Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Opel Astra J OPC

Liubeznia снимка Liubeznia 10 февруари 2012 - 10:24

Не знам защо си мислиш, че 3.0 дизеловите двигатели са приоритет в днешни дни? Ок, ако говорим за високия клас, SUV и луксозния клас съм склонен да се съглася, но в момента производителните са ориентирани предимно към downsizing, малка кубатура и принудително пълнене което дава голямо КПД и нисък разход. Примери има безброй...

Това, че автоматизирана кутия с двоен съединител при Астра липсва, а при Голф се предлага за мен не е минус, първо защото много малък брой от спорт-хечовете се купуват автоматик и второ защото DSG на VAG не е от най-безпроблемните, въпреки че ГОЛФ-БИЛД я хвалят във всеки свой брой.

Тия сравнителни тестове по списанията са в големия случай за доста заблудени купувачи, щом фактора при избор на кола ти е една статия. При избора на Megan Sport, Astra OPC, Golf GTI, Focus RS и т.н. в повечето случай купувача има други пристрастия.

Мое мнение и не задължавам никого с него. :icon_wink2:
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 10 февруари 2012 - 10:31

 Shades, на 10 февруари 2012 - 10:19, каза:

Баш битурбо дизелът е тотално в тон с последните тенденции. Всички производители намалят кубатури и цилиндри и започват да добавят турбини. Дали има кой да си го купи? Waiting list-a вече ще подмине капацитета им за производство, особенно като излезе Insignia Crossfour.
Колкото до ОРС, наистина е добре да има DSG, но лично аз предпочитам корава изпитана ръчка, пред нова кутия, която не се е доказала като издръжливост. Другото е, че кола с такова богато серийно оборудване не се взима за ръчка по пистите. Безбожно красива е, комфортна е, бъкана е с екстри и има достатъчно мощност за да превърне всяко пътуване в забавление - на мен това ми стига.


Аз съм с други наблюдения. Малък мотор и напомпан с много мощност, особено дизелов, не ми се струва, че ще бъде безпроблемен. Особено като става въпрос за Битурбо. Автомобилния пазар показва, че има най- голямо търсене за 6 цилиндров дизел. Това е най- добрият дизелов двигател и се е доказал, като такъв. В момента не забелязвам да има тенденция за намаляне на кубатурата като гледам как Ауди и БМВ с пълна пара доработват шестаците си... Доколкото ОПЦто Ако не се взима за пистите, защо просто не бъде GTC? Нали точно ОПЦ се грижи за спортния дух на марката. Ето примерно нека GTCто да не бъде с DSG. Или друг вариант- OPCто да се предлага ръчни и с DSG трансмисия. Така ще задоволи всякакъв вид любители на спорта.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 10 февруари 2012 - 10:38

 vaskogts, на 10 февруари 2012 - 10:31, каза:

Ауди и БМВ с пълна пара доработват шестаците си...

Лошото е, че точно БМВ в 1ва и 3та серия почнаха да бухат яко 4 цилиндрови мотори с турбо и закоравелите фенове на редовия шестак реват яко. Все пак искам да повторя, че говоря за компактния клас, въпреки, че дори вече M GMBH почнаха да смаляват моторите и вече примерно вместо V10 - V8, и вместо V8 - R6. X6M, X5M и M5 дизел... е тук вече са 3.0 кубика, но за коли над 2 тона и пак са битурбо :)
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 10 февруари 2012 - 10:46

 Liubeznia, на 10 февруари 2012 - 10:38, каза:

Лошото е, че точно БМВ в 1ва и 3та серия почнаха да бухат яко 4 цилиндрови мотори с турбо и закоравелите фенове на редовия шестак реват яко. Все пак искам да повторя, че говоря за компактния клас, въпреки, че дори вече M GMBH почнаха да смаляват моторите и вече примерно вместо V10 - V8, и вместо V8 - R6. X6M, X5M и M5 дизел... е тук вече са 3.0 кубика, но за коли над 2 тона и пак са битурбо :)


Абсолютно си прав! При ауди също се намаля кубатурата Новия RS6 даже ще бъде и с по- малка мощност. Не помня точно на кой модел, но вместо V10 слагат V8 битурбо. Но все пак аз говорех за Ауди А6 и 5та серия на БМВ. Може да звучи налудничево, но аз не се задоволявам с факта, че се състезаваме с Форд,Рено, А4 и БМВ3. И изключително силно се надявам да навлезе марката и в по- високия клас. Ето точно тези неща които споменах ще са приоритет за постигането на такива резултати. Това ми е цялата мисъл. :love_opel:
Мнението беше редактирано от vaskogts: 10 февруари 2012 - 10:46
Отговори

Shades снимка Shades 10 февруари 2012 - 13:02

Това за влизането в по-горни сегменти е вече съвсем друга бира. С оглед на проблемите досега и кризата, която беше налегнала GM, нещата са направо розови. Така или иначе за да има една марка претенции да влиза в по-горен сегмент, те трябва да са подкрепени финансово, които пари ще дойдат точно от днешните бестселъри.

Колкото за дизелите, за добро или лошо даунсайзинга тепърва набира сила, за купето на Инсигниа този мотор си е повече от идеален - мощност почти колкото от V6 със значително по-нисък разход и вредни емисии. Безкрайните списъци на кандидат купувачи "на зелено" доказват, че от Опел са уцелили потребителските търсения. Доколко би бил надежден вече е друг въпрос, който касае по-скоро консуматорите "втора ръка", пък и няма с какво да го сравним по надеждност, защото единственият V6 дизел слаган в Опел, не е на Опел и определено не е от най-надеждните.
Отговори

vankis снимка vankis 10 февруари 2012 - 17:47

Tя още не е излязла ние почнахме да и намираме кусури :) Ама супер много ми харесват снимките. Просто дизайна на новата астра е много як. Единственото , което не ме кефи в 4-вратата версия на астра е малкото прозорче пред шоф. врата. Голфа няма да го коментирам, прилича ми на миниван :biggrin:
Някой преди мене беше казал за ръчката ... и аз съм на същото мнение корава ръчка и кеф. Въобще новите Опели са супер, тея от аутобилд ми дреме какво пишат :Д
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 06 март 2012 - 15:56

Отговори

oggie снимка oggie 07 март 2012 - 03:04

Едно малко бижу а джантите са просто шедьовър . Голяма кукла че и с характер .
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 март 2012 - 20:58

Вече може да бъде поръчвана, има актуални цени за Германия:

34 250 евро базова цена с включени екстри като адаптивни светлини, двузонов климатроник, навигация, заден парктроник, 19" джанти, борд компютър, LED задни светлини и затъмнени задни прозорци.

За сравнение прекия конкурент Golf R с 270к.с. се предлага на стартова цена от 37 375 евро с по малко екстри от Астрата, но с двойно задвижване.

Autobild.de
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg