Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централно заключване

Chapai снимка Chapai 09 май 2019 - 17:29

Здравейте, колеги!

От днес съм горд собственик на Opel Astra G 99г. X16SZR седан. След като я закупих забелязох, че централното управление на двете десни врати не работи. Изчетох темите, които намерих в форума, и стигнах до заключението, че проблемът може би е в микроключето/чипа на заключващия механизъм на вратите. Свалих на задна дясна врата кората и заключващия механизъм и го проверих ръчно на акумулатор. Механизмът работи без забележки, отключва и заключва(за мен проблем в микроключето няма). Замерих с мултицет буксата на задна дясна врата и установих, че при една от комбинациите се подава за кратко ток, при другите НЯМА. Къде да търся проблемът при положение, че не работят и ДВЕТЕ десни врати. Ако има прекъснати кабели, къде е най-вероятното/слабо място? Освен това да попитам модулът на централното заключване къде се намира? Има ли възможност проблемът да е в бушон/реле, микрочипа в шофьорската врата(някъде прочетох, че са три) ?

Благодаря предварително!!
Отговори

Chapai снимка Chapai 10 май 2019 - 09:57

Развитие по темата(може пък да помогне на колега): След издърпване на маншона на меката връзка към задната врата се показа тази картинка:

Публикувано изображение

Прекъснатият кабел е същия цвят като един от кабелите на буксата, която се свързва с заключващия механизъм на вратата. След проверка с мултицета на буксата влизаща в заключващия механизъм,в комбинациите, които включваха кафяво-черния кабел, не се измерваше ток. Ще го запоя и ще видим, дано там да е проблемът. Ако няма резултат ще погледна микретата в шофьорската врата, по съвет на колега.
Ако се оправи, най-вероятно ме чака същата история и на предната врата.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 май 2019 - 23:37

Здрасти и успех. На прав път си.
Ако мога да вметна нещо:
Докато не прегледаш и четирите маншона не ползвай двойното заключване, че няма отваряне без махане на кори...
Огледай кабелите добре. Особено дебелите. Пълни маншоните с талк, да не залепват кабелите.
Не знам за микрочип.....управлява се от модула при пасажера до десния крак зад кората към калника.
Мнението беше редактирано от Стаевски: 10 май 2019 - 23:40
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg