Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Астра x20xev дава Грешка p0340

Syrix снимка Syrix 25 август 2022 - 11:22

Здравейте, астрата взе да прекъсва и изписа грешка x20xev. Сменихме датчика на разпределителния вал с някакъв meet doria, но колата продължи да прекъсва. Като разкача буксата и замеря кабела към компютъра дава съпротивление между втори и трети пин. Сега не знам дали новия датчик е кофти или някъде окъсява. Има ли как да се разбере или е проба грешка? Оригинален датчик не видях да се продава.
Мнението беше редактирано от Syrix: 25 август 2022 - 11:22
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 25 август 2022 - 18:17

Здравей, объркал си малко раздела за темата. Надявам се, че модераторите ще я преместят.

Датчик оригинален, само втора употреба можеш да намериш, ама и те вече ще си отиват. Прочети Тази тема, ако искаш цялата.

Писал си, че автомобила е Астра Ф и линка към този пост ти върши работа. Сега следва да замериш дали съпротивлението на пиновете на самият сензор отговарят-на студен двигател и на загрял двигател. Това го правиш преди да го демонтираш! Старият датчик ако го пазиш също можеш да свериш показанията му, моят прекъсваше само като загрее!

Ако се окаже, че датчика не е твоят просто го върни и вземи за твоят модел-виждаш разликата в темата която посочих при Астра Г с X20XEV където ЕКУ-то е Siemens 70.1, твоето еку е 56,0 и работи с посоченото съпротивление в линка.

Имам добри отзиви за Hella, стига да не го сбъркат в магазина, затова задължително земерваш съпротивлението между пиновете.

Би трябвало да си със старата букса, ама тя се преработва.

Успех!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 август 2022 - 19:02

Хела слагах на баща ми на Фката преди 2 години. При ХЕВа ти си огледай инсталацията до сензора също.
Отговори

ICO07 снимка ICO07 26 август 2022 - 01:36

 Syrix, на 25 август 2022 - 11:22, каза:

Здравейте, Оригинален датчик не видях да се продава.

Колега ако оригиналния датчик е на Сименс, трябва да си намериш оригинален. Иначе няма да стане.
Аз преди един месец купувах, Има ги но се продават под марката континентал в кутийка на континентал но като го отвориш на него си пише сименс но е леко заличено логото а партидният номер е същият и си личи.Цената беше около 150лв.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 август 2022 - 02:25

Точно така. Сименс е собственост на Континентал

Но би трябвало и този датчик да отговаря на характеристиките, защото преди това Сименс и VDO са едно.
https://www.autopowe...-i13097250.html

Ако го има и е наистина VDO, би трябвало да върши работа, което не изключва проверката на инсталацията, както вече са ти казали.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 август 2022 - 02:29
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg