Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с плафон а (свети постоянно и странно )

niggaz_nature снимка niggaz_nature 07 януари 2010 - 13:40

Проблема се появи вчера . Принципно при затваряне на вратата изгасва със закъснение но вече не иска да загасне при затворени всички врати. Странното е че всички датчици работят и като е отворена вратата плафона светва по силно като се затвори намаля малко но не загасва. Същата работа е при всички затворени врати си свети и като издърпм копчето да светне принудително святка малко по силно отколкото свети в момента. Като го свалих плафона има само две жички и крушка. Къде трябва да се намира този модул който управлява закъснението на лампичката кога да гасне. И като цяло какъв може да е проблема. Имам и снимки ако на някой му трябва да го види ще кача.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 07 януари 2010 - 14:45

модула е в самия плафон! явно в него е проблема. откачи жицата която е от вратите и виж как ще се държи (дали пак ще свети слабо) цвета не си спомням какъв е , но не е нито червен , нито черен, нито кафяв, а останалия от четирите кабела.


аз обяснавах за вектра а , ( за астра Ф би трябвало да е същото ама не гарантирам)
Мнението беше редактирано от Georgi - Plovdiv: 07 януари 2010 - 14:53
Отговори

oci снимка oci 07 януари 2010 - 15:03

Провери бушните. Имаш 2 предпапизателя през които минават различни вериги на плафона. При мен единия беше изгорял(то друг беше изгорял и аз бях оставил без бушон едната верига на плафона) и правеше подобни мизерий :icon_wink2:

Колата е вектра а, но при "Ф"-ките трябва да е г/д същото.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 08 януари 2010 - 16:04

Проверих всички бушони са здрави . За вектра модула е в самия плафон знам но тук не е така. Ето снимка

Публикувано изображение
Отговори

CH_M снимка CH_M 08 януари 2010 - 16:30

Таймерчето за закъснението е на платката на ключа за фаровете .
Мнението беше редактирано от CH_M: 08 януари 2010 - 16:47
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 08 януари 2010 - 16:31

 CH_M, на 08 Jan 2010, 16:30, каза:

Таймерчето за закъснението е на платката на ключа за фаровете .



Да бе и къде се намира там. Нали съм го разглобявал има само резистор за нивото на светлината по уредите и нищио друго ???
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 17 януари 2010 - 18:39

Някой друг да помогне . На вектрата ми е на самия плафон платката за управление за закъснението но къде е завряно на тая астра ?
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 18 януари 2010 - 23:55

сигурни ли сме че има такава платка странно ми е че нее там горе на Омега и вектра /калибра е все в плафона ! ако свети постоянно значи има пробит транзистора който пуска минуса или някой друг елемент но найстина е мистерия къде е той !
Мнението беше редактирано от Коцето-Шумен: 18 януари 2010 - 23:57
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 19 януари 2010 - 00:16

При астра Ф не знам да има бавно гаснене. Може да е от алармата, щото тя следи дали има отворени врати, и взема сигнал преди и след плафона. Поне така е по схема. Бушона за плафона е F24, извади го, ако продължи да свети значи има утечка някъде. Абе тъй като гледам и самата аларма може да има функция за бавно гасене ма нинам, нинам :mhihi:
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 19 януари 2010 - 09:20

Колата няма фабрична аларма още като я взехме. Плафона си загасяше плавно , след това само сме поставили управление на централното (само за отключване/заключване) без аларма. Нямаше никакви проблеми и след това. Други предположения . Най странно ми е че свети на едно положение и като отворя врата или го включа от копчето светва по-силно :mhihi:
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 19 януари 2010 - 10:05

Лятото го имах този проблем след сваляне и качване на салона.Първоначално не ги свързах нещата със свалянето на седалките,но впоследствие след като проверих всичко останало по врати и плафони реших да проследя самите жички от всяка една врата до края.Оказа се,че като са ми слагали предна дясна седалка бяха защипали леко въпросната жичка,която идва от предна дясна врата,изолацията се е оголила и опира на "маса" - като резултат плафона светеше постоянно.
Ако нещо си човъркал по праговете или си свалял пластмасовите им кори нещо може и ти да си ги защипал.
Отговори

Toshe снимка Toshe 19 януари 2010 - 10:44

Да колега провери за оголен проводник някъде по
пътя на инсталацията за вратите.
А от казаното до тук си мисля че някой може да се е правил
на майстор и да е сложил някъде едно кондензаторче за плавно гаснене
не плафона и с времето да се е оголила изолацията му или нещо подобно,
така че без разглобяване няма да мине. :mhihi:
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 19 януари 2010 - 11:06

Ясно ще се разглобява. За сега докато не се стопли времето нищо не барам :mhihi: . Махнал съм крушката да не хаби ток и така ще е докато не се стопли. Реших че ако е често срештан проблем да знам точно къде да барна но щом е так ще чака .
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 27 януари 2010 - 11:57

:icon_lol:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg