Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

ОМВ - по-добре НИКОГА !

Moonlord снимка Moonlord 16 февруари 2006 - 09:35

Zhoro, на Feb 16 2006, 09:20 AM, каза:

Basho, на Feb 15 2006, 01:37 PM, каза:

Пълна трагедия - от картофките до прахосмукачката :2bg:  :2bg:
А за другите бензиностанции - всичко е късмет :gosh:
 

Стига де пароструйката им е добра :gosh: :gosh: :gosh: :wall: :cen:
 

И прахосмукачката е добра също... И сандвичите :sup:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 16 февруари 2006 - 09:39

Loz, на Feb 16 2006, 09:20 AM, каза:

Ей само ти го прие лично. Нито съм обидил някой нито съм искал да го направя. Не мога да разбера какво искаш да кажеш, хем било форум хем да се въздържам, нали си имам мнение ?????
Досега имам незнам колко мнения и никога не съм обидил/напусувал/наредил/заплашил и т.н. никой, не ми е цел. Уважавам всички тук така че няма да го направя и в бъдеще.
П.С. ТИ се въздържай от такива мнения !!!
 


Не става въпрос за твоя пост :) ! Не си ме разбрал, става въпрос за поста на coper! Дето е написал, че сме писали всички глупости...
Отговори

kabby снимка kabby 16 февруари 2006 - 09:47

Moonlord, на Feb 16 2006, 09:35 AM, каза:

Zhoro, на Feb 16 2006, 09:20 AM, каза:

Basho, на Feb 15 2006, 01:37 PM, каза:

Пълна трагедия - от картофките до прахосмукачката :2bg:  :2bg:
А за другите бензиностанции - всичко е късмет :gosh:
 

Стига де пароструйката им е добра :gosh: :gosh: :gosh: :wall: :cen:
 

И прахосмукачката е добра също... И сандвичите :sup:
 


На места и чая! :)
Отговори

kaka снимка kaka 16 февруари 2006 - 09:55

kabby, на Feb 16 2006, 09:47 AM, каза:

Moonlord, на Feb 16 2006, 09:35 AM, каза:

Zhoro, на Feb 16 2006, 09:20 AM, каза:

Basho, на Feb 15 2006, 01:37 PM, каза:

Пълна трагедия - от картофките до прахосмукачката :2bg:  :sup:
А за другите бензиностанции - всичко е късмет :gosh:
 

Стига де пароструйката им е добра :gosh: :gosh: :gosh: :cen: :2bg:
 

И прахосмукачката е добра също... И сандвичите :sup:
 


На места и чая! :)
 

В определени дни и часове - и компанията! :wall: :wall:
Отговори

hitler снимка hitler 16 февруари 2006 - 10:20

Истината е , че сменят само табелките на горивата , никакъв алпин дизел.. :gosh:
Отговори

Paco GSI снимка Paco GSI 16 февруари 2006 - 19:12

Владо , много кофти случка.......... Са за бензина нема да говориме, ама като беше -20 и четирите ми буса се беха превърнали на пътна помощ в квартала - то не беше да давам ток, да дърпам, да бутам...мани, мани. А за мен истината е една - Shell diesel V-Power (само зимата обаче). :gosh:
Отговори

venko снимка venko 16 февруари 2006 - 19:30

Цитат

Shell diesel V-Power (само зимата обаче

лятото забранено ли е :gosh:
Отговори

Владо снимка Владо 16 февруари 2006 - 19:33

е да, сега остава и в ШЕЛ да сипя ...

иначе всяко ОМВ е яко място за хапване и кафенце - добри са :gosh:
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 16 февруари 2006 - 20:19

:gosh:

LET's fly, на Feb 16 2006, 07:33 PM, каза:

е да, сега остава и в ШЕЛ да сипя ...

иначе всяко ОМВ е яко място за хапване и кафенце - добри са  :gosh:
 

а тука съм съгласен , когато имаше гонки на магистралата ОМВ беше сборен пункт на рейсъри и сега си е ама няма гонки , за жалост
Отговори

karlosjakal снимка karlosjakal 19 октомври 2006 - 22:59

Вижте всеки се е опарил от някоя бензиностанция(аз лично от Темпо) и сега сипвам само на ОМВ И Лукойл и нямам проблеми .Повечето колеги са прави всичко зависи от управителя на мястото и как се работи там.Иначе откъде се взима горивото, май от едно и също място а!!! :knee: :19a: :19a:
Отговори

Gogeff снимка Gogeff 20 октомври 2006 - 00:47

Незнам какво толко се бистри в тая тема, но айде и аз да си изкажа мнението и препоръките. Значи първо горивата в БГ идват 95% от единствената ни рафинерия Нефтохим-Бургас там има контрол и оттам излизат качествени горива. Всичко започва след пълненето на цистерните...от тоя момент до наливането на бензина или нафтата в нашите резервоари много, ама много хора серат в тях по всякакви начини и ние съответно получаваме гориво с лайна това е простата истина. Във всяка бензиностанция всичко се разрежда с вода или квото дойде...сами се сещате, че на 20 тона цистерна спокойно се добавя 1 тон вода (в случая това са 5%) демек 1 тон гориво се прибира от който трябва и така всички са доволни освен нас. Шофьора на цистерната си източва и той квото има останало щото сичко не мое се изкара от нея, така че единствно на шофьорите е вътрешно. Така стоят нещата в наща държавица и така ще бъде за съжеление всеки гледа да ти го положи колкото може по-дълбоко...ЕС ли???...стига глупости ние не сме затам :knee: Та така колеги за себе си поне съм намерил решението с тубите с нафта...аз на бензиностанция не стъпвам, пистолет не искам да виждам както и надутите до лудост цени, за които получаваш прекрасно качество...и съответно за щастие нямам такива проблеми подобни на горепосочените. Знам си какво сипвам никой не ме цака с литрите колата е на 150 000 и харчи по-малко от написаното в книжката и никога не съм имал никакви проблеми. С извинения за дългия пост и уважение към всички колеги това беше от мен :19a:
Отговори

Speedcore снимка Speedcore 20 януари 2008 - 18:41

Gogeff сега е момента да споменеш от къде зареждаш :)
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 20 януари 2008 - 18:55

И аз искам така хубаво да се изкажа за нафтата на ОМВ - заради нея к'ви ли причини не търсих за повредата, а накрая излезе, че от тъй скъпата им нафта са се запушили тръбите! :unsure: Повече никога няма да заредя нафта на ОМВ!(иначе бях заредил на ОМВ - Благоевград)
Отговори

happy68 снимка happy68 21 януари 2008 - 01:07

Ами и моето мнение:

Обикновено посещавам:

за бензин:

Лукойл - Драгичево в посока София
Лукойл Петрич - до гробищата
Лукойл Люлин - 7ми микрорайон

за кафе и банички със спанак:
Всички ЕКО


за тоалетна:

ШЕЛ - има готино италианско кафе в кутиики

ОМВ - може безнаказано да се краде кафява захар
с която кафето от ЕКО-то става много-много вкусно.
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 21 януари 2008 - 10:18

в пловдив най добрата нафта верно е на Shell V-Power. Пробвал съм почти на всички бензиностанции обаче с V-Power колата се държи най-добре ... по малък разход на гориво ... повече мощност ... незнам кви лайна слагат в дизела ама до сега с него нямам проблеми никакви ...
а това за опета че им е много добра нафтата не го знаех ... на няма и 100 метра от вкъщи има Опет а и за капак един приятел работи там ... но си мислех че е няква измислена бензиностанция а и без това май е единствена в града ...
Отговори

Чичо Скрудж снимка Чичо Скрудж 21 януари 2008 - 11:00

Бивш управител на ОМВ и Опет съм-да не ви прозвучи като реклама,но за година и нещо докато работех в Опет не съм чул оплаквания за дизела,всички бяха много доволни от него.Имахме само една издънка-при откриването на нов обект през октомври бяхме напълнили цистерните догоре,но без добавка против замръзване на дизела и като застудя изведнъж и стана на пяна.После му вкарахме добавката и се оправиха нещата.
Отговори

milipili снимка milipili 22 януари 2008 - 18:06

Гледам - темата свършва в края на 2006 и се подновява ... в началото на 2008 :unsure:
През това време, без да съм чел какъв опит споделяте тук, си направих сам пробите и изводите за дизела през зимния сезон на разните бензиностанции. Миналата зима колата ми се бе спънала сериозно и се бях притеснил. Наливах само от ОМВ на парк-хотела. Сипах за проба от ЕКО и като я "продухах" 20-тина километра по магистралата към София, живна и се съвзе. Като изгорих тази на ЕКО, сипах на Лукойл и се усети още мощност и намален разход (по борд компютър). И така цялото лято на 2007...
По някое време през 2007 ОМВ изкараха скъпия си дизел ЕВРО 5, май "премиум" го кръстиха и сипах ... все едно ми смениха двигателя или по-скоро й туриха една люта чушка в ауспуха на колата :unsure: Хукна да бяга и няма стигане! На 1700 об/мин тегли с всичка сила и няма общо с нафтата на изброените бензиностанции! Като я направиха зимна и се разтреперих от спомена си от миналата година с ОМВ нафтата, която ми бе задръстила колата... Оказа се без основание, защото до момента никаква разлика в динамиката не усетих, а разходът в големите студове и градско каране по леда на 1-2-3 скорост се вдигна само с 1 литър - до 7,5л/100км!
Като съм я виждал какво е мъничко, наивно-невинно момиченце управителката на въпросната ОМВ бензиностанция от която сипвам нафта, не мога да съдя дали е лесно да я лъжат или не с калпаво гориво, но се надявам, че наблюденията ми за добро качество са основателни. Все пак, твърдят, че е по стандарта ЕВРО 5!
Някой друг пловдивчанин с добри впечатления от зимния дизел на друга пловдивска бензиностанция, моля? Никога не е излишно да се обмени опит по такава злободневна тема :-)
Отговори

Th@hoUse снимка Th@hoUse 22 януари 2008 - 19:40

Колеги,ще кажа само едно

№1.ОМВ

№2.Лукоил/Петрол

№3.ЕКО

№4.Шел
Мнението беше редактирано от Th@hoUse: 21 юни 2011 - 13:01
Отговори

DFL снимка DFL 22 януари 2008 - 19:58

А според мен:

-1- ШЕЛ/бензинат няма равен/
-2- ЕКО/100 октана са си 100 октана :sup: /
-3- Лукойл/става за кафе и хапване/
-4- ОМВ/същото като Лукойл :tongue: /
-5- Петрол/газта им Blue Force е много добра пробвал съм я на Кадета/
Отговори

Th@hoUse снимка Th@hoUse 23 януари 2008 - 13:02

 DFL, на Jan 22 2008, 07:58 PM, каза:

А според мен:

-1- ШЕЛ/бензинат няма равен/
-2- ЕКО/100 октана са си 100 октана :sup: /
-3- Лукойл/става за кафе и хапване/
-4- ОМВ/същото като Лукойл :tongue: /
-5- Петрол/газта им Blue Force е много добра пробвал съм я на Кадета/



Аз повече не бих заредил на шел каквото и да е!Едно време още като бях с една Шкода заредих бензин (на тази бензиностанция,която е до гробищата) и ми се запуши бензиновия филтър и карбуратора! :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от Th@hoUse: 21 юни 2011 - 13:00
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg