Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Палене в зависимост от температурата

woodmonster снимка woodmonster 30 октомври 2020 - 21:20

Здравейте колеги!
Колата ми е Opel astra f 1.6 si hatchback 74 kw, 100 коня, 94 година. Код на двигателя C 16 SE. Няма газова уредба. Карам я само на бензин.
Имам следния проблем:
При продължителен престой, над 10 часа понякога колата ми трудно пали(от време на време). Налага се да въртя 6-7 пъти докато запали. Моите съмнения са в бензиновата помпа.
Самата бензинова помпата не е електрическа (дано използвам правилния термин), имам в предвид, че когато дам на контакт самата помпа не тръгва да качва гориво, а тръгва да работи, когато завъртя двигателя. Доколкото съм чел, някакъв датчик на коляновия вал при завъртането на самия вал давал импулс на помпата и тя тогава започва да праща гориво напред по системата. Когато запали, колата работи гладко, няма прекъсвания, не губи мощност, абе всичко е 6. Астрата няма газова уредба, кара се само на бензин.

До колкото съм запознат, при угасен двигател, бензиновата помпа трябва да държи определено налягане на горивото , към двигателя (незнам за моя модел бензинова помпа дали важи това). Преди седмица замервахме дали държи помпата налягане при угасен двигател, но нееее - монометъра показа 0. Давам на контакт - пак 0. Врътнах ключа, колата запали, като поддържаше налягане 3 бара. Угася ли е директно 0 бара.

Казвам, че колата пали трудно, но от време на време. Лятото този проблем го нямам, а проблема ми е от 2 години. Колата, като е напекана на слънцето пали от раз винаги. Но застудее ли... Час два да я напече слънце и е кибрит, пали от раз.

Дали според Вас може да е от температурния датчик, или някакъв друг датчик, който определя колко богата смес на горивото да праща към двигателя?

Малко странно, но....

P. S. Дано сте ме разбрали, понеже съм новак. Шофьор съм от 2 години!

Бъдете здрави!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 ноември 2020 - 14:06

До колкото знам при включване на контакт помпата трябва да врътне и да спре. После си работи щото някой датчик и казва да работи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg