Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Неработещ ЕГР на Vectra C 2002г. 2.2DTI

m3a1 снимка m3a1 26 август 2011 - 18:40

Здравейте, колеги интересувам се къде мога да отида във Варна да шунтират въпросния клапан, понеже не съм достатъчно технически грамотен да извърша действията от тази тема > http://www.opelclub....pic=83484&st=0?
Благодаря ви предварително!
Отговори

doctordre снимка doctordre 28 август 2011 - 15:20

Никъде! ЕГР-а ти е "умен" и на практика не можеш да го изолораш! Единственото решение е нов на скромната цена от около 500-600лв. (ако не броим беларуския емулатор за 200$, но с него работата е сложна...).
Отговори

m3a1 снимка m3a1 29 август 2011 - 19:19

 doctordre, на 28 август 2011 - 15:20, каза:

Никъде! ЕГР-а ти е "умен" и на практика не можеш да го изолораш! Единственото решение е нов на скромната цена от около 500-600лв. (ако не броим беларуския емулатор за 200$, но с него работата е сложна...).

е аз искам да излъжа компютара че работи да не ми дава грешка и да ми спъва вървежа, той така или иначе си е блокирал в затворено положение. а от къде 500-600 лева нов?
Отговори

Samo снимка Samo 29 август 2011 - 22:08

 doctordre, на 28 август 2011 - 15:20, каза:

Никъде! ЕГР-а ти е "умен" и на практика не можеш да го изолораш! Единственото решение е нов на скромната цена от около 500-600лв. (ако не броим беларуския емулатор за 200$, но с него работата е сложна...).

Емулатора си е ОК(поне за сега) ама с доставката му е сложно за съжаление.
Нов купувах за приятел от Елиткар на цена 610-620лв с намалението, иначе е около 800 ако не се лъжа. Другият вариант е ebay.
Пробва ли да го чистиш твоят?
Отговори

m3a1 снимка m3a1 30 август 2011 - 04:33

 Samo, на 29 август 2011 - 22:08, каза:

Емулатора си е ОК(поне за сега) ама с доставката му е сложно за съжаление.
Нов купувах за приятел от Елиткар на цена 610-620лв с намалението, иначе е около 800 ако не се лъжа. Другият вариант е ebay.
Пробва ли да го чистиш твоят?

За съжаление е моя е счупен(металната пластина която отваря клапата се е отделила от долната част) , а и ми се струва че и моторчето не върти.
Ще търся алтернатива :/
Отговори

doctordre снимка doctordre 30 август 2011 - 09:12

Няма алтернатива. Както ти каза колегата- нов е на доста солена цена, а работата с емулатора е сложна, това са двата варианта...
Отговори

m3a1 снимка m3a1 01 септември 2011 - 16:40

ще търся да си закупя тогава от някоя морга :/
Благодаря ви!
Отговори

StacK снимка StacK 01 септември 2011 - 21:18

Аз на моя тази вечер (01.09.11) му резнах сиво-черния кабел (както пише в Аутодата), да пробвам дали ще дава по-малко грешки, че през последните 2 дена чека се включи поне 6 пъти.
Мисля, че при мен има някакво задържане, ЕГР е чистен преди седмица, но "езичето" му се мести доста трудно.

Едит: Кофти - днес (02.09.11) със срязан кабел, пак светна чека, по път с известен наклон, учудващо този път на 4-та скорост. Обикновено светваше на 1-ва през 2-а.
Мнението беше редактирано от StacK: 02 септември 2011 - 09:12
Отговори

m3a1 снимка m3a1 02 септември 2011 - 19:40

 StacK, на 01 септември 2011 - 21:18, каза:

Аз на моя тази вечер (01.09.11) му резнах сиво-черния кабел (както пише в Аутодата), да пробвам дали ще дава по-малко грешки, че през последните 2 дена чека се включи поне 6 пъти.
Мисля, че при мен има някакво задържане, ЕГР е чистен преди седмица, но "езичето" му се мести доста трудно.

Едит: Кофти - днес (02.09.11) със срязан кабел, пак светна чека, по път с известен наклон, учудващо този път на 4-та скорост. Обикновено светваше на 1-ва през 2-а.

пробвай да го смажеш с спрейче би трябвало да помогне,свали кората и капачето на ЕГР-а и при подаване на газ някой да следи коректно ли работи или запича, да не стане като моето което е напълно откъснато в момента ;/ , много гърбаво измислен тоя ЕГР като всичко по тая колица тц тц :/

В Германия ми искат някакъв номер за поръчка на части Снимка - каде да го търся тоя номер на някой да му е ясно?
Мнението беше редактирано от m3a1: 02 септември 2011 - 19:46
Отговори

StacK снимка StacK 07 септември 2011 - 21:42

 m3a1, на 02 септември 2011 - 19:40, каза:

пробвай да го смажеш с спрейче би трябвало да помогне,свали кората и капачето на ЕГР-а и при подаване на газ някой да следи коректно ли работи или запича, да не стане като моето което е напълно откъснато в момента ;/ , много гърбаво измислен тоя ЕГР като всичко по тая колица тц тц :/

В Германия ми искат някакъв номер за поръчка на части Снимка - каде да го търся тоя номер на някой да му е ясно?


Така и направих миналия петък, когато тръгнах към морето, смазах го със спрей.
Нямам капаче и се вижда как работи, дърпа си клапана, въпреки че понякога има задържане. Преди смазването, при бутане на ръка, задържаше в някое положение, След смазването върви по-леко (при ръчно бутане) и се връща, само в крайно положение запецва.
Шунтиране на ЕГР-а не се получи с рязане на сиво-черното кабелче, даже стана по-зле. Светна лампата с двигателя, съответно никакво вървене, настъпване до долу без да светват други лампи, а колата се влачеше като .....
Друго, което се случи, сцепи се малко тръбата (около 1 см), която връща газовете към ЕГР-а, пробвах да я закрепя временно с вулканизираща лента и скоч, ама не държи, много надува там и изкарва по малко масло около скоча.
Ама по целия път беше едно светване на чека на двигателя, нямам думи, включва се, гася, паля в движение, работи и при натоварване винаги над 3000 оборота на 3-та се включва отново.
На 4-та или пък на 5-та същата работа, ако има лек наклон и се понатовари малко и хоп в сервизен режим.

Мисля, че пропушва повече от нормалното от ауспуха (черен дим при форсиране на място и настъпване).

@m3a1, за номерата на частите виж дали тези сайтове ще ти свършат работа:

http://www.auto-part...p&client=dr2000
http://store.stefano...ore/search.aspx
http://www.iauto.bg/
http://www.detali.ru/
www.exist.ru/
Мнението беше редактирано от StacK: 08 септември 2011 - 19:31
Отговори

doctordre снимка doctordre 09 септември 2011 - 14:39

Коя тръба се е сцепила?
Отговори

StacK снимка StacK 09 септември 2011 - 16:10

 doctordre, на 09 септември 2011 - 14:39, каза:

Коя тръба се е сцепила?



Ето тази http://www.ebay.com/...=item3cbb06f167
Отговори

doctordre снимка doctordre 09 септември 2011 - 19:21

Аха, ясно. Това не е тръба, връщаща газовете към ЕГР-а. Това си е маркуча за входящия въздух в колектора, идва от кулера, леко нагнетен :kinggrin: Скъпичък си е...
Отговори

StacK снимка StacK 09 септември 2011 - 20:17

Благодаря, а възможно ли е оттам да се бъгясва и ЕГР-а и да дава грешките
P0400(5A)- Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficient Detected
P0400(F8)- Exhaust Gas Recirculation Valve Feedback Signal Malfunction?
Отговори

doctordre снимка doctordre 10 септември 2011 - 07:30

Честно казано не знам... Но щом казваш, че запича самия механизъм, значи ЕГР-а си е проблема. Свали го целия и хубаво го почисти и от двете страни, дано да имаш успех!
Отговори

StacK снимка StacK 12 септември 2011 - 09:12

 doctordre, на 10 септември 2011 - 07:30, каза:

Честно казано не знам... Но щом казваш, че запича самия механизъм, значи ЕГР-а си е проблема. Свали го целия и хубаво го почисти и от двете страни, дано да имаш успех!


При предишното сваляне за почистване на EGR-a, работи 1 седмица без проблем, но тогава не бях забелязал дали маркуча от интеркулера е бил спукан.
Свалих маркуча, от долната страна на завоя също беше тръгнал да се цепи (на 3 места), облепих го целия много добре с една здрава сива залепяща лента от Практикер(с конци вътре)и засега работи добре. Върна се тягата. Не включва чек-а след 3000 оборота.
Отговори

m3a1 снимка m3a1 12 септември 2011 - 23:36

Така доставиха ми ЕГР-а директно от Wahler монтирах го и сега колата си е в перфектно състояние :)
StacK чудесно си се ориентирал за скоча с конци! Моя и той е облепен целия но вече взе да се поизносва скоча трябва да го сменя, този "маркуч" в Опел е 300 лева - отново скабо място...
Отговори

doctordre снимка doctordre 18 септември 2011 - 10:18

Колко ти струва удоволствието на Wahler? :devil-smiley-019: Иначе за тръбата- по-добре си я купи от морга или ebay, 300лв е страшна цена!
Отговори

indzaghi снимка indzaghi 06 март 2017 - 20:02

ЕГР може да се изолира софтуерно.Аз направих така ан мойта Вектра 2.2 DTI.Удоволствието ми струваше 200 лева.
Отговори

biboyvax снимка biboyvax 17 септември 2017 - 20:50

 indzaghi, на 06 март 2017 - 20:02, каза:

ЕГР може да се изолира софтуерно.Аз направих така ан мойта Вектра 2.2 DTI.Удоволствието ми струваше 200 лева.

Зздравейте да питам къде си изолирахте ЕГР и имаше ли няква промяна в състоянието на движението на колата
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg