Ама като запалиш и дигнеш някво налягане и изведнъж отнемеш газта кво прайш? Тоя мотор чупи бутала при над 3500 от аванси и смеси сток,ти искаш да му слагаш турбо,смеси и аванси изобщо не те интересуват,а те са по важната част и от настройките им зависи дали ще караш ден,седмица,месец или години безпроблемно.
Мнението беше редактирано от Kondo: 28 октомври 2010 - 22:31
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 28 октомври 2010 - 22:31

 Kondo, на 28 Oct 2010, 23:18, каза:

Пак слагаш каруцата пред коня ми се струва -ако имаш парите и ти се занимава няма нужда да убеждаваш никой колко си прав. Решил си и точка.Само не казваш кво щи управлява смесите и аванса щото дори на 0.3 бара може да си детонираш на воля и да си потрошиш мотора.Примерно с тая блок-бобина аванса не можеш да го буташ изобщо,ни да си обогатиш сместа.Самия монтаж на охлюва не е труден-фланци,манци,тръби,коленца и скоби ,довеждаш и масло радиатор за него и си готов.Ама като запалиш и дигнеш някво налягане и изведнъж отнемеш газта кво прайш? Тоя мотор чупи бутала при над 3500 от аванси и смеси сток,ти искаш да му слагаш турбо,смеси и аванси изобщо не те интересуват,а те са по важната част и от настройките им зависи дали ще караш месец или години безпроблемно.


колега прав си за всичко което си казал по нагоре бях писал по въпроса дали турбина от 1.7д става на въпросния двг, обаче както и казах темата се превръща в откъсаци и обяснения как се слага турбо.... има сигурно хиляди теми в които хората патили от удоволствието турбо разсейват мъглата и обясняват как и що ... към автора на темата - Братле не те знам от къде си но съм сигурен че в твоя град има майстори които се занимават с това... вярвай ми никой няма да ти откаже като му удариш парите в масата... моят съвет не се занимавай с думи, а вземи решение и започни от началото а не си мисли какъв ще е резултата. не се правя на много компетентен но поне малко отбирам от коли и вярвай ми горе изброените неща са ти 1 стотна от това което те чака.. просто е невъзможно да набучиш турбо на 1.6 моно без 1 куп главоболия ... но вс това се избягва само пари ти трябват ! Направи го този проект... и вярвай направиш ли го читав ще минаваш покрай XE- та и даже цвета няма да ти разпознаят...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg