Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помогнете в избора на кола

Radi снимка Radi 25 август 2016 - 10:49

Настава време да сменя моя Опел и се нуждая от малко съвети.

Търся:
да е комби,
да е добре предпазена от корозия,
да е с нисък разход на гориво
с не скъпа потдръжка
За мощност не съм придерчив, дори бих предпочел малък данък за сметка на по-спъната кола.
Не робувам на марката или годините на автомобила.

Какъв автомобил бихте ме ориентирали да търся до 4000лв. (4500лв макс.)?
Мнението беше редактирано от Radi: 25 август 2016 - 11:03
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 август 2016 - 10:58

Вектра C комби или Сигнум, дизели. Това бих те посъветвал. За Астра H комби дизел с мотор 101 коня, нисък данък с тези пари ще е трудно.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 август 2016 - 15:51

 Radi, на 25 август 2016 - 10:49, каза:

Настава време да сменя моя Опел и се нуждая от малко съвети.

Търся:
да е комби,
да е добре предпазена от корозия,
да е с нисък разход на гориво
с не скъпа потдръжка
За мощност не съм придерчив, дори бих предпочел малък данък за сметка на по-спъната кола.
Не робувам на марката или годините на автомобила.

Какъв автомобил бихте ме ориентирали да търся до 4000лв. (4500лв макс.)?


Смяташ ли, че си струва да смениш твойта вектра Б с друга такава? Щото за 4к ще си вземеш просто още една такава, че даже и от не много далечна година на производство. За мен този ход не си струва.
Например мойта вектра от 2000 година бих я продал за не по- малко от 3к. За по- малко не си заслужава да я продавам. Щото колата е в отлично техническо състояние, не за друго. И за под 5к не мисля, че мога да си взема нещо наистина по- ново. И после идват всичките съпътстващи покупката разходи.
За разхода на това, което търсиш мога да напиша следното: само дизел. А нисък градски разход при дизелова астра. При вектра и сигнум надали, просто тежат с около 300 кила отгоре. Пък и астра има дизел 1.7, който си харчи малко по условие. На извънградско на вектра и астра все пак им е доста близък разхода, при идентични двигатели по 1.9.
А ако вдигнеш малко финансовата летва може да скочиш в някоя дизелова астра 1.9 101 к.с. Само че моя личен опит с търсене на такава е доста плачевен. Смятай колко е плачевен, след като след цяла година още съм си с вектрата. Оставам с впечатлението, че тия астри са купувани само за служебни. Или аз съм егати и придирчивия тип.
Иначе разлика в поддръжката на астра и вектра/сигнум надали има. Еднакви двигатели и цялата карантия отпред, отзад окачването е различно, но надали и там има разлика в цената на поддръжката, проблемите са идентични.

Бензиновите не са лош вариант, обаче с газ, за да е евтино. Но, има едно голямо НО. Там е весело и ще е добре някои колеги, по- навътре в материята да кажат кои двигатели стават и кои не. От друга страна ако ползваш търсачката ще намериш доста материал по тоя въпрос.

От по- народните колици Рено и особено пежо също не са за пренебрегване. Аз си бях харесал една 307-ца, ама като погледнах праговете отдолу и се отказах.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 август 2016 - 20:40
Отговори

Radi снимка Radi 25 август 2016 - 21:06

Честно казано страхувам се вече от ръжда от опелите.
По-новите модели нормално да нямат все още ръжда. То и моята чак като наближи 20-така започна да избива ръждата, но целия настръхвам като си помисля за това. Например ако колата беше Ауди, нямаше и да се сещам за нещо подобно (ако не е удряна де)

Та искам колата, която взема да си я потдържам доста години, но и да нямам неприятни изненади с ръждичка.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 август 2016 - 21:11

Колега, извинявай, но теми за коли бол. Ползвай малко тази търсачка и прочети мнения за различните купета и двигатели. Не си първият, който пита това. Плюс това темата ти не е за този раздел. Има специално създадени раздели, в които потребителите могат да пускат теми. :icon_wink2:


п.п. Евтино и здраво вече няма! Старите коли бяха евтини за поддръжка и здрави, като изключим ръждата. То и там е относително как е обслужвана и гледана.........
Мнението беше редактирано от IvailoM: 25 август 2016 - 21:12
Отговори

Radi снимка Radi 25 август 2016 - 21:11

 Miro, на 25 август 2016 - 15:19, каза:



Категорично не е един от най-добрите варианти.
За 17 годишна кола и без особени екстри цената е доста понадута. А и в личен план визията не ме грабва.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 25 август 2016 - 21:26

 Radi, на 25 август 2016 - 21:11, каза:

Категорично не е един от най-добрите варианти.
За 17 годишна кола и без особени екстри цената е доста понадута. А и в личен план визията не ме грабва.



Пежо 307 SW 2.0 HDI
Голяма,широка,просторна кола.
Фреснки дизели HDI са най-добрите.
Щом искаш икономичен и здрав автомобил твоята кола е 2.0HDI 90 Коня.
Няма ФАП,няма демпфер,много икономичен мотор.
Извънградско под 5л/100 км.
Отговори

Radi снимка Radi 25 август 2016 - 21:28

 IvailoM, на 25 август 2016 - 21:11, каза:

Колега, извинявай, но теми за коли бол. Ползвай малко тази търсачка и прочети мнения за различните купета и двигатели. Не си първият, който пита това. Плюс това темата ти не е за този раздел. Има специално създадени раздели, в които потребителите могат да пускат теми. :icon_wink2:


п.п. Евтино и здраво вече няма! Старите коли бяха евтини за поддръжка и здрави, като изключим ръждата. То и там е относително как е обслужвана и гледана.........


Колега, за раздела сигурно си прав, но аз не можах да намеря по-подходящ раздел.
Ако имаш предвид раздел купува, не писах там, защото не търся конкретно Опел.
А относно търсачката- търсил съм преди да напиша темата. Интересуват ме и други мнения. Ако се разровиш във форума от следващите теми, от 10 теми ще срещнеш ли една, която да не е била коментирана никога? Такива коментари "ползвай търсачката" можеш да постваш в 99% от темите, ако не вярваш, можеш да ме пробваш на лични с пример на някоя тема и аз да ти намеря коментари за нея!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 август 2016 - 21:34

Нямам намерение да те тествам за нищо. Форумът е създаден в този си вид, с различни раздели, за да може информацията да бъде правилно синтезирана и да бъде в помощ на колегите. Но за съжаление има много хора, които пишат където им падне и в резултат на това настава голямо объркване. Като те интересуват и други мнения, открий вече съществуваща тема на подобна тематика и я продължи. Аз няма вместо теб да търся по-подходящ раздел, просто ти казвам, че има!


п.п. Айде жокерче http://www.opelclub....ic=90601&st=400
Мнението беше редактирано от IvailoM: 25 август 2016 - 21:37
Отговори

Miro снимка Miro 26 август 2016 - 08:44

 Radi, на 25 август 2016 - 21:11, каза:

Категорично не е един от най-добрите варианти.
За 17 годишна кола и без особени екстри цената е доста понадута. А и в личен план визията не ме грабва.

За това което си написал, че търсиш тая кола ще надмине очакванията ти. Казвам ти го от опит! Не е надута цената, сиренето е с пари! Успех в търсенето!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 август 2016 - 14:47

Същата година и една година по- нови се намират и HR-V-та на тия пари. А то си е почти джип, а пък поддръжката е на лек автомобил. И такава със сигурност ще надмине очакванията.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 август 2016 - 14:48
Отговори

_shady снимка _shady 01 септември 2016 - 22:41

Как пък избрахте двете най-грозни Хонди ЕВЪР идея си нямам. И човека каза, че иска да няма проблем с ръждата!
Относно аудитата (или която и да е друга марка), ръждата и прочие...айде да не е точно така. Аз все още не мога да разбера моя проклет 22 годишен опел защо не иска да ръждяса! Казват, че гние, ама моя не е удрян, явно е от там проблема...ама знам ли, опел е, ТРЯБВА да ръждяса!

Към автора на темата - аз също като един от колегите по-горе не бих те посъветвал да сменящ Вектрата ти Бе с малко по нова кола. Ако твоят автомобил няма нужда от сменяне и е технически изправен с работещи екстри не си заслужава да го продадеш за малко пари и да купиш някой подводен камък(евентуален, не задължителен) и да имаш поне едни 500 лв по регистрация (ако е нов внос) и смяна на масло и филтри - поне.
Колегата Тишо спомена едни Пежа, които аз хич не ги харесвам, но е факт, че разхода им на извънградско със скорост до 110 км/ч. дават под 5 л/100 км. Да не говорим, че по борд дават 3.6 л/100 км, ама аз малко на този борд нещо не му повярвах. Както и да е. Общо взето си в ниския ценови клас - там ако искаш нова кола, правиш категорично компромис с качеството - я във визия, я в двигател. Хипотетично се намират (дори при мен в момента има такава) астри Хаш, 1.9 120 кс, комбита, 2008 година, с външни и вътрешни забележки за 3200 лв... но си е покупка на риск, която отново си отива на сериозни пари.
Не знам за какво ще ползваш колата, аз самия имам нужда от подобен род автомобил и постоянно оглеждам и търся. Трябва да си призная, че се вглеждам по френските автомобили, защото са евтини и сравнително нови. Факт е, че не съм се спрял на такъв поради редица съображения - проблемни електроники, скъпи дюзи, задни мостове, некачествени изработки (което не ме вълнува много, защото търся работна кола). Другото, на което съм се спрял на Опел Комбо, което не е товарно, а си е 1+4. Едва ли ще се вгледаш в него...
Отговори

Miro снимка Miro 02 септември 2016 - 10:01

 Radi, на 25 август 2016 - 10:49, каза:

Търся:
да е комби,
да е добре предпазена от корозия,
да е с нисък разход на гориво
с не скъпа потдръжка
За мощност не съм придерчив, дори бих предпочел малък данък за сметка на по-спъната кола.

Отговора ми е според изискванията на човека. Ако някой си мисли, че Пежо, Опел, Ауди са по-"хубави"...:)! За толкова пари-толкоз. Може да си вземе момчето Алфа някоя красива...
http://www.mobile.bg...49&slink=fdilt8
Ето друго предложение...
Мнението беше редактирано от Miro: 02 септември 2016 - 10:24
Отговори

fanatic снимка fanatic 02 септември 2016 - 13:28

Рено Меган Комби, преди фейслифта, 1.5 dci до 100 коня.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 септември 2016 - 18:37

То следващото си е СПАМ, ама не мога да се сдържа. Точно на 307-цата като погледнах праговете отдолу и като видях ръждата там и се отказах. Австрийка беше все пак, де.
А за разхода на ХДИ-тата, ми то мойта ДТХ-ка оня ден ми даде 4.545 на сто при 100 км/час, с жената и двете деца в колата, като имаше и две изцепки с по 180 за по три минути. Като я кротна с 90 и отива на 4.2, с жената и децата вътре. Какво му е по- доброто на ХДИ-то, че нещо не ми е ясно? Скъпите дюзи ли, кво ли? Или така проектираната пластмасова периферия около двигателя, която на 50к е в състояние по- зле от мойта в момента? То стана едно плюене, ама ще ме извините. Нещо съм в такова настроение в момента.
Но както и да е, късмет и да се похвалиш непременно :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 септември 2016 - 18:38
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg