Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Мнения за Insignia 2018 година

f1fan снимка f1fan 10 декември 2020 - 18:15

Здравейте
Гледам Опел Инсигниа 2018 година с ръчна скоростна кутия и бензинов двигател 165 или 140(ако не се лъжа беше по-слабия).
Не ми се занимава с дизели, защото гледам, че са доста по-капризни както и с автоматичната кутия по същата причина.
Надявам се, да можете да кажете мнения или някакво инфо за модела и двигателите, които съм харесал. Здрави ли са, какви са им детските болести и какво а гледам като отида да я купувам.
Благодаря предварително!
Отговори

benzy снимка benzy 10 декември 2020 - 19:47

Мнението ми е изцяло положително :)
Много са нови, за да е натрупано сериозно инфо за надеждността им колега. До сега не съм чувал оплаквани за този мотор, всички предполагат, че дългосрочната надеждност няма да е особено добра заради даунсаизинга, но ти я взимаш доста нова и това по-скоро не трябва да ти е проблем. Просто я вкарай колата в оторизиран сервиз и те ще ти кажат добра ли е или не. При чантата с пари, която ще дадеш за тази кола това е единственото разумно поведение. Колите вече са прекалено сложни, за да може да заведеш майстор разбирач по всичко и да ти каже, че е ок (лично мнение).

Да ти кажа честно аз не бих бягал от автоматика, супер добре и приляга, Инсигнията е кола за магистрала и ако го поддържаш е надежден. Нито намирам дизелите за капризни, напротив 1.6 цдти остана един от най-препоръчителните двигатели на Опел, (приемам, че 2.0 моторите са ти извън кръга на финансов възможности) но дизел или бензин е лично предпочитание и като цяло съм радетел на бензина, просто не ми е вече негативно мнението за дизела. Не очаквай да върви на самолет или като е 1.5 да е особено икономична, познат разправяше че неговата види ли табелка за населено място или над 140 на магистралата отваря гърло като V6-так :)

Лично аз ако/като пазарувам подобна кола сериозно бих се замислил за 1.6 мотора с 200 коня и автомат.
Според мен това е последния Опел, който си струва, фейслифтовия вече е откровено пежо с купе на Опел.
Мнението беше редактирано от benzy: 10 декември 2020 - 19:52
Отговори

f1fan снимка f1fan 10 декември 2020 - 20:00

Не че дизела не ми е по джоба, а просто не ми се наливат пари в кола. Към момента съм с друга премиум марка и вярно голям кеф е да я карам, но ми писна да вкарвам по някоя хиледарка през месец, та затова се насочих към Опел. Хем по нова, около 5 години, хем по евтина.
Отговори

benzy снимка benzy 10 декември 2020 - 20:37

Ами да го кажем така тогава, 2.0 моторите вероятно са по-надеждни в дългосрочен план, не са толкова стресирани и претоварени колкото малките. Малките трябва да ги ръчкаш повече сравнено със същото вървене на по-големия мотор. Щом идваш от "премиум" е много вероятно мощността да не ти е достатъчна с 1.5, трябва да се качиш да пробваш. Нищо, че е 165 коня идват от малък обем и му трябва време да ги събуди да свършат работа, ако си спокоен шофьор ще ти вършат работа.

Като надеждност наистина няма инфо, пробвах набързо да ровна във Вайхал форума, нищо съществено не излиза, за сега се представя добре, но в крайна сметка те повечето още са гаранционни. Изглежда най-големия проблем на англичаните е с качеството на салона, че имало повечко евтини пластмаси, но това е нормално, колата е бюджетна не може да очакваш алкантара навсякъде :) (един PS тука - сега видях, че си с Ауди, значи може и на теб да ти направи впечатление това, все пак Ауди е еталон в това отношение)

Имах късмета да покарам една 2.0 GSI към 1000 км, влюбих се, комфортна е, изглежда супер добре, дизайна е перфектен, управлението е прецизно за толкова голям автомобил и ако е с високо ниво на изпълнение екстрите са супер приятни. Но високите технологии винаги водят риск от провали така, че риск да вкарваш хилядарки винаги има... по-скоро там ще са ти проблемите, отколкото със задвижването (отново лично мение), защото все пак взимаш доста нова кола и вероятно на не чак толкова много км.
Мнението беше редактирано от benzy: 10 декември 2020 - 20:45
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 декември 2020 - 11:52

Тези бензинови коли с турбо и директно впръскване по нищо не се отличават от дизела...
Имат помпа за високо налягане, турбо, скъпи дюзи, демпферен маховик.
Само дето нямат DPF
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 декември 2020 - 14:07

 Жоро, на 11 декември 2020 - 11:52, каза:

Тези бензинови коли с турбо и директно впръскване по нищо не се отличават от дизела...
Имат помпа за високо налягане, турбо, скъпи дюзи, демпферен маховик.
Само дето нямат DPF

И е възможно още повече хилядарки да хвърчат и от дизела.

Нека каже какъв двигател кара на това Ауди поне, за да си направи сметката по-добре. Ако кара пак бензин и хвърля хилядарки....
Аз откак имам моята кола, за близо 4 години съм хвърлил едни 800 лева за рециклирана помпа и до там. Кви са тия хилядарки през няколко месеца...
И не разбирам тези "премиуми", уж скъпи, уж голяма работа и хилядарките през месец летят?! Не би ли трябвало да има доста повече надеждност от примерно моята 18 годишна кошница среден клас, която не ми яде никакви хилядарки през месец?

Изводът, който непредубеденият човек трябва да има в главата си, е че един двулитров двигател, ще има много повече ресурс при едни и същи коне, от коя да е изнасилена малолитражка.
А пък ако мислиш да пътешестваш с тия 1.4 1.5 мотори, след известно време ще съжаляваш до мозъка на костите си. Както казва и Бенза, това е лично мое мнение.

Затова, преди да си купил каквото и да е, направи като Бенза, иди качи се на тестдрайв ако можеш. Каквото намериш, на такова се качи - бензин или дизел, пробвай всичко. Колкото повече модификации пробваш, толкова повече инфо ще имаш в главата си. Сигурен съм че има достатъчно. Това е най-доброто, което мога да те посъветвам. За повече инфо, говори с Бенза, да ти каже евентуално къде и какво е пробвал. По подразбиране, представителствата трябва да имат най-голям избор за тестдрайв.
Отговори

benzy снимка benzy 11 декември 2020 - 14:48

 Д-и-м-о-в, на 11 декември 2020 - 14:07, каза:

Не би ли трябвало да има доста повече надеждност от примерно моята 18 годишна кошница среден клас, която не ми яде никакви хилядарки през месец?

Простият отговор е НЕ! Твоята 18 годишна кошница среден клас почти винаги ще е по-надеждна.
В нея липсват сложни технологии, които са ползвани във "висшата" класа, липсват цели компоненти, които са монтирани на "висшата класа" и т.н.
Нашите кошници са със свръх просто окачване, по което няма какво да се счупи - на Ауди свръх комплексното окачване е буквално консуматив. И така е с всичко. Една дърта S-класа W220 има 30 и няколко електромотора, ти имаш само на чистачките и той достатъчно голям до може да задвижи Трабанче.

Та премиум и надеждност няма как да се вържат. Премиума ти носи комфорт, за който си плащаш. Човека просто взима много нова кола с тази Инсигния, иначе като 10+ годишна и тя ще е кошмар за обслужване.

П.С. Аз съм тествал само двата двигателя, които основно ме интересуват общо 3 коли. Единия ми беше фаворит, след теста се оказа, че са с фактическо равенство дизел и бензин всеки си има + и - и спокойно мога да взема която от двете намеря по-напред - мен вече цената ме спира, не моторизацията.
Мнението беше редактирано от benzy: 11 декември 2020 - 15:30
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 декември 2020 - 15:22

Тогава да не го наричат премиум. Или да го правят така че да си заслужи думата.
Затова че си плащаш, трябва да имаш повече сигурност(издръжливост). Като не могат, да спрат да ги правят, просто е.
Сам знаеш че само с една седалка, дори и в твоята "кошница", можеш да си направиш много комфорт. Какъв друг ти трябва от този на седенето(правилното седене). И окачването на същата тая твоя кошница можеш да го направиш пак много комфортно и няма да струва безбожни суми за тъй наречения премиум. Това не са първостепенни неща. Правилното е да се очаква надеждност при тройна сума пари, а не тройно повече глупости от тая кола. Това значи че не си струва парите.
Затова и точно премиумите губят най-голяма част от стойността си след определен брой години. Това трябва да ти подсказва много.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 декември 2020 - 15:25
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 11 декември 2020 - 18:25

Не мисля, че това е темата, в която трябва да си развивате теориите :spam:
Отговори

benzy снимка benzy 11 декември 2020 - 20:30

На човека сме му отговорили, не виждам какъв е проблема... може да го навием да си купи Дачия без екстри сега, така и така е тръгнал да бяга от високите разходи :kinggrin:

Димов, ти виждаш нещата така, в някаква степен и аз не виждам причина да има 130 мисля бяха общо настройките на динамичните характеристики на БМВтата нито пък 64 000 цвята на подсветката в салона... но има хора, които плащат точно за това. Нито разбирам защо Мерцедес го критикуват, че не влизал добре в завой, а Ламборгини, че имало малък багажник.

Премиума никога не е бил за надеждност - това е характеристика, която потребителите на средния клас търси. Правилото е просто - по дефиниция клиента е идиот, и производителя ще се възползва и ще му вземе парите продавайки му нещо, което не му трябва :)
Имаше изследване, че след първоначалната еуфория след покупка се използват едва 10% от поръчаните екстри.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 12 декември 2020 - 14:58

Надеждността, колеги, особено на кола втора ръка, зависи от това което и се е случвало преди да попадне във вас.
Виждал съм Е-класа която изкара 400 000 км само със смяна на съединител, без проблем с електроника или мотор, при все че тоя модел (очиларка) беше нарочен за пълен боклук. Колата беше продадена на 500 000к и още се вижда в движение...
Виждал съм и 3-4 годишен баварец да му се пали инсталация и едва го спасихме, от некадърно преправяне на инсталация - колата беше явно удряна и е имало поражения и по инсталацията...
Освен колата от подписа карам и един бенц W204 - за 12 години даже и крушка на фар не беше сменяна, но миналото лято даде фира компресора на климатика...
Имал съм и Форд Мондео, също набеждавано за пълен боклук, но в мен и следващия собственик изкара общо 14 години и 260 000 км без особени проблеми. Най сериозния беше повреден ЕГР, който е подлежал на смяна по акция, но Мото Пфое са си затраяли... На 265 000 хвърли актуатор на турбото.. Рециклиран за 200 лв.
Отговори

benzy снимка benzy 12 декември 2020 - 15:42

Със сигурност някъде из форума съм писал, че лоша кола няма - има неподдържана :)

И понеже си със Инсигния Б, кажи защо избра 2.0 мотора пред по-малките, и как се държи колата, за да не се сърди колегата ulieliadi, че спамим :)
П.С. на "очиларката" W210 проблем беше каросерията. Там все още се намираше атмосферен дизел милионник, доколкото помня.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 13 декември 2020 - 16:44

Избрах 2.0 защото нямаше по голям :)
Избрах и дизляк, защото колата беше планирана за 50 000 км годишно, сега заради китайската хОйня стигна само до 40 000...
Ако не беше това пътуване изобщо нямаше да взема нова кола от магазина. Щях да си оставя само W204 ката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg