Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Реални километри?

BOBSI снимка BOBSI 06 септември 2009 - 00:10

Знам че при други немски автомобили има начин да се проверят реалните километри.
От проиводителя е заложено, че на всеки 50 000км. требва да се минава на преглед.
И това се отчита от компютъра.
При BMW се натиска бутона за нулиране на километрите и се задържа няколко секунди.
Дава се на контакт и на таблото се посочва километрите на които трябва да се отиде на сервиз.
Например : Изминал си 100 000 км.
когато се натисне бутона за нулиране после контакт ще изпише 150 000 км.
И ако е превъртан километража ще има неверни данни.
примерно на познат Е36-та сега киломртража е на около 180 000 км и след като ми показа тази процедура изписа над 300 000 км.
т.е. е превъртан.

След това обяснение въпроса ми е:
За Опелите има ли начин да се разберат реалните километри по подобен начин?

Благодаря!
Отговори

Globe снимка Globe 06 септември 2009 - 09:22

това за което говориш се нарича инспекция.. при опел святка на нужните километри на който трябва да се направи дадено обслужване ;) след което се нулира за да светне пак когато трябва.. Да разбереш реалните километри е много относително.. ама много и зависи изцяло от конкретния автомобил и все пак и за какъв точно говорим ?,но принципно не е много трудно да се заличи цялата следа.. от това на колко километра е колата
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 06 септември 2009 - 19:00

Не говоря за инспекция.
Запознат съм с нея.
Това е някаква проверка и питам има ли го в автомобилите на Опел. :icon_wink2:

Може и да се бъркам :good:
Ако е така сори.
Мнението беше редактирано от BOBSI: 06 септември 2009 - 19:19
Отговори

Globe снимка Globe 06 септември 2009 - 21:02

принципно инспекцията прави тези неща.. идва време за смяна на масло инспекцията святка.. сменяш маслкото зануляваш я и тя си знае кога трябва да светне пак..,както и за ремък и прочие ;)

има хора който като не знаят и става паника,както си карат святка и като не знаят ..,че просто напомня да направиш еди кое си.. се шашкат,че колата умира (иначе мисля ..,че имаше едни.. който след като светне после влиза в авариен режим..ама за това май излъгах..))
Мнението беше редактирано от Globe: 06 септември 2009 - 21:03
Отговори

oci снимка oci 06 септември 2009 - 23:23

Не знам за точно каква кола ми говориш. Но на повечето опели до които съм имал контакт няма как да разбереш реалните километри. На определен брой километри найстина светка Insp, но след като се занули то си светка пак след същия този брой километри. Никъде не се записват реалните. С аутоскенер също не може - може да се върти килоемтража но не и да видиш реалните километри(ако са пипани вече). С op-com не знам, но предполагам че пак не става.

Извода - огледай си хубаво с-нието на колата(ако ще купуваш де) и ако те задоволява я взимай без значение на колко е. :icon_wink2:
Отговори

Globe снимка Globe 06 септември 2009 - 23:44

могат да се видят..,но това не е нещо което не може да бъде също съботирано.. за това няма смисъл..,защото може само да се излъжеш.. гледай колата да е в добро състояние и двигателя да е тип-топ.. километрите нямат особенно значение :) важното е да е обслужвана както си трябва :)
Отговори

GT 51 снимка GT 51 07 септември 2009 - 20:11

 Globe, на 07 Sep 2009, 12:44 AM, каза:

могат да се видят..,но това не е нещо което не може да бъде също съботирано.. за това няма смисъл..,защото може само да се излъжеш.. гледай колата да е в добро състояние и двигателя да е тип-топ.. километрите нямат особенно значение :) важното е да е обслужвана както си трябва :)

няма как да разбереш. Много лесно се чисти всичко от компа....виждал съм такова нещо...като малко лаптопче....всичко става с него.....няма как да разбереш реалните км...ако всичко е барнато профи...Поздрави.... :icon_wink2:
Отговори

_shady снимка _shady 07 септември 2009 - 20:55

За опелите никога не съм чувал да го имат това,но
колегата е много прав-при БМВ я има тая врътка!
При тях с влизане в подменю на компа могат да
се проверят реалните километри на колата.Те не
могат да се занулят само в това подменю.Лично
съм виждал това как се прави в чужбина,но за
България не съм запознат дори и при БМВ дали
някой сервиз има необходимия софтуер и техника
за извършването на тази услуга!
Отговори

Globe снимка Globe 07 септември 2009 - 22:31

както бях писал по-горе всичко е възможно.. и не е особенно трудно да заличиш тази информация ;) дори и при БМВ-тата.. иска се само нужната техника и малко познания хх
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 07 септември 2009 - 22:34

Както и колегите казаха - за всяко нещо си има начини...
В една от старите фирми Началника на автопарка връщаше километрите на Фордовете, по начин, по който и в Мото-Пфое не разбираха... А го правеше, защото автомобилите бяха на оперативен лизинг и на 80хил.км трябваше да се върнат... Е връщахме ги на около 120-130хил. реални :icon_wink2:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 08 септември 2009 - 17:59

Поразпитах.
Няма как да се разберат ако са пипани във всички места където се съхраняват. Както каза някой по горе.
Но може да се разбере дали е пипано.
Мога да дам линк от БМВ форума ако искате.
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 08 септември 2009 - 19:53

 BOBSI, на 08 Sep 2009, 06:59 PM, каза:

...Но може да се разбере дали е пипано. Мога да дам линк от БМВ форума ако искате.


На мен лично ми е интересно, да разбера въпреки че съм 100% сигурен в това. Преди една година си купих сегашната ВектраБ, нововнос и "само" на 81000 км/много ме радват тия търговци/, жалко че няма начин да и разбера реалните километри, щото и сервизните книжки са :flag: :flag: :19a:
Отговори

GT 51 снимка GT 51 08 септември 2009 - 20:56

Пак ви казвам.....няма как да разберете реалните колометри....Дигиталката или работи или не....Поздрави... :flag:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 септември 2009 - 22:18

на астра Г и Корса Ц и нагоре може да се разбере първо по километрите за следващ сервиз в таблото ако са забравили да ги нулират или ако са записани евентуално в ЕКУ на двигателя (за по-новите Астра Х, Корса Д, Вектра Ц и т.н.) или на автоматичната скоростна кутия, за съжаление при вектра Б това е невъзможно, тъй като няма сервизни интервали и не съм чувал на друго място да се пазят километри

а и на БМВ-тата така мога да ти ги пипна че никога няма да разбереш, но не всеки го прави ;) радвайте се или може би се ядосвайте на този факт
Мнението беше редактирано от Shmortz: 08 септември 2009 - 22:20
Отговори

GT 51 снимка GT 51 08 септември 2009 - 22:32

точно за това обяснявах....ако имаш апаратчето и знаеш как да пипнеш...няма как да те разберат....от опит го казвам...Поздрави... :flag:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 септември 2009 - 23:08

е да но много хора не знаят как да пипат и се разбира често че е пипано, нека поне знаят колегите къде да погледнат и да разберат ако са забравили да пипнат всичко, дали и колко ги лъжат
Отговори

pepesound снимка pepesound 18 септември 2009 - 20:54

всяка кола се прави въпроса е да се пипа внимателно да не стане :devil-smiley-019: ,но в края на краищата не километрите карат колата а състоянието е най важно
Отговори

ceco-82 снимка ceco-82 18 септември 2009 - 22:00

А в компа на еърбега нали се записва колко часа е работил, оттам неможели грубо да се пресметнат километрите
Отговори

GT 51 снимка GT 51 18 септември 2009 - 22:19

как на еърбега...че нещо не сфаштам....???? той е на сензори...?????? :devil-smiley-019: :newsm05_41:
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 18 септември 2009 - 22:27

 BOBSI, на 06 Sep 2009, 01:10 AM, каза:

Знам че при други немски автомобили има начин да се проверят реалните километри.
От проиводителя е заложено, че на всеки 50 000км. требва да се минава на преглед.
И това се отчита от компютъра.
При BMW се натиска бутона за нулиране на километрите и се задържа няколко секунди.
Дава се на контакт и на таблото се посочва километрите на които трябва да се отиде на сервиз.
Например : Изминал си 100 000 км.
когато се натисне бутона за нулиране после контакт ще изпише 150 000 км.
И ако е превъртан километража ще има неверни данни.
примерно на познат Е36-та сега киломртража е на около 180 000 км и след като ми показа тази процедура изписа над 300 000 км.
т.е. е превъртан.

След това обяснение въпроса ми е:
За Опелите има ли начин да се разберат реалните километри по подобен начин?

Благодаря!


Колега това което говориш за бмв- тата са пълни глупости. Това което изписва се кодове, за къде, за кои пазар е произжедена колата, за коя дуржава и такива тем подобни простотии. На 10 бмв-та внос от италия ако го направиш, на всичките ще покаже едно и също... Това не е вярно, не се заяждам, но имам такава кола и съм запознат как стой въпроса. Сигурен съм 100% че това не са км на колата
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg