Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Окачване на Опела

City_Coffe снимка City_Coffe 09 януари 2008 - 17:01

Здравейте Колеги !!!
Имам следния въпрос за всички който се занимават с ремонт по автомобилите и по точно по ходавата им част !

Преди време отидох в оторизиран сервиз (доколко е оторизиран незнам) на Опел в гр. Добрич, за преглед на ходовата част, че да съм готов за зимата ! Качват я на стенд и ми викат имаш 2 задни тампона за смяна. Викам сменяйте ги. След това аз си знам че трябва да мина задница. Знаех си че имам 2 предни амортисюра и тях ги смених.
Минах предница и задница и от тук ми започва проблема!!

Както си карам когато има неравност по пътя каквато и да е тя- дори и като настъпя маркировката задницата ми поднася.

Вчера отивам в др сервиз и човека без да я качи на стенд като му обясних му стана ясно за какво става въпрос. Каза ми че трябва да сменям всичко по задния мост.

На кого да вярвам!!! Помагайте ако можете

Благодаря предварително на всички отзова ли се
Отговори

City_Coffe снимка City_Coffe 10 януари 2008 - 08:43

:o :o
Отговори

nik4o снимка nik4o 10 януари 2008 - 10:13

Не знам, защо този майстор ти е сменил само 2 тампона при положение, че имаш общо 4 шарнирни втулки наречени "скърцащи"на задните носачи + още по тампон отпред на задния носач! Ако държиш да видиш схема на задното окачване мога да ти пратя!
Отговори

Vektra U4. снимка Vektra U4. 20 януари 2008 - 09:07

Здравей колега, можеш ли да ми пратиш схема на задното и предното окачване, благодаря ти предварително.
Отговори

StK снимка StK 20 януари 2008 - 10:53

За съжаление задния мост е доста слаб възел в конструкцията на Вектрите Б. Докато е здрав е изключително стабилен. Но не е направен за лунния ни пейзаж. Не издържа много и се разбива. Най-добре е цялостно отремонтиране, а не само това дето за момента е тръгнало, защото следва ремонти на всеки 3 - 4 месеца.
Отговори

City_Coffe снимка City_Coffe 31 януари 2008 - 15:47

 StK, на Jan 20 2008, 10:53 AM, каза:

За съжаление задния мост е доста слаб възел в конструкцията на Вектрите Б. Докато е здрав е изключително стабилен. Но не е направен за лунния ни пейзаж. Не издържа много и се разбива. Най-добре е цялостно отремонтиране, а не само това дето за момента е тръгнало, защото следва ремонти на всеки 3 - 4 месеца.

цялостното отремонтиране какви части включва? И колко са
Отговори

sauber снимка sauber 31 януари 2008 - 21:20

 City_Coffe, на Jan 31 2008, 03:47 PM, каза:

 StK, на Jan 20 2008, 10:53 AM, каза:

За съжаление задния мост е доста слаб възел в конструкцията на Вектрите Б. Докато е здрав е изключително стабилен. Но не е направен за лунния ни пейзаж. Не издържа много и се разбива. Най-добре е цялостно отремонтиране, а не само това дето за момента е тръгнало, защото следва ремонти на всеки 3 - 4 месеца.

цялостното отремонтиране какви части включва? И колко са



Бих се радвал да прочета отговор на този въпрос !

п.с. - Викайте му ОС, а не МОСТ :) Мост заден Вектра Б няма ( поне мойта ) :icon_confused:
Отговори

baitanas снимка baitanas 02 февруари 2008 - 05:17

При мен се беше получило така само че на предницата ,и аз така отидох да ми сменят тампоните на носачите и после колата се чудеше на коя страна да ме хвърли.Оказа се че в сервиза ми сложили ама възможно наи фалшивите тампони и даже ме убеждаваха че трябвало да бъдат от мек материял като тези които са ми сложили.И накрая се оказа че на вълка му е дебел врата щото сам си вършел работата-купих си нови тампони на Топран и отидох на вилата в гаража с баща ми свалихме носачите и ги сменихме и сега колата спи.
Отговори

City_Coffe снимка City_Coffe 06 февруари 2008 - 10:26

 atanas_kostov_todorov, на Feb 2 2008, 05:17 AM, каза:

При мен се беше получило така само че на предницата ,и аз така отидох да ми сменят тампоните на носачите и после колата се чудеше на коя страна да ме хвърли.Оказа се че в сервиза ми сложили ама възможно наи фалшивите тампони и даже ме убеждаваха че трябвало да бъдат от мек материял като тези които са ми сложили.И накрая се оказа че на вълка му е дебел врата щото сам си вършел работата-купих си нови тампони на Топран и отидох на вилата в гаража с баща ми свалихме носачите и ги сменихме и сега колата спи.

май ще се откажа да ходя по сервизи :) особенно в Добрич. Имам чувството че всички са самоуки или ги е учил един и същи "майстор". Има литература за автомобилите колкото искаш да четат. Ама те от нямане на време заебават. Мислят си че още са вървежни ладите и жигулита да ремонтират. То да не знае как се сваля халоген в оторизиран сервиз на Опел за град Добрич. Те хора обучения нямат ли??? Не се ремонтират само коли който са спредни от производство от 1992г. Стига с тез псевдо майстори писна ми от тях да искат само лев а насреща нищо.
Та по темата. Кажете колко са тампоните че ме гризе вече трябва да ги сменям. В Опел пак ми казаха имаш само 1 за смяна ама трябва и двата да ти сменим. Като ми казаха това излязох и нищо повече не им казах
Отговори

baitanas снимка baitanas 06 февруари 2008 - 10:47

Kолега ти където и да отидеш като ги видат тампоните ще ти кажат че са здрави ,да те наистина са здрави но са фалшиви и за това така ти ходи задницата и се чуди каде да те завърти.Матеряла от които са направени е много мек и за това се получава така.Номера ми е 0899 840974ако искаш звънни ми да приказваме
Отговори

spasito снимка spasito 06 февруари 2008 - 10:52

На задницата имаш по три тампона (или втулки се едно) на страна два на главината отзад горе и долу и един кадето лагерува носача от пред сваляш целия носач избиваш ги на преса и набиваш новите пак на преса аз ги смених преди 2год бяха към 15лв броя турски и стана като гумена топка :bravoo: също така имаш и биалетки виж ги да не са разбити :drive:
Отговори

City_Coffe снимка City_Coffe 06 февруари 2008 - 11:01

 spasito, на Feb 6 2008, 10:52 AM, каза:

На задницата имаш по три тампона (или втулки се едно) на страна два на главината отзад горе и долу и един кадето лагерува носача от пред сваляш целия носач избиваш ги на преса и набиваш новите пак на преса аз ги смених преди 2год бяха към 15лв броя турски и стана като гумена топка :bravoo: също така имаш и биалетки виж ги да не са разбити :drive:

значи това прави общо 6 тампона. Ми говориха ми и за някакви шарнири от зад за което аз не съм чувал, има ли такова нещо по задницата
Отговори

hudson снимка hudson 06 февруари 2008 - 16:28

Ето това са ти всичките тампони:
Публикувано изображение
Или погледни тук - Цък!
Отговори

City_Coffe снимка City_Coffe 06 февруари 2008 - 16:31

 hudson, на Feb 6 2008, 04:28 PM, каза:

Ето това са ти всичките тампони:
Публикувано изображение
Или погледни тук - Цък!

перфектен си колега :) жив и здрав и си :)
Отговори

hudson снимка hudson 06 февруари 2008 - 16:55

 City_Coffe, на Feb 6 2008, 05:31 PM, каза:

перфектен си колега :) жив и здрав и си :)

Благодаря колега, но нали за това е форума - да си помагаме.
Отдавна се каня по примера на Бай ти Митьо да пусна отделна темичка за тези тампони, но и така става.
Отговори

City_Coffe снимка City_Coffe 06 февруари 2008 - 18:24

 hudson, на Feb 6 2008, 04:55 PM, каза:

 City_Coffe, на Feb 6 2008, 05:31 PM, каза:

перфектен си колега :) жив и здрав и си :)

Благодаря колега, но нали за това е форума - да си помагаме.
Отдавна се каня по примера на Бай ти Митьо да пусна отделна темичка за тези тампони, но и така става.

добре ще бъде да се сложи като важна в Ходова част, мисля че ще е от полза за всички с такива возила :)
И да продължаваш в същия дух :)
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 07 февруари 2008 - 12:18

ето още 2 картинки, да си знаеш как изглеждат нещата отзад...

Публикувано изображение


Публикувано изображение
Отговори

opelsell снимка opelsell 08 февруари 2008 - 23:27

;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg