Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпросче за Автоматична ск кутия

Bear4o снимка Bear4o 24 октомври 2008 - 16:40

скоро си купих опел калибра 92г 115 коня автоматична скоросна кутия обаче незнам на колко километра се сменя масло на скоростите ако някои може да миже ще съм му благодарен

имам още едно въпросче днес се появи един проблем от време на време (на 2 пъти) започна да мига "S" на таблото това мисля че е свързано със скоростите защоти когато свключа Спорт или натисна педала до дупка колата не регира въобще, когато загъся двигатела и след това запаля отново проблема изчезва и така на двапъти - след това проблема изчезна около 20 км съм изминал без проблем до сега (предишните 2 пъти "S" свткаше след 1-2 км)
ако някои зна какъв е проблема, ще помоля да го сподели с мен
също така ако знаете в кои сервис в София мога да го отсраня !!!


Благодаря предварително




съжалявам че пуснах две еднакви теми незнам как се получи така
Отговори

topbg_pkk снимка topbg_pkk 25 октомври 2008 - 11:19

i az imah podoben problem na moqta korsa,pri men se okaza ot buksata na tabloto,ne dava6e hubav kontakt.napryskah go sys kontakten sprei i se opravi.i zvinqvai,4e ne pi6a na kirilica,no na telefona nqmam.dano sym ti pomognal
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 25 октомври 2008 - 22:37

масло се сменя на 40 хил км.
а мигането на спортния режим означава че влиза в авариен режим на каране, т.е. нещо не е наред по кутията. отиди на диагностика и ще ти кажат хората какво е. може и да е грешка в компа.
успех
Отговори

Bear4o снимка Bear4o 26 октомври 2008 - 17:40

Ок мерси за обърнатото внимание и оказаната помощ като се прибера в софия ще отида на диагностика, въпреки товаче днес съм навартиял 100 км без да ми светне датчика
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg