Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

За забраната за използването на фарове за мъгла

DanZKi снимка DanZKi 18 септември 2007 - 14:57

Заяждат се куките долни!Въпреки,че съм с перфектно регулирани светлини като цяло пак изгорях с 20 лева 8)
заради халогените.Обаче аз напук не си ги спирам за да избягвам ямите!Предпочитам 20 лева вътре отколкото ремонт на предница! 8)
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 18 септември 2007 - 15:58

Абе колеги... Полезни са халогените ама вечер при ясно време някой насреща да ти изскочи с 4 фара не е особено приятно. Квото и да си говорим не може да мислим само за себе си, а понякога трябва и за тези отсреща. Разбирам наистина да са добре регулирани, но на някои халогените още малко и като къси ще светнат (имам в предвид позицията). Да не говорим, че през деня едни къси не вадят очите на никой и наистина не разбирам модата през деня да караш на халогени, къси и ако имаш прожектори на покрива и тях да пуснеш!
Отговори

city stars снимка city stars 18 септември 2007 - 16:06

Вчера ме спряха точно затова.Много се ядосах и им се развиках и ме пуснаха.Не стига, че е сичко с кратери, не стига че на никой не преча и не заслепявам, не стига че сички документи и сичко ми е изрядно, ми некой си ше ми прави проблеми затова, че си пазя колата.Принципно те не са виновни кво пише в закона, ама може малко по-полека да го карат специално за това тъпо правило, а не да се дървят се едно съм незнам какъв престъпник.


Лично аз ги ползвам за по-голяма сигурност по дупки неравности и тн.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 18 септември 2007 - 18:44

Цитат

Лично аз ги ползвам за по-голяма сигурност по дупки неравности и тн.


Точно така!Куките да си ме спират колкото искат аз колата не смятам да си я троша из дупките вечер.

BTW дупките по булевард България и особено около Практикер са толкова огромни,че сигурно 15-ките ще ми се изгубят вътре :crazy: 8)

Цитат

Лично аз ги ползвам за по-голяма сигурност по дупки неравности и тн.


Точно така!Куките да си ме спират колкото искат аз колата не смятам да си я троша из дупките вечер.

BTW дупките по булевард България и особено около Практикер са толкова огромни,че сигурно 15-ките ще ми се изгубят вътре :crazy: 8)
Отговори

sauber снимка sauber 18 септември 2007 - 21:49

 BOBSI, на Sep 18 2007, 11:04 AM, каза:

 Чичо Скрудж, на Sep 18 2007, 11:02 AM, каза:

Закон за движение по пътищата:
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
(2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра.



наказанието какво е?


Аз последните дето ме спряха ги " метнах ". Вече не карам и с халогените де...да не си създавам ядове... Иначе определено не пречат, но това е положението...
Отговори

CeCko2 снимка CeCko2 18 септември 2007 - 22:05

Допълнителните фарове освен за локализиране на близконамиращи се ями помагат и за предпазване на пешеходците, моите допълнителни фарове светят доста в страни и осветяват тротоарите чудесно...По тази логика до водачите идващи срещу мен достига единствено разсеяна светлина така ,че не би трябвало да им преча с тях... а тъпите ушеви ,решат ли все ще си намерят, за какво да се заловят...рядко има безупречно изрядна кола... Също така съм за, това да се поизмени закона, добре е да се забрани използването на 100W крушки, както и на нерегулирани фарове! Тези ,,халогени'' биха могли само да помогнат... 8)
Отговори

manolov снимка manolov 18 септември 2007 - 22:12

Лично на мен са ми писали във Велико Търново акт за халогени, обясних им, че на прохода имаше мъгла и съм ги забравил, а и беше 4,30 през нощ-а няма на кой да преча, но уви написаха го.Акта беше 20лв. без контролни точки.
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 19 септември 2007 - 10:50

 erasur3, на Sep 19 2007, 11:34 AM, каза:

не ви знам какво карате и от колко карате.
Но да разправяте че халогните не пречат ... е просто не мислимо.
Денем нощем все си блещят тея халогени, това им е идеята да светят силно за да може при ниска видимост да се вижда по добре. А това че светят само на доло ... изобщо не е вярно, които не вярва да застане пред една стена, да си откачи фаровете и да светне халогенките ... става като ден.

Хората тая забрана не са я измислили щото са се чудили един ден какво да направят че уж работят.

А това с дупките ... като караш с 60, говорими ти че от халогениките ще видиш ти дупката и ще я избегнеш.
Налагало ми се е да ги пускам когато карам из някакви пътища с много завои и дървета отстрани, и с не добра мантинела с отразителите му. Като щракна халогенките, става ден и всичко свети, и да ми разправяте че, не пречело и че свтело ниско ...


Вие... да не сте от участниците в измислянето на този "тъп" закон.

А какво ще кажете за използването на ксеноните и дългите светлини през светлата част от денонощието?

Ами за състоянието на пътищата Ни, въпреки плащането на данъци и т.н. шибани "Винетки"?

Не се заяждам, просто ми е любопитно.
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 19 септември 2007 - 11:37

 erasur3, на Sep 19 2007, 11:34 AM, каза:

А това че светят само на доло ... изобщо не е вярно, които не вярва да застане пред една стена, да си откачи фаровете и да светне халогенките ... става като ден.
Като щракна халогенките, става ден и всичко свети, и да ми разправяте че, не пречело и че свтело ниско ...

Ами застани срещу някое огледало и пак си ги щракни,да видиш какъв ще ефекта... :k015:
Ставало ден...не светели ниско...я отиди да ти ги регулират най-добре,щото идеята на халогена е да свети ниско долу на пътя и встрани.
Отговори

Любчо снимка Любчо 19 септември 2007 - 11:46

Аз имам 4 акта за халогени. Първите три са за по 10лв , последния 20лв. НЕ ГИ СПИРАМ ДАЖЕ И ПРЕЗ ДЕНЯ ХАЛОГЕНИТЕ!!!
Отговори

Тони снимка Тони 19 септември 2007 - 11:52

 Любчо, на Sep 19 2007, 12:46 PM, каза:

Аз имам 4 акта за халогени. Първите три са за по 10лв , последния 20лв. НЕ ГИ СПИРАМ ДАЖЕ И ПРЕЗ ДЕНЯ ХАЛОГЕНИТЕ!!!

аз 3 ,ама мойте са фишове ,и аз не ги спирам ни,ден ни нощ
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 19 септември 2007 - 11:58

 Тони, на Sep 19 2007, 12:52 PM, каза:

 Любчо, на Sep 19 2007, 12:46 PM, каза:

Аз имам 4 акта за халогени. Първите три са за по 10лв , последния 20лв. НЕ ГИ СПИРАМ ДАЖЕ И ПРЕЗ ДЕНЯ ХАЛОГЕНИТЕ!!!

аз 3 ,ама мойте са фишове ,и аз не ги спирам ни,ден ни нощ

8) 8) Ем аз имам 2 ама и двата неработат 8)
Отговори

city stars снимка city stars 19 септември 2007 - 12:04

 erasur3, на Sep 19 2007, 11:34 AM, каза:

не ви знам какво карате и от колко карате.
Но да разправяте че халогните не пречат ... е просто не мислимо.
Денем нощем все си блещят тея халогени, това им е идеята да светят силно за да може при ниска видимост да се вижда по добре. А това че светят само на доло ... изобщо не е вярно, които не вярва да застане пред една стена, да си откачи фаровете и да светне халогенките ... става като ден.

Хората тая забрана не са я измислили щото са се чудили един ден какво да направят че уж работят.

А това с дупките ... като караш с 60, говорими ти че от халогениките ще видиш ти дупката и ще я избегнеш.
Налагало ми се е да ги пускам когато карам из някакви пътища с много завои и дървета отстрани, и с не добра мантинела с отразителите му. Като щракна халогенките, става ден и всичко свети, и да ми разправяте че, не пречело и че свтело ниско ...

Обективно погледнато си доста далеч от истината.При мъгла идеята не е силна светлина (тя само пречи), ако беше така много по-лесно би било да се включат дълги.Идеята на халогените е да светят точно там където ти трябват, а именно пред и встрани от бронята за да можеш да гледаш маркировката, тротоара и тн при мъгливо време и да се ориентираш по тях.А колкото това за стената.Логично е да става ден, и обяснението е елементарно.Просто прекалено е скъсен ъгъла и затова изглежда че халогена свети много нагоре.А дори и да не е измама това не е нормално и се дължи на нерегулирани фарове.А ако от халогените ти става ден, или са със много силни крушки или нормалните ти фарове хич не са добре.


Абе най-лесно да разбереш дали пречиш на някого или не е като гледаш дали ти свекат.Като никой не ти светка явно на никого не пречиш.А в България много добре знаете, че на някой пречиш ли му с фарове директно включва дълги, свири, псува и тн.
Отговори

Fifkata снимка Fifkata 19 септември 2007 - 17:45

Така трябва да бъде,защото халогените светят все едно си на дълги. Мен дори са ме глобявали 8)
Отговори

stoio снимка stoio 19 септември 2007 - 17:52

Не усещате ли че ченгетата и управниците ни правят на луууди!
веднъж глоби за това че сме без фарове после за това че сме със и така до безкрай...
8)

Да оправят пътните настилки и маркировките... да актуализират знаците и движението (които са от преди 40-50 години)
спрямо сегашната обстановка и тогава да имат претенции за такива дребни работи като халогени и подобни...,

освен това ми се е случвало много пъти особено преди местните избори за кмет да си карам вечер и изведнъж пътя се ремонтира както винаги без нито 1 предупредителен знак.
така 4е не с халогени трябва да се кара а с прожектори като на ловните джипове.
да им го....
Отговори

Jal mi e za ASTRATA снимка Jal mi e za ASTRATA 19 септември 2007 - 18:33

ами на мен още 94година са ми писали актове за тези халогени :( а и си пречат на насрещния водач ,особенно ако са купени от битака или са със 100вата крушки.аз съм на страната на полицаите в този случай :)
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 19 септември 2007 - 20:15

 Jal mi e za ASTRATA, на Sep 19 2007, 07:33 PM, каза:

ами на мен още 94година са ми писали актове за тези халогени :( а и си пречат на насрещния водач ,особенно ако са купени от битака или са със 100вата крушки.аз съм на страната на полицаите в този случай :)


Ама тук говорим за оригинални перфектно регулирани халогени
Отговори

WILLY снимка WILLY 20 септември 2007 - 00:00

Аз имам следния въпрос - как полицайте разбират допълнителните фарове какви са? Има допълнителни къси, дълги, за мъгла, за дъжд и за дневно шофиране. За всичките ли глобяват???? 8)
Отговори

myrshavija снимка myrshavija 20 септември 2007 - 06:05

 iliqn, на Sep 19 2007, 02:35 PM, каза:

... съвет от мен-ЗАЯЖДАЙ СЕ С ПОЛИЦИЯТА

 stoio, на Sep 19 2007, 06:52 PM, каза:

...така 4е не с халогени трябва да се кара а с прожектори като на ловните джипове.
да им го....

 TurboManiak, на Sep 18 2007, 02:52 PM, каза:

Аз се присъединявам към групата които са против закона. ...

Чудя се как да започна. За да не бъде мнението ми обидно. Но все пак да изрази какво мисля.
Подбрах няколко цитата от темата - не знам има ли нужда да коментирам. Герои ли сте някакви? Бунтовници? Революционери?
На мен фаровете за мъгла на мокър/влажен асфалт много ми пречат - бялото петно на асфалта прави колата доста трудно различима. Но въпросът не е дали пречат или помагат. Има закон и ние трябва да го спазваме. На тези, на които не им харесва законът - да го променят. Или да емигрират. Някъде където всички закони не "са тъпи". Или поне няма забрана за ползване на фарове за мъгла по всяко време.
Чета форума от няколко години. Регистриран съм от миналата. Пиша рядко. Май занапред ще е още по-рядко. Има хора тук, които се опитват да направят нещо хубаво. Но общото впечатление ... става по-зле.
Отговори

lorda снимка lorda 20 септември 2007 - 07:02

Съгласен съм с всички които смятат че халогените ттрябва да се ползват а на тези които са против ще кажа, аз карам черна кола, в мрачно време или пък в слънчево като минавам някъде по сянки не може да се разбере дали колата се движи. За това карам винаги на габарити и халогени. Значи тази част на околовръстното в Бургас която минава покрай Морската градина е в сянка....сещате се като ни нападнат лятото за какъв трафик става долу и за какви потоци от хора пресичат. За това си пускам халогените за да ме виждат хората, правя го за тяхна и моя безопасност, друго си е да види че му блеска нещо насреща, а при рязка смяна на слънце сянка очите не могат да сварят да се адаптират и няма да ме види като нищо изкача в последния момент на платното и ......
Напълно съм съгласен с колегите че правилно регулирани и фабрично сложени халогени не заслепяват абсолютно никой. До сега никога не са ми писали акт или пък даже не са ми правили забележка за това но само да посмеят, не смятам да не си ползвам халогените. Хората са ги сложили за да осветяват пътя да виждаме по добре, което за БГ пътищата е изключително важно, и някаква "умна" глава по министерствата ще ми каже Не няма да си включваш фаровете, Не няма да виждаш по добре пътя, Не няма да шофираш по внимателно по лунния пейзаж в България и Да ще е доста по рисково и опасно за живота ти шофирането ти вечер. На тея само ще им кажа, че поздравявам най сърдечно майките им лелите и разни други роднини до девето коляно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg