Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съединител или блок бобина

roro снимка roro 24 август 2010 - 22:58

Забравих да спомена че на паразен ход колата си работи перфектно. При подаване на газ също е на 6. Има някакъв електронен блок който ми поддържа оборотие постояннни на 900-950, не мога да определя защото няма цифри в тази скала. Малко преди 1000 са , но не трепват и не се променят и за секунда.
Отговори

stifler снимка stifler 17 ноември 2010 - 21:27

Батка аз имам същия проблем. На баир или при смяна от 1-ва на 2-ра предавка се получава едно такова като все едно ме дарпа първо назад. Все трябва повече газ да подавам. Монтьор ми чисти дросела уж, но пак е същата работа. Ти ако си си оправил проблема сподели моля те как!?!?!

P.S. При студен двигател, колата пали, но след 3-4 секунди гасне. Но това мисля, че е акумулатор.
Мнението беше редактирано от stifler: 17 ноември 2010 - 21:28
Отговори

roro снимка roro 11 март 2011 - 17:01

След доста четене по форума и тестове ,които правих, установих, че не от бобина или от съединител проблема. Това което ми направи впечетление е , че педала на газта има ход преди да започне да вдига обороти около 2-3 см. Отворих капака напипах жилото на газта и беше много хлабаво, вкл. и бронята на жилото имаше голям ход. От това следва ,че като натискам педала на газта ,както е на другата ми кола и на служебната колата , тръгва и ми придърпва защото хода на педала е голям и не съм на нужните обороти. След реглаж на жилото всичко е 6 и нямам повече проблеми. ОБИЧАМ СИ КОЛАТА!!!!!
Успех на всички!!!!
Отговори

ffilip снимка ffilip 02 май 2011 - 18:59

 Globe, на 18 август 2010 - 21:27, каза:

добре де.. това прави ли го на празен ход на място? като скачаш рязко на педала? т.е да прекъсва в ниските обороти? и като свали свещите бяха ли надраскани? с чертички по тях? има ли разлика при топъл-студен мотор? ии какви свещи сложи? защото оригиналните са по 12 лева бройката..



Интересна тема. Радвам се, че колегата RORO е оправил проблема си, но нашите остават:)
И в тази връзка искам да кажа, че освен симпромите, които се описват тук, при мен има и нещо, свързано с цитата горе - а именно, че има едно краткотрайно замисляне при рязко подаване на газ при празен ход. Притреперва, сякаш е на три цилиндъра и после се изрязва. При топъл двигател.
При ниска скорост и по-висока предавка не може да потегли (мазно?) а придърпва. Не е от свещи (сменени), не ще и да е от съединител, смятам аз - защото "скачането на предала" при празен ход и последващото "замисляне" показва, че някъде другаде е проблема.
Колеги, всички ли ще караме така колите си? Свиквайки им..
By the way, преди време чистих дросела със спрей, за да не играят празните обороти при връщане на газта, и поне тази грижа вече я отметнах.

Давайте някакви идеи, или по-скоро някой, вече справил се, да ни зарадва с нещо свежо :)

Мнението беше редактирано от ffilip: 02 май 2011 - 18:59
Отговори

Zygot снимка Zygot 03 май 2011 - 20:05

Писал съм за този проблем и в други теми който колегата ffilip споменава. Доста неща съм сменял по колата и проблема си остава.
При мен като я форсирам на място се чува едно засмукване преди да си промени оборотите все едно вакуум и след това се форсира. При смяна на предавки не поема нормално а претриса, както и при подаване на газ и отнемане. Не съм намерил решение освен че забялязох ,че дебитомера ми показва 14кг/мин консумация на въздух за разлика от една вектраБ Х18ХЕ която беше на 26кг/мин странно беше че моя дебитомер на тази кола показваше също 26кг ,а неговия на моята кола 14кг т.е. самите дебитомери са наред а нещо друго разваля правиланата горивна смес. Колата като я изфорсирам излиза черен дим т.е. не и достига въздух.
Отговори

Hevy снимка Hevy 06 май 2011 - 20:59

И аз го оправих проблема, но почти. Говорим за напълно изправен двигател,не се замисля и т.н. Много време живях с мисълта че докато не сменя съединителя няма да се оправи и реших да поекспериментирам с нещо по евтино - предния тампон на мотора. Това сецане си е резонансно явление, и зависи от пружините на диска,луфтовете в предаването и пружинирането на тампоните. Затова избрах тези последните за експеримента,поне се свалят лесно.Свалих ги - предния и задния, не бяха скъсани но гумата беше стара и напукана.Предполага се че еластичноста, и вообще свойствата и не са като на нова. Специално при тръгване натоварването се поема от предния тампон,затова реших направо да го сменя.Купих някакъв "белгийски" за 70лв, а на задния му подложих два слоя вътрешна гума от камион - видя ми се малко провиснал. Работата се успа - тръгва колата нормално, само ептен ако се излигавя с газта и отпускането се получава вибрация/не сецане!/. Но радоста ми бе кратка, след 4-5 мес сецането се върна. Викам си тампоните ми са в ред, сигурно съединителя съвсем се прецака.Реших да пробвам да позакрепя положението като втвърдя малко предния тампон, в смисъл да му запълня кухините с мека гума - правил съм ги тия магарии на Кадета. Свалих го предния - гледам гумата се нацъфкала чак изглежда по зле от стария, оригиналния. Абсолютно менте!Натъпках в кухините му вътрешна гума от камион, сецането изчезна но има много неприятни вибрации на волана когато колата работи на място, на празен ход.За сега карам така, но съм направил специален тампон от силикон, но бавно съхне и вече не знам кога ще разбера какъв ще бъде ефекта. Така че ако сте още със старите оригинални тампони няма кво да се чудите че се лашка мотора. Ако решите да купувате - най-хубаво в магазина със стария тампон. Различават им се дебелината на "Л" образната гума. Това е засега...
Отговори

Hevy снимка Hevy 26 юни 2011 - 21:56

Колата я оправих окончателно.Излезе че все пак е възможно със стар съединител и луфтове в предаването да тръгва като нова. Първо правих тампон от гумен съединител на помпа - много корав излезе - хем вибрираше волана хем се тресеше при тръгване. После от чудене кво да правя извадих гумата и залях вътре с черен силикон, без надежда че нещо ще се получи.Два месеца чаках да изсъхне - явно много дебело се получи. Но като го сложих излезе че си е заслужавало чакането. Колата тръгва като нова - никакви вибрации. Остава да издържи дълго и цена няма да има тоя тампон :newsm05_41:

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Hevy: 26 юни 2011 - 22:00
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg