Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Решение на проблема със Светлините за заден ход

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 01 декември 2009 - 11:54

 beos, на 21 Feb 2008, 23:09, каза:

Гледам, че добре си се ориентирал по схемата .. :love_opel: ... гледаме позиция на схемата 698 .. получава сигнал от датчик/ключ -S7 свързан с букса Х5 на пин 8.. и от там някакъв мост ли прави не мога да го схвана или е другата част на буксата (мъжка/женска) на пин 17 .. отива назад към светлини за заден ход.


Мисля, че има печатна грешка, долната букса е Х6. В българското ръководство поне е така. А да не виказвам въобще колко печатни грешки имаа.....
А ако нямой може да каже коя букса къде се намира ще е :love_opel:
Отговори

ndachev снимка ndachev 01 декември 2009 - 13:14

 Toshe, на 01 Dec 2009, 9:53, каза:

Добре де сори.
Имах в предвид къде е датчика
ама е излезнало друго.

И като давам на задна 1 от 25 пъти светва.
Просто немода да го намеря този датчик и т'ва е.


Би трябвало да е единственото нещо стърчащо от скоростната кутия със закачен куплунг с кабели. При мен скоростната кутия е вдясно от двигателя, а датчика е разположен удобно точно отпред, но очевидно двигателя е друг. Ако ти е чак толкова трудно да разпознаеш скоростната кутия, помоли някой да мърда скоростния лост докато ти гледаш, и ще видиш привода кое е и къде влиза. Има и доста снимки в темата.
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 08 декември 2009 - 11:01

При бензинова Астра Г картинката е като на снимката. Би трябвало и при теб да изглежда така.
Отговори

Hevy снимка Hevy 29 декември 2009 - 13:58

И на Ф17 е на това място / Астра Г/. И аз десет пъти мерих, пръсках със спрей - уж всичко в ред, но работи когато иска, даже имаше случаи - включвам задна, няма никой, тръгвам тогава светва...викам сигурно се е износил палеца, махнах уплътнителната шайба, влезе с около милиметър навътре, работи няколко дена и пак енде...накрая купих нов за десет лева и забравих за проблема. Просто датчика се пълни с масло, с времето се събират мизерии, окисляват се контактните повърхности и почва да включва по желание...не е скъп, смяна му е майката...
Отговори

iwanov снимка iwanov 03 юни 2010 - 16:07

Като говорим за светлините на заден ход някой има ли си наидея как към тоя датчик да вържем някоя друга жица че като даваш на заден да цъкат и аварийните / по новите коли го имат това / ? Откъде трябва да се пусне кабел до тая букса за да стане ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

hudson снимка hudson 03 юни 2010 - 16:19

Аз пък искам да си пусна жичка да ми се включва задната чистачка. На витото е така - ако работят чистачките отпред, щом превключиш на R, се включват задните чистачки, че дори пръска течност преди да направят първия оборот.
Отговори

rumen pavlov снимка rumen pavlov 30 септември 2010 - 21:46

благдаря ти колега с твоите снимки и аз си оправих светлините,при мен излезе датчика който подава сигнала.Успех на другите колеги
Отговори

mandy73 снимка mandy73 03 ноември 2010 - 18:56

Колеги, един и същ ли е датчика за всички скоростни кутии?
Отговори

Opel_Omega_A снимка Opel_Omega_A 21 декември 2010 - 19:44

Колеги някой знае ли къде се намира този датчик на Омега А ц20не автоматик. Благодаря
Отговори

Ainthero снимка Ainthero 26 ноември 2011 - 20:52

Колеги, аз също имах тоя проблем на моята астра Г 2,0 D, Проверих датчика и действително проблемът беше от него, имах малко трудности с намиране на въпросния датчик, тъй като при мотор X20DTL датчика не се намира под капака някаде до мотора, а напротив - намира се зад предното ляво колело, и се вижда само като се навърти предварително с волана пълен ляв. Датчика си го купих за 11 лв от един магазин на Христо Ботев в София, като оригиналният на ГМ струваше около 35лв. Качил съм и няколко снимки за собствениците на дизелова астра като моята, дано са им от помощ. Публикувано изображение
Отговори

master6761 снимка master6761 05 октомври 2012 - 14:19

Здравейте, колеги.
Някой знае ли къде се намира компютъра на Опел Астра Ф 1.8/16V 1997г?
Отговори

Corsa B Kasten снимка Corsa B Kasten 23 октомври 2012 - 10:18

Благодаря за темата и снимките-оправих проблема със задните светлини. При Корса 1,7Д датчика се намира на същото място.
Отговори

Tato снимка Tato 03 септември 2013 - 12:47

Благодаря за инфото, замостих с кламер буксата и светнаха.
Старият датчик дава съпротивление около 7 ома.
Със нов всичко се оправи.
Ето текущи цени.
KAP-9.90
Vernet - 11.40
EPS - 18
Facet - 15.90
Inter Motor - 7.74
Отговори

TRAP снимка TRAP 03 септември 2013 - 13:15

Накъкви Тънкости при сменяването на датчика или направо го развиваш и сменяваш.Защото аз съм с Астра Г 1.8 и имам същия проблем.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 03 септември 2013 - 14:20

 TRAP, на 03 септември 2013 - 13:15, каза:

направо го развиваш и сменяваш
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 септември 2013 - 15:12

И аз имам проблем с тоя датчик светлините ми работят проверил съм ама е егати трудното да го развия тоя датчик щото там ми минава рейка ли е кво е за съединителя и не знам къв ключ да ползвам.
Отговори

TRAP снимка TRAP 03 септември 2013 - 16:32

Преди малко купих датчика 10лв сега чакам да изтине малко,че ръката ми опира в капака на генерацията иначе ключ 19.Като вързах буксата с мост светлините работят значи трябва да е ключа после ще пиша резултата.
Мнението беше редактирано от TRAP: 03 септември 2013 - 17:49
Отговори

TRAP снимка TRAP 03 септември 2013 - 17:48

Смених датчика всичко е на шест светлините работят.
Отговори

StoyanovZ снимка StoyanovZ 14 ноември 2017 - 12:21

Здравейте! Темата ми се стори подходяща, та ще питам направо тук. Взех парктроник, който се захранва от сигнала за заден ход. Не ми се ще да оголвам фабричните жици(трябва да го вържа паралелно все пак), та се зачудих дали може между частите на тази букса да вмъкна нова с малко кабелче - да стане един вид plug'n'play :biggrin: ?

Ето един опит да скицирам идеята(с червено е новата част от схемата):

Публикувано изображение
Прикачено изображение
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 ноември 2017 - 15:10

 StoyanovZ, на 14 ноември 2017 - 12:21, каза:

Здравейте! Темата ми се стори подходяща, та ще питам направо тук. Взех парктроник, който се захранва от сигнала за заден ход. Не ми се ще да оголвам фабричните жици(трябва да го вържа паралелно все пак), та се зачудих дали може между частите на тази букса да вмъкна нова с малко кабелче - да стане един вид plug'n'play :biggrin: ?

Ето един опит да скицирам идеята(с червено е новата част от схемата):

Публикувано изображение

Това не става, защото при затворен контакт имаш нула волта на нарисуваните от теб изводи. За да стане това както ти искаш първо намираш изхода от контакта (клемата, на която се появява плюс или минус при включена задна) като междувременно установяваш дали е плюс или минус;-), извеждаш този полюс с кабел и това ти е единия захранващ полюс за парктроника. Другия си го взимаш от някъде другаде и си готов.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg