Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Opel Astra J OPC

Марто снимка Марто 28 януари 2011 - 12:48

Британското издание Autocar разпространи изображения на следващия Opel Astra OPC (в Англия това ще бъде Vauxall Astra OPC).
Снимките напомнят силно за прототипа Opel GTC, представен в Париж миналата есен. Джантите, двойната изпускателна система и предната броня са почти идентични с концепта. За разликите в интериора трябва да почакаме.
Според Autocar немската машина ще разполага с изцяло преработено ново шаси и 300 к.с. мощност. Това е достатъчно, за да се конкурира с Megane RS и Focus RS. Също така според британското списание Astra OPC ще бъде представена на салона в Женева през 2012 г., а продажбите ще започнат в рамките на няколко месеца по-късно.

Източник: speed-press

Прикачен(и) умалено(и) изображение(я)

  • Прикачено изображение
  • Прикачено изображение
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 12:51

Vauxhall Astra OPC не е ли доста грешно? OPC = OPEL Performance Center... Къде е Опела във Воксхол... няма ли да си е VXR?
Отговори

Марто снимка Марто 28 януари 2011 - 12:52

Сигурно ще си е VXR. Поредното журналистическо недоразумение ;)
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 28 януари 2011 - 12:55

По-скоро ще е интересно, наред с преработеното изцяло шаси, дали няма
да се объркат да преработят леко и окачването на 4х4 :mhihi:
Отговори

Марто снимка Марто 28 януари 2011 - 12:58

 Peshotiger, на 28 Jan 2011, 12:55, каза:

По-скоро ще е интересно, наред с преработеното изцяло шаси, дали няма
да се объркат да преработят леко и окачването на 4х4 :mhihi:


А дано. И аз това се надявах да пише, ама не казват още. Яко е че са запазили визията от концепта.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 28 януари 2011 - 12:59

VXR ще си е.Намерих новината на сайта им.Явно при превода нашите журналисти са се объркали.
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 13:15

Maлиии жълто ОПЦ...то като такси бре :mhihi:
Отговори

spasito снимка spasito 28 януари 2011 - 13:22

Нема да обиждаш на цвят :mhihi: спортните коли са жълти :good: иначе колата изглежда добре но мен лично старата астра-H OPC ми харесва повече като визия но 300коня са си 300коня.
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 13:25

 spasito, на 28 Jan 2011, 13:22, каза:

Нема да обиждаш на цвят :mhihi: спортните коли са жълти :good: иначе колата изглежда добре но мен лично старата астра-H OPC ми харесва повече като визия но 300коня са си 300коня.


Да така си е за цвета... Ибиза Купра също е ясен пример. Ма е стъпка за Опел.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 28 януари 2011 - 14:20

Астричката е супер и наистина ако има едно 4х4 ! А какво тояно означава VXR - Vauxall ....................................................... ?
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 14:32

VXR = Vau Xhall Racing

Източник:
http://uk.answers.yahoo.com/question/index...19085546AAXvsAK
Отговори

oggie снимка oggie 28 януари 2011 - 16:18

Страшно зверче с 300 кончета ако се окаже и 4х4 със спирачна система на брембо ще е малка лудница ..... въпреки всичко предпочитам Инсигния
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 06 март 2011 - 11:14

Дано мястото на тази снимка да е тук наслаждавайте се на астрич
Публикувано изображение
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 09 февруари 2012 - 21:17

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 10 февруари 2012 - 09:02

Аз имам информация, че всъщност колата ще бъде с 2.0 Турбо мотор, който ще разполага с 280кс и 400Нм. За 4x4 не мога нищо дакажа. Има едно нещо, което дава преднина на Фолксваген (вече и на Форд)- DSG трансмисията. Не знам защо Опел все още не правят нищо по въпроса. Вече дори и Рено имат трансмисия с 2 съединителя. Ако тази астра разполага с такава скоростна кутия, Голфа просто си :bishop: ... Но докато Опел не го направят, няма как да очакват, че ще постигнат по- добро ускорение от ФВ. Изключително неприятно ми е да го кажа, но за съжаление е Факт!
Мнението беше редактирано от vaskogts: 10 февруари 2012 - 09:03
Отговори

Марто снимка Марто 10 февруари 2012 - 09:11

Дали липсата на DSG и пречи да им скъса шортите :mhihi: Както казва Джереми - The Vauxhall is more equal then the others .
А ако не друго, новата е невероятно красива . Има нечовешки линии.

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/53pjVf_bp-4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 10 февруари 2012 - 09:26

 Марто, на 10 февруари 2012 - 09:11, каза:

Дали липсата на DSG и пречи да им скъса шортите :mhihi: Както казва Джереми - The Vauxhall is more equal then the others .
А ако не друго, новата е невероятно красива . Има нечовешки линии.


По принцип Голфа е 200кс, а Астрата е 240. Тук не мисля че ОПЦ би трябвало да се сравни с GTI. По уместно е да се сравни GTC с GTI. Не съм сигурен, че резултата ще е същия... Опцто е най- високия клас на Астра, следователно трябва да се сравни с най- високия на голфа- R. Но там работата е доста сериозна, ако е в комбинация с DSG. Сега ще видиме какви характеристики ще има Астрата J и новия Голф R. Само факта, че ще с DSG ме кара да се съмнявам, дали Астрата ще е по- добра. Дори не споменавам мотора, който ще сложат на Голфа- Най- вероятно 300кс щом предишния е 275... А 300кс с такава трансмисия...
Мнението беше редактирано от vaskogts: 10 февруари 2012 - 09:29
Отговори

Марто снимка Марто 10 февруари 2012 - 09:58

Незнам защо въобще трябва да се правят сравнения. Тия глупости са за да имат материал Автобилд , Топ гиър и секвите им там варианти. Ако ще и 16-степенна кутия и крила да му монтират , то той за мен пак ще си е просто Голф.
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 10 февруари 2012 - 10:09

 Марто, на 10 февруари 2012 - 09:58, каза:

Незнам защо въобще трябва да се правят сравнения. Тия глупости са за да имат материал Автобилд , Топ гиър и секвите им там варианти. Ако ще и 16-степенна кутия и крила да му монтират , то той за мен пак ще си е просто Голф.


Марто да не мислиш, че на мен пък ми е страшно приятно да гледам Голфа как е 1 крачка по- напред само заради тая ш*бана скоростна кутия :soangry: . Просто такива малки недостатъци стават минус за колата. Не е невъзможно да сложат такава трансмисия. Щом Рено и Форд успяха, кой чакаме??? Ето от такива неща ме е яд. Малки ама достатъчни да избутат конкуренцияна напред. Същото е и с дизеловите мотори. Какви са тия 2литрови битурбота с по 190кс мощност? Кой ще си вземе такава изгъзица? В днешно време приоритет са 3литровите дизелови мотори. Да бяха направили Инсигнията с такъв мотор и да разполага с около 240-250кс и 550Нм и трансмисия с двоен съединител. Тогава просто всички в нейния клас са тотално КАПО- нямат нищо по добро.Това са единствените минуси на колата. Не знам защо GМ не ги забелязва тези приоритети...
Мнението беше редактирано от vaskogts: 10 февруари 2012 - 10:18
Отговори

Shades снимка Shades 10 февруари 2012 - 10:19

Баш битурбо дизелът е тотално в тон с последните тенденции. Всички производители намалят кубатури и цилиндри и започват да добавят турбини. Дали има кой да си го купи? Waiting list-a вече ще подмине капацитета им за производство, особенно като излезе Insignia Crossfour.
Колкото до ОРС, наистина е добре да има DSG, но лично аз предпочитам корава изпитана ръчка, пред нова кутия, която не се е доказала като издръжливост. Другото е, че кола с такова богато серийно оборудване не се взима за ръчка по пистите. Безбожно красива е, комфортна е, бъкана е с екстри и има достатъчно мощност за да превърне всяко пътуване в забавление - на мен това ми стига.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg