Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

F Sedan или GSi

geni_sl снимка geni_sl 06 февруари 2008 - 19:53

Търся количка(и вероятно ще пътувам до Германия), та не зная и аз какво искам :bravoo: .Посъветвайте ме, някак си искам да мина по-тънкана щото GSi-то верно кеф, ама по-дебел джоб иска, таксите са и по-високи, а седанчето ще бъде макс 1.6i точно с тая цел.Та дайте мнение, ама ако може пишете някакви аргументи да ме ориентирате малко от малко. :drive: :drive: :blink:


EDIT:Нещо не се справих с анкетата :(
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 06 февруари 2008 - 21:03

Това са два коренно различни автомобила, съответно за шофьори със съвсем различен темперамент на каране и очаквания от колата. Според мен въобще не могат да се сравняват ...
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 06 февруари 2008 - 21:36

Определено сам трябва да решиш какво ти се кара.Още на 16 знаех какво искам да карам :bravoo: И много се радвам 4е ме4тата ми се сбъдна.Успех в избора ти.
Отговори

eridan снимка eridan 06 февруари 2008 - 22:01

колега,зависи какво искаш,мошност или по бавно каране.аз исках ц20ье мотор но имам седан,не исках гси защото 2 врати не са ми удобни и ми е тясно,а седана много ми харесва.затова сложих ц20хе в седана ниско окачване и още много работи и постигнах мечтата си.мисли какво искаш да караш . поздрави
Отговори

stepo3 снимка stepo3 06 февруари 2008 - 22:09

На 18г. бях като си взех 1.6 седан...тогава точно това исках. Сега 5г. по-късно ако трябваше да избирам бих взел :drive: Всичко хубаво, ама понякога така да ми се иска да карам Кола :bravoo:
Отговори

Andy снимка Andy 06 февруари 2008 - 22:18

Дааам, и при мен е така. Дилема. Кефя се на седани с 4 порти. Като спра до купето и то се затрива някак си. Ми по-мъничко е отвън, инак вътре си е същото.
Седанът има 500 литра багажник. Не може да побира едри предмети заради малкото разстояние в самия отвор. А купето (хечбека) побира и телевизори, печки ... Двете врати са неудобство за едни, но пък други ги предпочитат. Ако седана ми беше по-лачен да съм му сложил отдааавна едно хе, че и щях да го насъскам (буквално), но излиза по-скъпо така.
Ако се вълнуваш от ускорението при двете версии ще ти кажа само едно: с ХЕ-та (и NE-та) участват в гонки и бият често често, а 1.6 моно е лемав двигател. Той е икономичен ако го галиш и не го напъваш. И да го напъваш ако сте го натоварили ще изгори колкото ХЕ а може и повече. При това на баирите ще се уморява.
Откъм такси нещата са в полза на седана 1.6. 11 лева данък :bravoo: а къде саааа 180 (96-та ми е купето). И ся като ги дигнат дагиева в данъците 100-200-300% и къде отиваш може би?!
Ако трябва да си оставя едната кола бих оставил седана. По-меко вози, но не стъпва така на шосето, нито спира като оората. Е, не врай, ма аз си карам баавно и полеека и не бързам. Части има повече за 1.6 и са евтини. И двата са здрави. Просто решавай - искам ли да бяга и да поддържам с повече пари колата, или искам да пътувам с нея и да я ползвам по предназначение, като можеш да се возиш с гаджето до теб и да качиш още двама човека без да слизаш. Ноо кефа от ускорението не е за подценяване. Просто онова си върви!
Отговори

fanatic снимка fanatic 06 февруари 2008 - 22:55

Няма смисъл да пускаш анкета. Аз ще ти задам най- важния въпрос и въпроса е решен, а той е:
Колко пари си си приготвил за да си купиш кола? Говоря колко ще трябва да ти струва тук с номера пред блока?
Отговори

geni_sl снимка geni_sl 07 февруари 2008 - 07:53

 fanatic, на Feb 6 2008, 10:55 PM, каза:

Няма смисъл да пускаш анкета. Аз ще ти задам най- важния въпрос и въпроса е решен, а той е:
Колко пари си си приготвил за да си купиш кола? Говоря колко ще трябва да ти струва тук с номера пред блока?


Благодаря ви за коментарите колеги.А иначе за пари 3500, максимум в 4 да се оправя ако може с всичко .За тия пари GSi малко трудно, ама това е :bravoo:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 07 февруари 2008 - 08:07

не се мятай на 2.0 16 без 5-6 бона. За 4 да я намериш и да сложиш още някой лев за освежаване и спешни случаи не дай си боже. Не изисква кой знае какви пари но да кажем 30-40% отгоре са разходите грубо. Кефа... няма да си взема повече слаба кола. Това може и кротко да го караш може и да те кефи, ама като карах 1.6 моно хубаво върви ама баирите... особено с климатик, повече хора в колата - все едно липсва цилиндър. Абе или 1.6 моно или 2.0 16 всичко друго са компромиси. Айде дакажем че и 1.8 16 125 коня също е добре ако има екстри като клима примерно.

Гласувам за 2.0 16 :)
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 16 февруари 2008 - 22:00

Поддръжката не Хе-то е потресаваща. Естествено най - евтиния вариант сравнение с други марки е, но за пример ти давам, че аз само за смяна на консумативи по такъв мотор налях 800 лева. Трябва да заделиш и пари за това.
Отговори

haljscho снимка haljscho 17 февруари 2008 - 21:02

 mitaraf, на Feb 16 2008, 10:00 PM, каза:

Поддръжката не Хе-то е потресаваща. Естествено най - евтиния вариант сравнение с други марки е, но за пример ти давам, че аз само за смяна на консумативи по такъв мотор налях 800 лева. Трябва да заделиш и пари за това.

Кво толкоз се налива на 15+годишна кола, та 800лв.Дай по-подробно.
Отговори

bOJoOoo снимка bOJoOoo 17 февруари 2008 - 22:29

Аз карам 97год. АСТРА - Хечбек, 1.6 моно. доволен съм от колицата , не е бегачка , но не съм я взел за кушии.
Отговори

stealteam снимка stealteam 17 февруари 2008 - 23:51

Помисли и за GSI 8V C20ne сравнително по малка е подръжката,смисъл като цени на всичко в сравнение с на 16В-то.Не искам да обидя никой с ХЕ.Това е второто NE което имам. Държи на всичко :))
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 20 февруари 2008 - 19:28

 haljscho, на Feb 17 2008, 09:02 PM, каза:

 mitaraf, на Feb 16 2008, 10:00 PM, каза:

Поддръжката не Хе-то е потресаваща. Естествено най - евтиния вариант сравнение с други марки е, но за пример ти давам, че аз само за смяна на консумативи по такъв мотор налях 800 лева. Трябва да заделиш и пари за това.

Кво толкоз се налива на 15+годишна кола, та 800лв.Дай по-подробно.


ами ангренажен ремък с ролките и работата - 250, комплект съединител /притискателен, феродов и лагер/ - 250, масло полусинтетика Мотул с маслени въздушен филтър - 110, свещи четириполюсни - 40, кабели Беру - 120 = 770. Включвам и труд за първите две пера. А купувайки именно 15 годишна кола тея ремонти биха били очаквани. Да не говорим, че за късмет попаднах на кола със сменени дискове и накладки.
Отговори

vectra снимка vectra 20 февруари 2008 - 19:34

Добре де..още в началото казваш, че не искаш поддръжката и като цяло колата да ти гълтна много пари...по-добре за 3.5-4к се насочи към някое запазено седанче от колкото към някоя джесика, но със забележки! Имай предвид, че докарването до БГ ти е пари, имаш регистрация, гражданска, винетки, данъци, смяна на всички видове ремъци, филтри, масло и т.н...а това е една сравнително сериозна цифра! Успех в покупката
Отговори

haljscho снимка haljscho 20 февруари 2008 - 21:07

 mitaraf, на Feb 20 2008, 07:28 PM, каза:

 haljscho, на Feb 17 2008, 09:02 PM, каза:

 mitaraf, на Feb 16 2008, 10:00 PM, каза:

Поддръжката не Хе-то е потресаваща. Естествено най - евтиния вариант сравнение с други марки е, но за пример ти давам, че аз само за смяна на консумативи по такъв мотор налях 800 лева. Трябва да заделиш и пари за това.

Кво толкоз се налива на 15+годишна кола, та 800лв.Дай по-подробно.


ами ангренажен ремък с ролките и работата - 250, комплект съединител /притискателен, феродов и лагер/ - 250, масло полусинтетика Мотул с маслени въздушен филтър - 110, свещи четириполюсни - 40, кабели Беру - 120 = 770. Включвам и труд за първите две пера. А купувайки именно 15 годишна кола тея ремонти биха били очаквани. Да не говорим, че за късмет попаднах на кола със сменени дискове и накладки.

Ами, като излючим ремъка с ролките на изброените по горе консумативи, едва ли на едентичен такъв с 1.6 мотор, цената ще бъде по различна.Така, че не виждам какво толкоз страшно има. И все пак ремъкът е веднъж на 4 години. Съединител може и никога. Кабели и свещи ако има нужда, може и не веднага след покупката. И т.н.
И накрая по темата. Първо мисли разумно. Второ "КЕФ ЦЕНА НЯМА". Така, че хубаво си помисли какво ти е на сърцето колега. Успех с покупката. :dancin:
Отговори

Jony снимка Jony 22 февруари 2008 - 01:53

Колага, обикалял съм и в Австрия и Германия за коли. Ако си мислиш, че мобиле де е показател и колите чакат като на Горубляне, може и без кола да се върнеш!!!

Моят съвет за този ценови диапазон е:
Земи от Бг италианка след 95-6' с 1.4 или 1.6 моно. За 300 - 400 лв мотора ще подскочи, та ако ще и косовски албанец да го е карал. За още 400 лв си сложил газова и разтъркване до дупка.

Късмет в избора, ще ти трябва :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg