Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Стъклото ми излиза от купето

basta снимка basta 04 април 2012 - 23:29

Здравейте другари...
Имам следния проблем , като си сваля малко прозореца на вратата и го вдигна то излиза от рамката на вратата и само застъпва уплатненията а и като натисна копчето за сваляне на долу на прозореца от време на време не работи ... Кажете ми ако някой е имал като моя проблем как си го е оправил ? Благодаря ви много ....
Отговори

imco1 снимка imco1 05 април 2012 - 07:11

Здравей колега,
При мен ефекта беше същия. Само при вдигане на шофьорското стъкло, то се изкривяваше - предния край (от страната на пантите на вратата) "изоставаше". И аз като теб опитах какво ли не - смазвах пластмасовите водачи в релсите, експерименти с регулировката, гледах уплътненията... Докато най-после осъзнах, че ножиците се кривят в краищата им - на 3-4 см от пластмасовите водачи. Там има и технологичен отвор с продълговата овална форма... Предполагам, че се кривят от умора на метала. Преди това при всички проби за регулиране ги изправях буквално с пръсти, но не му обръщах внимание.
И така - заварих на ножиците по една ламарина за подсилване, монтирах, регулирах и стъклото си се движи както трябва.
Ламаринките са с формата на ножицата, при мен бяха дебели 1-1.5 мм.
Ако и при теб това е проблема - внимавай с дебелината и дължината на ламаринките, за да не се получи гаден ефект да се закачат една в друга, когато се движи ножицата.
Колкото до регулировката, практически установих следното: при вдигнато стъкло охлабваш двата болта за регулировка и така сваляш стъклото до долно положение. Без да местиш болтовете нагоре или надолу (разбирай малката релса, която те фиксират), стягаш и трябва да си готов.
Дано да съм ти бил полезен. Поздрави и успех с ремонта.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg