Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

До кога на светлини

Тази тема е заключена « Prev

tihomir_rs снимка tihomir_rs 28 февруари 2008 - 17:22

Зимата си отива.
На всеки сигурно муе писнало ве
Отговори

Sandman снимка Sandman 28 февруари 2008 - 17:24

До 1-ви март включително.
Отговори

Vassil снимка Vassil 28 февруари 2008 - 17:25

Мен па ми писна от дребни сметкаджий :dummy:
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 28 февруари 2008 - 17:27

е и ...
Отговори

Hind снимка Hind 28 февруари 2008 - 17:30

Аз лично ще продължа да си карам на светлини....
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 28 февруари 2008 - 17:33

Да не си с електромер :dummy:
Отговори

tibet снимка tibet 28 февруари 2008 - 17:36

Честно да ви кажа, имам книжка от 1993г, карам активно от 2000 и винаги съм карал на къси светлини целогодишно.
Мисля, че много помага да те забелязват, независимо от сезона и коя част от деня е - вечер или по светло....

Така мисля и правя аз де, всеки си решава индивидулно.
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 28 февруари 2008 - 17:37

 BOBSI, на Feb 28 2008, 05:33 PM, каза:

Да не си с електромер :dummy:


Може да не е с електромер, но карането на фарове се отразява на разхода на гориво неминуемо!!!Немците за това не въведоха използването на фаровете именно, защото ще се изгарят тонове гориво дневно, оттук по-голямо замърсяване на ок. среда.
Отговори

ickko снимка ickko 28 февруари 2008 - 17:38

 BOBSI, на Feb 28 2008, 05:33 PM, каза:

Да не си с електромер :dummy:


:clap: :beer: :beer:

Аз лично карам почти целогодишно на светлини, някои хора обаче подценяват полезността им :beer:

П.П : Нали не държиш да получиш отговор във всички 98734853 теми, които пусна по въпроса :clap:
Отговори

Иво снимка Иво 28 февруари 2008 - 17:40

Aз градско не карам на фарове, защото през деня ако свети и габарит на калибрата почти не се забелязва като спирам, Извън града - задължително на къси
Отговори

ickko снимка ickko 28 февруари 2008 - 17:41

 SkiGeorgi, на Feb 28 2008, 05:37 PM, каза:

 BOBSI, на Feb 28 2008, 05:33 PM, каза:

Да не си с електромер :dummy:


Може да не е с електромер, но карането на фарове се отразява на разхода на гориво неминуемо!!!Немците за това не въведоха използването на фаровете именно, защото ще се изгарят тонове гориво дневно, оттук по-голямо замърсяване на ок. среда.


Да... отразява се ... с 0,01л. на 100км :clap:
Да забранят тогава и използването на парно, климатик, чистачки и т.н
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 28 февруари 2008 - 17:44

Ако имаш малка техническа грамотност, сам може да си сметнеш при включени къси светлини каква ти е електрическата мощност, консумирана от генератора.Ще се убедиш, че е по-малка от чистачки и т.н.Освен това е повече от 0,01 л, както ти казваш.
Отговори

hudson снимка hudson 28 февруари 2008 - 18:05

 ickko, на Feb 28 2008, 06:38 PM, каза:

Аз лично карам почти целогодишно на светлини, някои хора обаче подценяват полезността им :dummy:

Аз пък лично смятам, че карането на светлини през деня е една голяма глупост. Там където е измислено, а имено в скандинавските страни, за техните условия е подходящо. Но при нас? Германия, които са доста по на север от нас не са го въвели, но ние да - явно глупав опит да се се подмажат на евросъюза. Светлините били с цел да се намалят катастрофите. Но никъде няма статистика, дали са намалели в сравнение с годините когато не беше задължително карането на светлини. Сигурно защото не са намалели, а са се увеличили.
Отговори

Мишо снимка Мишо 28 февруари 2008 - 18:13

 SkiGeorgi, на Feb 28 2008, 05:37 PM, каза:

Може да не е с електромер, но карането на фарове се отразява на разхода на гориво неминуемо!!!Немците за това не въведоха използването на фаровете именно, защото ще се изгарят тонове гориво дневно, оттук по-голямо замърсяване на ок. среда.


 hudson, на Feb 28 2008, 06:05 PM, каза:

Аз пък лично смятам, че карането на светлини през деня е една голяма глупост.


:dummy:
Колега SkiGeorgi крушките имат мощност 110W (двете общо)... Дори и да го смятам на мойта малолитражка 110/55000 дава 0,2% :clap: 20ml на 100км ??! Не честно вие направо ташак си праите?! Все по-често ми се случва и мигачи да не се дават. Явно и там има закачен електромер...
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 28 февруари 2008 - 18:23

 Мишо, на Feb 28 2008, 06:13 PM, каза:

 SkiGeorgi, на Feb 28 2008, 05:37 PM, каза:

Може да не е с електромер, но карането на фарове се отразява на разхода на гориво неминуемо!!!Немците за това не въведоха използването на фаровете именно, защото ще се изгарят тонове гориво дневно, оттук по-голямо замърсяване на ок. среда.


 hudson, на Feb 28 2008, 06:05 PM, каза:

Аз пък лично смятам, че карането на светлини през деня е една голяма глупост.


:dummy:
Колега SkiGeorgi крушките имат мощност 110W (двете общо)... Дори и да го смятам на мойта малолитражка 110/55000 дава 0,2% :clap: 20ml на 100км ??! Не честно вие направо ташак си праите?! Все по-често ми се случва и мигачи да не се дават. Явно и там има закачен електромер...



Ти ако караш само с 2 крушки с обща мощност 110 W, аз карам с общо 8 крушки, като не смятам осветлението на таблото.А между другото не е само разхода на гориво...
Отговори

Sandman снимка Sandman 28 февруари 2008 - 18:36

 Мишо, на Feb 28 2008, 07:13 PM, каза:

Не честно вие направо ташак си праите?! Все по-често ми се случва и мигачи да не се дават. Явно и там има закачен електромер...


Аз имам 1 познат, дето като му направих забележка, че не пуска мигачите, вика "зад мене няма никой, що да ги пускам?"... СмЕх!
Но наистина е често срещано...
Ма те мигачите не се ли пускаха само в неделя? :clap: :dummy:
Отговори

O-Z снимка O-Z 28 февруари 2008 - 18:40

Адаша е прав...вие си правите некъв ташак май...утре си спирам и касетофона, ще си нагласям огледалата на ръка, спирам да пускам мигачи пък може да почне да харчи 5-6 градско :dummy: ...карайте си както искате на кой му пука, ама не ми обяснявайте че от габаритите ми се дига разхода с 0.5 литра, пък като пусна и фаровете 1л.
Отговори

rusnache снимка rusnache 28 февруари 2008 - 18:40

Абе, миндили неземни, човешкия живот или пръдливи 20 грама бензин ви е по-ценен, охльови нещастни.
Дали па некой да се замисли, че разхода му на гориво на пръдливия автомобил е смятан при максимална консумация на ел.уредите, или ако по книжка пише 8/100 ти го докараш до 7.7/100 и си биеш гъза в тавана.

Май май никой от вас не пътува усърдно из България, ама аз мога смело да заявя, че ако не караха хората на фарове, поне 10 сиви, сивозелени и др. коли да съм ударил по завоите.

Бахти хората, се едно не съм у форум на автолюбители, а във форум на цициите.

Ходете пеша като ви е скъпо. Парцулници.

Извинявам се за лошия и арогантен език, ама преди 2 дена умря мой приятел в катастрофа поради подобна причина и съм изнервен.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 февруари 2008 - 18:48

 hudson, на Feb 28 2008, 06:05 PM, каза:

Германия, които са доста по на север от нас не са го въвели, но ние да - явно глупав опит да се се подмажат на евросъюза.

:clap: Отдавна не бях чел по- остроумно мнение. :dummy: Големи подмазвачи сме, ей!
Лично аз карам на фарове доста години преди да бъде прието у нас- въпрос на оцеляване на пътя. Пък на който не му харесва- негов проблем
Отговори

vektra1 снимка vektra1 28 февруари 2008 - 18:50

За разхода на гориво незнам дали има влияние включването на светлините,но лятото на жегата в задръстването рефлектора се пържи ако си на фарове.Та въпроса не е дали имаш електромер а че след време фаровете започват да светят като свещи.И лично мен ме дразни през дневно време да се кара на фарове,наи малкото има много изроди където са пуснали /халогени,дълги,и всичко що свети по колата/ :dummy:
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg