Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

LCD табла

oci снимка oci 14 февруари 2009 - 19:08

Ааа щом ще се хвалим... И аз да покажа:
Публикувано изображение
не съм сложил плаките долу както се и вижда :cabrio:

А ето го и монтирано:
Публикувано изображение

Предимствата на този начин са по-малко рязане(по-слаба вероятност да се изкривят ръбовете и да стане грозно), и наличие на отделни крушки за двата мигача.
Недостатък е липса на крушка за "check engine", но аз я замених с тази за подгревателните свещи и сичко е чук.
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 15 февруари 2009 - 02:38

Как става захващането на рамката от оригиналното табло? Че аз се чудя дали мойто да го преправям за да си сложа пластмасите около волана като хората. :cabrio:
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 15 февруари 2009 - 09:09

 veso_pesa, на 15 Feb 2009, 02:38 AM, каза:

Как става захващането на рамката от оригиналното табло? Че аз се чудя дали мойто да го преправям за да си сложа пластмасите около волана като хората. :cabrio:

виж тук - http://www.mad-haus....cd%20tacho2.pdf
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 15 февруари 2009 - 12:29

Мерси много ,но аз все пак ще опитам да оставя лампичките от кадетовото табло :cabrio: Имам едно развалено от астра дизел такаче поне имам какво да чупя :bishop:
Отговори

oci снимка oci 15 февруари 2009 - 18:48

 veso_pesa, на 15 Feb 2009, 02:38 AM, каза:

Как става захващането на рамката от оригиналното табло? Че аз се чудя дали мойто да го преправям за да си сложа пластмасите около волана като хората. :cabrio:


Ами лично аз го направих така: сложих му няколко капки каноколит(май не се пише така :bishop: ) и изчаках няколко часа да хване. След това вече на спокойствие почнах да си запълвам дупките който са останали с кит за пластмаса(2-3лв е по-скъп от обикновенния). Изчаках да изсъхне кита и го пръснах с боя, но естествено може да се направи и със спрей. Общо взето това е, после се тегли един допълнителен кабел за да имаш две крушки за мигачите и си готов.
Като го завършиш се похвали с резултата!

gadjo_1978 при начина, който си качил фасонките за крушките на оригиналното табло остават, а той питаше да си ползва тези на кадеторя :rwd:
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 18 февруари 2009 - 17:51

Непремнно ще се похваля :) Проблема ми се оказа,че таблото за донор си работи нормално и само плаката на километража е почнала да се люпи и не ми се ще да го унищожавам все пак е с оборотомер и то при това от Дизел. А иначе аз нямам нужда от кабелчетата :) Тя нали си е кадет колата :surrender:
Отговори

indianeca1983 снимка indianeca1983 22 февруари 2009 - 17:31

Здравейте да питам някой би ли се захванал да ми преспособи едно ЛСД от Кадет за Калибрата.
Имам и двете табла,букси и датчиците,само нямам време и нужните нерви.Ако някои би се заел с тая работа да ми пише на ЛС.да се разберем.
Отговори

oci снимка oci 10 март 2009 - 17:16

Искам да попитам - как да направя таблото от кадет да свети в бяла светлина? С диоди НЕ СТАВА, или поне с обикновенни такива - едно че свети супер слабо и второ че пак си е жълто-зеленикаво. Отворен съм за предложения.
Отговори

PetSsI снимка PetSsI 04 май 2009 - 20:01

Здравейте колеги от скоро сам горд притежател на класическата бегачка опел кадет гси , та крушкуте за осжетлението на таблото са ми изгорели а са доста различни от обикновенните и опитах с обикновенни 2 вата но не светят достатъчно та може ли някои да ме насочи от къде мога да си взема такива крушки м/у другото сам от Пловдив колеги и ще се радвам много ако някои ми помогне :blink: :blink: :blink:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 04 май 2009 - 21:01

Приятелю тез крушки доколкото иам спомен когато ги сменях са по 9.50 левчета оригиналните са на OSRAM турси си същите би трябвало да ги има вносители са imahiju има сигурно и още някой в пловдив требе да има някъде магазин
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 05 май 2009 - 10:57

Оци дигиталката за кадет има едни жълти плаки зад лцд тата и без плаките
можеш да си го направиш да свети какъвто
цвят пожелаеш
Отговори

PetSsI снимка PetSsI 05 май 2009 - 20:09

здр колега много ти благодаря за информацията парите не са проблем защото колкото и да са скъпи въпроса е да се направи да свети както трябва дано да намеря скоро :blink:
Отговори

PetSsI снимка PetSsI 28 май 2009 - 20:37

Здравейте колеги положението е супер намерих крушки направо с цокълчетата в пловдив в един магазин Аутоплюс ако някои си търсе там е мястото :clap: :flag: :newsm05_41: :25: :hahaha:
Мнението беше редактирано от PetSsI: 29 май 2009 - 19:49
Отговори

stepo3 снимка stepo3 03 юни 2009 - 10:46

Това ми прилича на дигитално табло от Сенатор Б/Омега А набутано в Астра Ф:
Публикувано изображение
Отговори

set16v снимка set16v 18 август 2009 - 20:17

имам проблем със дигиталка,нещо му стана и взе да показва пойчи километри,вързал съм сигнал от буксата на тракшъна контрола /Астра Ф /
ако някой има идея някаква да свирка.. :newsm05_41:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 27 юни 2010 - 21:11

Да се включа и аз в темата с помощ от тук от там и дадените линкове направих една таблица на български,за това как се свързва дигиталното табло,т.е. как се превръзват кабелите от старата (16 пинова букса) към новата (26 пинова) букса заедно с цветове.Немският не ми е много добър така,че ако имате забележки,казвайте да поправям.
Таблица
Отговори

mimo_moi снимка mimo_moi 03 юли 2010 - 08:49

:cq:
Колеги,дайте малко инфо за буксите и кабелите ,че имам идея да вкарам дигиталка на тигра...поздрави на всички!
:newsm05_41: :drinks:
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 07 юли 2010 - 12:49

тъй като в други теми питат ето схема за кадет -
Схема LCD-панел ОПЕЛ КАДЕТ
Х8 (26-PIN)
1 - Волтметър – син с бяло
2 - не задействан
3 - не задействан – сив със зелено – габарит
4 – ниво бензин – син с черно
5 - нерегулируемый вход реле освещения дисплея (+12V) - черен
6 - не задействан
7 – обортомер – зелен
8 - не задействан
9 – маса - кафяв
10 – маса реле подсветки - кафяв
11 – маса - кафяв
12 – налягане масло – син + жълт
13 - не задействан
14 - не задействан
15 - +12 V освещение одометра – черен
16 – +12 V управляющий сигнал на реле освещения дисплея –сив и зелен – не се слага
17 – температура антифриз - син
18 - не задействан
19 - не задействан
20 - не задействан
21 – скоростомер датчик – син + червен
22 – лампа масло – син + зелен
23 – не задействан
24 – не задействан
25 – не задействан
26 - не задействан
Х9 (16-PIN)
1 – десен мигач
2 - не задействан
3 – ръчна
4 – не задействан
5 - не задействан
6 – не задействан ABS
7 – смукач
8 – не задействан
9 – +12V
10 – не задействан
11 – не задействан
12 – КЛ указателей поворота прицепа
13 – габарит
14 – фарове
15 – маса
16 – ляв мигач
Отговори

milenxe снимка milenxe 21 юли 2010 - 19:10

 beos, на 21 Aug 2007, 20:41, каза:



Колеги,колата ми е с такова табло и ми мигат червените стрелкички на волтметъра ,които се намират в най долния десен ъгъл на таблото.Някой имал ли е подобен проблем и евентуално от къде идва?напрежението варира между 13-14 волта,ремака е опънат видимо всичко е наред.Ако някой е запознат моля да сподели.
Благодаря:)
Отговори

milenxe снимка milenxe 21 юли 2010 - 22:00

никой ли няма идея по въпроса? :k055:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg