Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Добавка за дюзи на Лики Моли...

pavelvasilev снимка pavelvasilev 02 ноември 2010 - 16:44

Привет колеги, взел съм добавка за почистване на дюзи на Лики Моли, питането ми е че на упътването пише изсипете съдържанието в резервоара, действа 2000 км, но никъде не пише дали трябва да е при пълен резервоар или при колко литра бензин да слагам добавката, съвет?
Отговори

fanatic снимка fanatic 02 ноември 2010 - 18:04

Добавка за почистване на инжекцион

Почиства замърсените системи за впръскване на бензина, отстранява нагара и отлаганията по дюзите и клапаните. В резултат на това спират проблемите и прекъсването при запалване, подобрява се работата на празен ход, реакцията на дроселовата клапа е по-добра, намалява замърсяването на околната среда, осигурена е точна дозировка и атомизиране на горивото. Двигателят възвръща първоначалните си работни характеристики. Разходът на гориво намалява. Особено подходяща е за двигатели с катализатор.

Приложение:
За отстраняване на проблеми като: трудности при запалването, неравномерен празен ход, слаба реакция на дроселовата клапа, загуба на мощност, прекъсване при запалване и увеличени емисии на отработени газове. Има дългосрочно действие до 2000 км. При наливането на добавката в бензина, поне ¾ от резервоара трябва да е пълен.
300 мл са достатъчни за 70 л гориво.


Арт. номер: 5110 / 300 мл
Отговори

pavelvasilev снимка pavelvasilev 02 ноември 2010 - 18:30

Благодаря! Имаш бира от мен :mhihi:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 02 ноември 2010 - 19:43

Добавката е най добрата която съм ползвал до момента! :mhihi:
Отговори

kokoko33 снимка kokoko33 04 ноември 2010 - 13:49

как точно се казва добавката "injektion reinger" или нещо такова ли ?
Отговори

fanatic снимка fanatic 04 ноември 2010 - 14:15

Те са 2 вида само. Едната се твърди че почиства дюзи а другата системата....
Отговори

barezz снимка barezz 04 ноември 2010 - 14:15

Задължително сипвайте добавката в концентрация, която е посочена на опаковката, обикновенно малките опаковки (50мл) са за пълен резервоар.
От ЧЕЛЕН скорошен опит ви споделям, че ако предобрите нещата - т.е. сипете добавката в по-малко гориво за да е по-концентрирана - получава се обратен ефект, разлага всичката гнюс от резервара и я набива във филтъра и дюзите. След което, отивате за нов филтър и чистене на дюзи поне, а може и да се наложи да миете резервоара. Аз се разминах само с филтър и чистене на ултразвук ....

Успех с добавките.
Мнението беше редактирано от barezz: 04 ноември 2010 - 14:17
Отговори

blagom снимка blagom 04 ноември 2010 - 14:45

 barezz, на 04 Nov 2010, 14:15, каза:

Задължително сипвайте добавката в концентрация, която е посочена на опаковката,

по принцип е така, но не и за тази добавка. никъде на добавката не пише в каква концентрация точно трябва да се ползва.
няма никакви проблеми добавката да се сипе и в 1/2 резервоар. точно тази добавка никакви боклуци не вдига от резервоара и нищо не разлага в резервоара. втория път както я сипвах в резервоара имах 20-тина литра и с нея долях още толкова, та станаха малко под 50 литра. Карах 1 седмица само на бензин в града (не съм я продухвал, както някои съветват) и след това още 1 месец на газ докато изгоря останалия бензин и имаше същия положителен ефект както и първия път.
какво значи да се налива в 3/4 пълен резервоар - на баща ми е 40литра резервоара, моят е 60 на брат ми е 70. това за мен е някаква измислица.
Отговори

barezz снимка barezz 04 ноември 2010 - 14:57

Ок, съгласен съм, на тази конкретно ако няма инструкция в колко да се сипва, може и да няма значение.
Аз няколко пъти периодично съм сипвал добавки Редекс, и не бях имал проблем, до последния път когато сипах цяло малко шишенце в 10-12 литра бензин (при норма 50-60л) и ефекта беше буквално убийствен - утепа колата за 50 километра ... И ровейки по форума намерих още няколко теми за подобни ефекти от предозиране.
Мнението беше редактирано от barezz: 04 ноември 2010 - 14:58
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 04 ноември 2010 - 15:41

Внимавайте с прекаленото предозиране,че има случаи в, които хора сменяха прегорелите си клапани заради много добавка в малко бензин! :confused:
Отговори

fanatic снимка fanatic 04 ноември 2010 - 16:17

Момчета това, което съм извадил от е от сайта на фирмата вносител. Не съм си го измислял и не е общ пример. Дозировката е точно за този продукт . За други продукти дозата е различна...
Отговори

fero_91 снимка fero_91 20 януари 2011 - 20:42

колега "fanatic" аз видях такава добавка лики-моли и пишеше за инжекцион..може ли да я ползвам за моно инжекция (астра 1.6 моно)
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 20 януари 2011 - 20:56

Че то си е едно и същи само дет ти липсват 3 дюзи! :biggrin:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 януари 2011 - 23:39

А за дизелите има ли нещо подобно ? И оказва ли някакво влияние на другите възли в системата освен дюзите (помпа, всмукателен колектор?!) ..?
Отговори

fero_91 снимка fero_91 21 януари 2011 - 00:00

има колега ето от тука можеша да видиш http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produkt...nt00002f4a.html а относно за дизеловите двигатели знам че са сипвали двитактово масло в резервоара за да се смаже горивната система наи вече за помпата че с тая нафта бг нямам думи.
Отговори

fero_91 снимка fero_91 26 януари 2011 - 21:14

КОлега "fanatic" въпросът ми е към теб :)) тази добавка http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produkt.../id/e_5110.html за почистване на дюзи ли е или за горивната система ?
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 27 януари 2011 - 09:44

Почиства замърсените системи за впръскване на бензина, отстранява нагара и отлаганията по дюзите и клапаните.

Това е цитат от сайта на вносителя на тази добавка.
http://senax.bg
Поздрави
Отговори

fero_91 снимка fero_91 27 януари 2011 - 10:42

Благодаря колега :)) значи това ще е добавката, защото вчера в лукойл видях пак същото име но картинката беше друга маи беше една гайка..
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 януари 2011 - 11:40

А прочистването по тоя начин на системата и дюзите при дизела по тоя начин крие ли някакви потенциални опасности ?
Отговори

fero_91 снимка fero_91 17 февруари 2011 - 15:02

Колеги миналата седмица си купих добавката на лики-моли "Добавка за почистване на инжекцион" нали ся трябва да е 3/4 от резервоара трябва да е пълен ама по тая теория на моя резервоар 3/4'та е 38 литра а на добавката пише 300мл са за 70литра.. сега да правя ли изчисления щом 300мл е за 70литра а за 38литра 175мл ....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg