Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Adac: Налягането в гумите влияе до 30% върху разхода на гориво

The sl nark снимка The sl nark 21 март 2008 - 22:30

Публикувано изображениеТова, че основното предназначение на автомобила е да се движи, звучи банално, но само по себе си представлява малко техническо чудо.
Защото, за да стигне от точка А до точка Б, автомобилът трябва да преодолява невероятно съпротивление. В най-общи линии можем да кажем, че има четири големи съпротивителни сили, които усложняват живота на шофьора (без да броим дали се движите по наклон). Това са аеродинамичните сили (въздушното съпротивление), триенето (съпротивление при работата на мотор и скоростна кутия), съпротивлението произтичащо от масата на автомобила и това, което произтича от триенето на гумите. Ако при бързо каране дялът на аеродинамичното съпротивление е много висок, то при каране в градски условия, където непрекъснато натискате спирачката и пак тръгвате е от много по-голямо значение масата на автомобила. От тази гледна точка дялът на съпротивлението, което произтича от триенето на гумите варира от 30% при каране в градска среда до 20% при каране по магистрала.

Преодоляването на съпротивлението коства енергия, която усещате директно по съдържанието на резервоара на вашия автомобил. Ето един пример, който е изчислен от експертите на ADAC: ако даден автомобил има среден разход от 6.7 л/100 км, дялът на гумите в този разход варира от 1.4 литра (магистрала) до 2.6 литра (градско). Защо е толкова много? Да предположим чисто хипотетично, че ако "гумите" бяха напълно гладки и произведени от метал, съпротивлението им щеше да е нула. Само че автомобилът нямаше да може да спира, нито щеше да може да завива, за твърдост на возенето да не споменаваме... Не, това го може само "гумената" гума с широка повърхност, качествени грайфери, профил срещу аквапланинг и напомпана добре с въздух.

Еластичните свойства на гумите са много важни за сигурността при шофиране, въпреки че това коства гориво. Всяка промяна на формата на гумата, всяко допълнително огъване, всяка минимална промяна на съпротивителната повърхност на гумата коства допълнителна енергия, която се отделя при съпротивлението с повърхността на пътя като топлина. Следователно съпротивлението на гумите е необходимо зло, а индустрията, ангажирана с производството на гуми, се опитва да го оптимизира. Чрез използването на нови съставки и чрез промяна вътрешната структура на гумата се правят опити да се минимизират нежеланите промени във формата и свързаното с тях повишение на температурата. На пазара има гуми с допълнителното обозначение "Energy" или "Eco" които претендират да са постигнали успехи в това отношение.

Истината е, че и Вие като шофьор може да облекчите ролята на гумите в движението. Разкарайте излишния баласт от багажника, избягвайте високите скорости – при скорост над 120 км/ч процесите водещи до промяна във формата на гумата се увеличават значително, проверявайте редовно налягането в гумите. Според анализаторите на ADAC един бар по-малко от необходимото налягане в гумите се равнява на 5% по-висок разход на гориво. Това вреди на околната среда и бърка във вашия джоб.
Отговори

Рошко снимка Рошко 21 март 2008 - 22:47

 The sl nark, на Mar 21 2008, 09:30 PM, каза:

Според анализаторите на ADAC един бар по-малко от необходимото налягане в гумите се равнява на 5% по-висок разход на гориво. Това вреди на околната среда и бърка във вашия джоб.


Благодаря, колега, че си си поиграл да го преведеш за нас, незнаещите немски. А как мога да разбера ТОЧНО колко бара трябва да е налягането за моята кола със съответния тип гуми, за да си спестя тези 5% от горивото?
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 21 март 2008 - 22:55

Според мен има голяма доза истина в статията.Аз съм го усещал по вървежа на колата.С по-меки гуми доста по-трудно набира, което определя по-големия разход на гориво.

 tigra79, на Mar 21 2008, 09:47 PM, каза:

 The sl nark, на Mar 21 2008, 09:30 PM, каза:

Според анализаторите на ADAC един бар по-малко от необходимото налягане в гумите се равнява на 5% по-висок разход на гориво. Това вреди на околната среда и бърка във вашия джоб.


Благодаря, колега, че си си поиграл да го преведеш за нас, незнаещите немски. А как мога да разбера ТОЧНО колко бара трябва да е налягането за моята кола със съответния тип гуми, за да си спестя тези 5% от горивото?



Би трябвало в книжката на колата да ти пише на какъв размер гуми какво налягане съответства.
Отговори

Tihomir снимка Tihomir 22 март 2008 - 00:17

Благодаря за инфото колега,наистина е много полезно!!! :dance:
Отговори

oci снимка oci 24 март 2008 - 22:23

За да не пускам нова тема ще попитам тук. Някой има ли лични наблюдения каква е разликата м/у гуми напомпани с азот и такива с въздух? До колкото аз знам + е че при температурни разлики(затопляне на времето или захлаждане) те не си променят обема. Основния минус според мен е че ако някоя гума ти е малко спаднала не можеш да я напомпаш на път да речем :dance: Аз наскоро минах през премеждия свързани с гумите и си купих чисто нови предни и ми ги напомпаха с азот(даже им сложиха червена точка и червени капачки на винтилите). Та исках да питам според вас по добре ли е наистина с азот в гумите? Защото все пак не е никак скъпо(2лв на гума) като се има предвид че не ги помпаш всяка седмица?
Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg