Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Zafira A - проблеми с парното

iambola снимка iambola 04 януари 2012 - 17:56

здравеите колеги,4естита нова годинана жсички от форума,
вчера се сблъсках с проблем с парното на зафирата, а именно когато включа врътката на парното за топло и студено в положение топло нешто в долния заден краи на таблото започва да чука.днес разглобих долните кори на таблото и централната конзола за скоростния лост и видях че на едната тръба на парното има някакъв електрически клапан които като вклуча врътката на положение топло започва да чатка а на студено спира. И някои компетентен може ли да ми каже за какво точно е този клапан и как се сваля. благодаря предварително на всички.
Отговори

Navi62 снимка Navi62 05 януари 2012 - 00:36

И при мен се изгуби парното.Оказа се че зад врътката за топло-студено има едно ел.ключе което ми задеиства ел.мотор движешт клапана за пускане на охлаждащата течност към раиатора за парното или през баипаса.Оста на моторчето се беше разлепила от червяка задвижващ клапана и бръмчеше още при даване на контакт без да спира. При раздвижване на врътката спираше да бръмчи само на едно положение малко преди края на синия сектор {студеното}.Този мотор е точно пред радиатора за парното . След залепване на червяка парното заработи и спря да се чува бръмченето от към таблото.Достъпа до клапана е доста труден свързан с махане на централната конзола ,и радиатора на парното.Откача се централната конзола и тази между седалките които са закрепени с десетина винтчета след това се свалят двете метални планки крепящи предното табло защото пречат на достъпа до радиаторчето за парното. Откачат се и въздуховодите които обдухват в краката на предните седалки.Има и два дълги винта които се развиват на канал от към двигателя и крепят капака под радиаторчето махат се и металните скоби от капака.С две метални скоби радиаторчето се откача от тръбопроводите ( там има и оплътнения) и моторчето е пред теб.
Отговори

iambola снимка iambola 13 януари 2012 - 16:08

благодаря колега за изчерпателния отговор аз се запанах на тези джа дълги жинта откъм двигателя
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg