Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Зафира C Tourer-1,4 140к.с

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 ноември 2020 - 18:12

Аз ще добавя да не гледаш 160 163 165 коня, всичките тия са куца версия на предишния 1.9. Има 2.0 170 коня. Това е по-читава версия на 2.0 дизел и по-икономична от тия, за които говориш ти.

1.4 за зафира Ц си е направо смешка, още по-натоварeн отколкото в астра J.
Вземи си каквото искаш, само после да не ревеш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 ноември 2020 - 18:18
Отговори

Коцето снимка Коцето 17 ноември 2020 - 20:36

 Д-и-м-о-в, на 17 ноември 2020 - 18:12, каза:

Аз ще добавя да не гледаш 160 163 165 коня, всичките тия са куца версия на предишния 1.9. Има 2.0 170 коня. Това е по-читава версия на 2.0 дизел и по-икономична от тия, за които говориш ти.

1.4 за зафира Ц си е направо смешка, още по-натоварeн отколкото в астра J.
Вземи си каквото искаш, само после да не ревеш.

:naughtynono:
:confused:
:smile3560:
Бе шъ взема аз да мина на другия "тротоар", току виж някой ден съм съгрешил :devil-smiley-019:
Става въпрос за дизеля, да не си помисли че минавам у лево?
Мнението беше редактирано от Коцето: 17 ноември 2020 - 20:38
Отговори

kalin09 снимка kalin09 17 ноември 2020 - 20:37

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 13 ноември 2022 - 23:45
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 17 ноември 2020 - 21:43

Пацо майна ако си мераклия колата е хубава, но с 1.6 турбо мотора който е на метан заводски с правилните подложки по клапаните да не прегарят. Ако и намериш такава да се продава мисля, че си доволен. Преди време тука пак във форума се обсъждаше Зафира Ц заводски метан, виж потърси темата, казаха се някой неща за колата. Това е за моторизацията, за разхода и 1.4 турбо си лапа бензин към 10 на 100, като решението при мен е газ, върви си прилично, предполагам, че и при 1.6 турбо мотора положението ще е сходно
Отговори

benzy снимка benzy 18 ноември 2020 - 00:31

Тоя мотор се слага в почти цялата гама на Опел и годишно се произвеждат стотици хиляди от него, някакъв процент дефекти е нещо нормално.

Мисля, че излишно наплашите човека, без да му дадете някаква по-добра алтернатива.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 23 ноември 2020 - 15:54

Добре колеги какво бихте ме посъветвали 1,4 140к.с с газ или 1,6 150к.с с метан? Кой е по добрия вариант?
Мнението беше редактирано от paco_pld: 23 ноември 2020 - 16:32
Отговори

benzy снимка benzy 23 ноември 2020 - 22:57

Ако ти ще слагаш газта по-добре заводски метан.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 23 ноември 2020 - 23:03

 benzy, на 23 ноември 2020 - 22:57, каза:

Ако ти ще слагаш газта по-добре заводски метан.

Ами заводска газ на 1,4 май много много няма а то на 10 на 100 градско на бензин си е доста, а аз повечето ще я караме смесено, само за градско имаме една калинка на жена ми Микра но с децата и багаж тя ни е до никъде.
Отговори

benzy снимка benzy 23 ноември 2020 - 23:27

Аз лично по-скоро не бих си сложил газ. Въпреки че 1.4т го понася, като цяло тия модерни мотори са си капризна работа - лично мнение. И лично размишление, ако правилно си спомням газта има по-висока температура на изгаряне, а този двигател и без това е малко температурно претоварен. Има си и плюсове газта, но според мен ако не е заводски сметнато и подсилено където трябва е по-подходяща за старото поколение мотори.

Ако половината от времето караш на извънградско разхода ще е различен и щом имаш икономична кола, която минава големия градски километраж, просто сметни има ли смисъл да инвестираш в монтажа на скъпа газова уредба и след колко години ще я избиеш. За разлика от повечето момчета тук не съм майстор, но се опитвам да мисля логично. От друга страна повечето от колегите са съгласни, че единствената кола карана повече от дизел е тази на газ/метан... трудно ще намериш запазена с фабрична инсталация. Омагьосан кръг е и всичко е на късмет.
Мнението беше редактирано от benzy: 23 ноември 2020 - 23:30
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 24 ноември 2020 - 15:30

А също исках да те питам колега benzy на бензиновите мотори трябва ли да се сменя масленото уплътнение на картера като на дизеловите или те нямат такова? И на ръчната скоростна кутия прави ли се профилактика като на автоматичната(масло, филтър и т.н)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 ноември 2020 - 19:21

На мен човек, който от 21 години прави глави, ми каза следното. Газ понасят най-добре само старите двуклапанни двигатели, като 2.0 на БМВ там 316 мисля е модела. По-големи клапани, по-малко възможност да им стане нещо. Прав е бенза че колкото по-нов мотор, толкова е по-капризен, включително и за газ.

Аз имам опит с метанова, само че не беше турбо версията, а атмосферката 97 коня. Правихме основен ремонт след 16 хиляди км от купуването на колата. Само че тя е била набухана догоре с добавки и накрая се предаде тотално. Смяна на блок... да не влизам в подробности.

Но и аз съм за това, ако ще е газ, да е заводска. И ако имаш излишни към 2500 някъде да реагираш ако нещо има, добре. После ще си караш..
От двете, аз гласувам за заводската газ(метан)
Да, вярно че тая атмосферка не върви никак, но турбинираната ще е много по-жива.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 ноември 2020 - 19:26
Отговори

benzy снимка benzy 24 ноември 2020 - 22:20

 paco_pld, на 24 ноември 2020 - 15:30, каза:

А също исках да те питам колега benzy на бензиновите мотори трябва ли да се сменя масленото уплътнение на картера като на дизеловите или те нямат такова? И на ръчната скоростна кутия прави ли се профилактика като на автоматичната(масло, филтър и т.н)

Чесно казано не съм чувал да се сменя масленото уплътнение на на друг мотор освен на 2.0 дизел. Даже и 1.6 и 1.7 дизелите го нямат този проблем. При бензиновите 1.4 т проблем са картерните газове, 3 компонента по системата, има които правят проблеми, но има и решения и ремонтни комплекти и може и без без да се набутваш с много пари.

За скоростната кутия, принципно има ли въртене в маслена баня трябва да има и смяна. Мисля, че малко хора го правят, с първите ми кои и аз не съм го правел, но последните 2 с взимането на колата заедно с всички други течности сменям и маслото за скоростите както и маслото на хидравликата и двата пъти излизаше ужасяваща чернилка. На 80-100 хил км бих го сменил пак.

Не си спомням от коя година почваше Зафира C, ако не се лъжа 2009та та за ръчни скорости предполагам, че са монтирали печалната М32 6 степенна трансмисия, която си има дертове, за нея смяна на маслото е просто задължителна и се налива до горе, а не по предписание. Не съм наясно със Зафирите, но тая трансмисия в Астра е оправена от края на 2012та. Има логика да е сменена и при останалите модели по това време, така че ако бюджета позволява търси кола след 9ти месец на 2012та, направо 2013 (или се запознай добре как да познаваш кожуха на ъпдейтнатата трансмисия). Ако е преди тия дати като я пробваш се ослушай за шумове откъм трансмисията особено на 5 и 6 скорост. Прави се, няма нещо да не се прави, та не трябва а се притесняваш кой знае колко - просто да имаш на ум и да оставиш и някой лев за ей такива непредвидени...
Мнението беше редактирано от benzy: 24 ноември 2020 - 22:36
Отговори

Sim снимка Sim 25 ноември 2020 - 11:51

Може би сте го чели, но все пак е по темата.
https://autobild.bg/...b8%d0%bc%d0%b0/
Мнението беше редактирано от Sim: 25 ноември 2020 - 11:51
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 25 ноември 2020 - 20:07

Обмислям варианта да отида до Германия да си вкарам една Зафира,( имам познат с който да отида и възможност)мисля че от там ще е по читава и поддържана от колкото ни предлагат нашите джамбази тук в България. Какво мислите добра ли ми е идеята.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 25 ноември 2020 - 20:41

И кво си мислиш, че там няма джамбази ли :smile3560:
Сега сериозно. В Германия повечето от колите са добре поддържани и на реални километри,но и цената е по-висока. Ти търсиш кола на около 7 години, която ще е минимум на 250 000км. Сам можеш да си направиш сметката, че ремонтните дейности по такъв автомобил тепърва предстоят.Също Зафирата е доста използвана кола за такси - нали знаеш какви са цветовете на такситата :icon_wink2:
И без да искам да те обидя, от това което си написал не оставам с впечатлението че разбираш много от коли, затова и се обезмисля идеята ти да ходиш в Германия. Нямаш ли познат там който да отиде да я погледне, пък после автовоза и чиста работа. Успех в избора!
Отговори

sathv снимка sathv 25 ноември 2020 - 21:10

То щото в Германия зафирите за прескачат по тротоарите. Особено пък читавите. Намират се ама цените са солени. И какво пък й харесваш на този гълабарник? Хората се убедиха, че концепцията на тези ванове не е удачна и реално търсенето им е нулево. Даже много фирми вече ги премахнаха от производство.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 25 ноември 2020 - 21:27

 ulieliadi, на 25 ноември 2020 - 20:41, каза:

И кво си мислиш, че там няма джамбази ли :smile3560:
Сега сериозно. В Германия повечето от колите са добре поддържани и на реални километри,но и цената е по-висока. Ти търсиш кола на около 7 години, която ще е минимум на 250 000км. Сам можеш да си направиш сметката, че ремонтните дейности по такъв автомобил тепърва предстоят.Също Зафирата е доста използвана кола за такси - нали знаеш какви са цветовете на такситата :icon_wink2:
И без да искам да те обидя, от това което си написал не оставам с впечатлението че разбираш много от коли, затова и се обезмисля идеята ти да ходиш в Германия. Нямаш ли познат там който да отиде да я погледне, пък после автовоза и чиста работа. Успех в избора!

Точно колега че не разбирам много от коли и търся мнение на хора който разбират и са се спречквали с плеблемите на дадения автомобил, а за Германия има да човек който е с платформа и пътува и купува постоянно коли от там и той ще ми е навигатор и ще ми превежда.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 25 ноември 2020 - 21:41

Е добре де, набелязал ли си нещо в Германия, гледал ли си сайтовете поне? Там такава под 7000евро читава няма да намериш. И нали не си мислиш, че с този с камиона ще си обикаляте ей така да си гледате коли. Ще ти даде зор и ще вземеш първата видяна, вервай ми!
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 25 ноември 2020 - 22:18

 Sim, на 25 ноември 2020 - 11:51, каза:

Може би сте го чели, но все пак е по темата.
https://autobild.bg/...b8%d0%bc%d0%b0/

https://www.autohus....=%7B%7D&page=11
Ето я тази от статията - 7380евро...
Отговори

benzy снимка benzy 25 ноември 2020 - 23:23

 paco_pld, на 25 ноември 2020 - 20:07, каза:

Обмислям варианта да отида до Германия да си вкарам една Зафира,( имам познат с който да отида и възможност)мисля че от там ще е по читава и поддържана от колкото ни предлагат нашите джамбази тук в България. Какво мислите добра ли ми е идеята.

Поне не е лоша идеята! Огледай в сайтовете и ще видиш, че там колите грубо казано са на тукашните цени, но в евро.
Друго което трябва да съобразиш е да си набележиш предварително някои големи автокъщи (с надежда да имат Зафира) ако попаднеш на някои араби ще те прецакат повече отколкото роден авто-джамбаз.
Следващо нещо - Германия е голяма - там карат много и карат бързо, има вариант колата да е била юркана по аутобаните, което доста обезсмисля добрата поддръжка. Може би най-добрия вариант за внос е Швейцария - малка държава, малко километри, безупречна поддръжка и обикновено много добре оборудвани коли с много екстри - там пък негатив е потенциалната ръжда и мита и глупости.

Щом ще ходиш с човек - иди, разгледай. Ако можеш да отделиш време и малко пари за една екскурзия не пречи, но не си го поставяй за цел щом си отишъл да вземеш кола на всяка цена - бъди готов да си тръгнеш без кола, вместо на всяка цена да вземеш кола.
Пробвай по сайтовете, харесай нещо, пиши им, влез в контакт - може да попаднеш на човек, склонен да ти помогне. Баш германците както и баш шведите например са точни пичове. Това е риск да купиш кола почти по картинка.
Мнението беше редактирано от benzy: 25 ноември 2020 - 23:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg