Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Пловдив

митницата

devil_vas снимка devil_vas 05 ноември 2008 - 10:28

 Нено Б., на Oct 27 2008, 10:08 AM, каза:

Снощи се получи страхотно,имаше много дърпалки.
Ако пича с астрата ХЕ чете,евала му!Наказа всинца. :nau:
Куките доста закъсняха,ама като дойдоха запушиха отвсякъде.Абе луда работа беше,крихме се по едни сукаци...
другата неделя-пак


другата неделя направо си спри колата пред изтрвителното, че после да не ти е местят в 1-во РПУ. защо пред изтрезвителното, ми защото това е наказанието на 6-мата задържани. от 7 - 14 дни обществено полезен труд с безплатен олинклузив в изтрезвителя <_<

Shades-a е прав, отдавна митника в неделя вечер е сбор на пубери и циганета. не че рацинга в пловидв е спрял, не е спрял, но е на друго място, по друго време и с други хора :beer: :doh: :61:
Отговори

Shades снимка Shades 06 ноември 2008 - 10:22

 devil_vas, на Nov 5 2008, 10:28 AM, каза:

... рацинга в пловидв е спрял, не е спрял, но е на друго място, по друго време и с други хора <_< :beer: :doh:


А за големи масовки си има писта като слънце. Калояново не е далече. Сигурен съм, че ако има много желаещи, собственикът може да измисли нещо по въпроса. Едно италианско може да отговори спокойно на въпроса "кой е по-по-най". А за драгстърите до 1.3 има достатъчно място за спиране след 400-те метра :61:
Отговори

Нено Б. снимка Нено Б. 09 ноември 2008 - 04:17

другата неделя направо си спри колата пред изтрвителното, че после да не ти е местят в 1-во РПУ

колега,аз не се състезавам.карам омега 2.0 на 21 год.Последния път отидох и без нея там.

Мисълта ми беше,че на митницата винаги е имало шоу.Ще ми е интересно да видя какво ще стане утре(вече днес) след последната хайка.

А за мен Калояново не е решение.Далеч е.Не говоря за разходи за гориво,а за време.Половин час каране за пет дръпки.Трябва да се направи писта в Пловдив или на километър(примерно) от него.Като ти дойде настроението за такова нещо,да се озовеш там за минути,докато още си нахъсен.
Това е решението,ама няма кой да отстоява интересите на рейсърската общност за такова нещо.Драйвъри колкото щеш,мозъци-не.Никой не обвинявам,естествено е,че е по-лесно да вкараш ХЕ-то в критични,отколкото да преговаряш.

Мисля,че това е напълно свободна ниша в нашата икономика и е инвестиция с гарантирана възвръщаемост.А именно-оградено място,400 метра прав широк асфалт,след тях няколко завоя...един медицински екип за парлама,5 лв вход за рейсаритьи и два за псувачите и акънлиите.

мисля,че имам право
Отговори

devil_vas снимка devil_vas 09 ноември 2008 - 11:18

 Нено Б., на Nov 9 2008, 04:17 AM, каза:

Мисля,че това е напълно свободна ниша в нашата икономика и е инвестиция с гарантирана възвръщаемост.А именно-оградено място,400 метра прав широк асфалт,след тях няколко завоя...един медицински екип за парлама,5 лв вход за рейсаритьи и два за псувачите и акънлиите.

мисля,че имам право


колега говориш абсолютно наузист. вярвам ти, че си вдъхновен от това което си видял на митника. нека като по трезвомислещ да се опитам да ти обясня как седят нещата.

преди две години аз и мои приятели се опитахме да убедим доста влятелна и заможна личност в Пловдив да проучи въпорса с това как, къде и за колко може да се построи писта (такава описана по твойте думи). ами нещата въобще не са така както симислиш ти. човека се нави и започна да проверява колко би му излезнало подобна инвестиция. вярвай ми... сумата надхвърли милиони за подобно съоръжение и човека се отказа.

правата трябва да е поне километър (знаеш ли колко е асфлатирането на подобна права) :unsure:
трябва да се закупи място (десетки декари) - паркинги, място за публиката и т.н.
разрешителни за провеждането и т.н. и накрая пистата трябва да има мероприятия почти всеки ден за да има някакво избиване на парите в близките години.

гледайки от страни е лесно, но само да ти спомена, че дори състезанията на БФДР се првеждат на неподготвени писти за драг. използват се изостаени самолетни писти, та ние ли тука ще си направим любителска. Приеми го че в бг, никой няма да се навие да инвестира в подобен вид спорт, поне не сега или в близките много години :knee: просто драга в българия е светлинни години назад от този в гърция да речем, да не говорим за западна европа и така ще си остане.

п.с. вчера ни спря патрулка (в движение), след като две от колите дето бяхме заедно превъртяха гуми на първа и е изрязаха и втората предавка. казаха ни, че ако не искаме да правим компания на ония в изтрезвителното, да внимаваме какво правим.
препоръчвам на всички в близките семдици да избягват района на митницата и района на ОМВ на кукленско в неделя вечер. явно нещата са по-сериозни от всеки друг път
Отговори

Shades снимка Shades 09 ноември 2008 - 11:46

Абсолютно съм съгласен с Васко. :unsure: Идеята за писта в непосредствена близост до града не е от вчера, но за момента в нашата действителност е абсурдна. Да не говорим, че със споменатите суми за вход, възвръщаемостта е немислима. Преди години и мен ме беше ухапало кучето, защо и ние да си нямаме писта като "Серес" примерно. Сметките спираха още на асфалтовото покритие.
За мен Калояново не е толкова далече, просто хората ги мързи, да не говорим за горивото. Това с ходенето на Митницата "като ти дойде настроението и докато си още нахъсан" няма да го коментирам, защото тогава щяха да ходят хора и през работни дни и през деня, а не само в неделя. А, недай си Боже, това да стане, вече ще има и трупове. Защото аз примерно се "нахъсвам" и ми "идва настроението" по три пъти на ден и определено не търча да се дърпам всеки път. Предпочитам да се съберем 5-6 човека, да се направят 1-2 телефона и да кацнем на Калояново да се позабавляваме. Няма риск за невинни минувачи, няма проблеми с полицията, само удоволствието от карането...
Отговори

devil_vas снимка devil_vas 09 ноември 2008 - 12:40

 Нено Б., на Nov 9 2008, 04:17 AM, каза:

А за мен Калояново не е решение.Далеч е.Не говоря за разходи за гориво,а за време.Половин час каране за пет дръпки.Трябва да се направи писта в Пловдив или на километър(примерно) от него.Като ти дойде настроението за такова нещо,да се озовеш там за минути,докато още си нахъсен.
Това е решението,ама няма кой да отстоява интересите на рейсърската общност за такова нещо.Драйвъри колкото щеш,мозъци-не.Никой не обвинявам,естествено е,че е по-лесно да вкараш ХЕ-то в критични,отколкото да преговаряш.


да изкоментирам и това (нали е форум, та трябва да се коментира :unsure: )
лично аз, когато знам че ще ходя на Дракона и ми е едно такова радостно, весело. цяла седмица тръпна в очкаване, ако ще и 5 гонки да са. важното е, че го правиш безопасно (въпреки че аз имам сериозне инцидент от пистата), правиш го цял ден или колкото си искаш. важното е, че има място на което идват много хора с нагласата за рацинг. обиколки, драгчета, люпене на семки, коментари. пътя ми е двоино повече от колкото на всички колеги от пловдив, но тръгнал ли съм да мрънкам, че губя цял ден и че давам по 20 лева само да ида до там и да се върна. Важното е, че това ми прави густо и го правя за удоволствие. мрънкачите обинкновенно са семкаджии, дето нямат и един старт или една обиколка на пистата.

нали не си мислиш, че сега когато няма калояново както и цяло лято, сме чакали да дойде неделята за да ходим на митницата. гонки сме си правили, замервали сме и пак ще си замерваме. но далеч от масата олигофрени на митника в неделя вечер, които са там само да се покажат пред хората, колко гуми въртят или колко не им вървят колите. и не че не са идвали господата полицаи и при нас - идвали са, но просто ни казват да си тръгнем. без да бягаме в насрещното, без да се опитваме да прескачаме купчини с пръст.

рацерска общност в българия или по-точно официално съществуваща такава няма. имаме си БФДР, кочто обаче все още не е призната от ДАМС. така че всичко спира до тук.
Отговори

Нено Б. снимка Нено Б. 13 ноември 2008 - 16:30

искам само да кажа,че не ходя на митницата отскоро.И аз съм ходил там,когато не идваха цигани и млади шофьори,и когато патрулката идваше,само за да изгони всички.
Иначе ок,силни аргументи изказвате.Това е вашата истина.
Уважавам усилията ви за опит за изграждане на състезателна писта,стискам ви ръката!
Казвайки рейсърска общност,имах предвид неформална организация.Хора,сплотени от общ интерес и начин на мислене.Вие като се събирате на дракона 20 човека(примерно),вече сте общност,микро-общество.
Както и да е,колеги,както казва баща ми като тръгвам нанякъде с колата-"Умната!".
На някои не им го казват,те затова карат в насрещното(с хероина в багажника :wall: ).
Надявам се да се видим на някоя среща.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg