Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Питане за гърнета

Vectra_16V снимка Vectra_16V 07 юли 2006 - 15:00

Ами С20ХЕ мотора ( по мой наблюдения при Вектра и Калибра най-често) има един отвратителен резонанс т.е. при рязко подаване на газ, при 2000 и 3000 оборота (поне при мен) се чува едно такова металическо дрънчене, като да стържеш с пирон по празна тенекия (тъпо сравнение ама по-добре няма как да опиша тоя гаден звук) резонансът се появява при най-малка повреда в ауспуховата система примерно крайното или средното гърне са тръгнали да си заминават, махане на катализатора и слагане на тръба на негово място. Пробив някъде по тръби и т.н.
Иначе тия несспорт са си пълен ташак ама като не мога а събера 380кинта за Ремус ще карам така. Макар че за момента както казах звукът и визията ме задоволяват напълно...
Ако някой може да добави още нещо или да каже със сигурност на какво се дължи това дрънчене моля да обясни по-подробно.
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 13 юли 2006 - 09:55

Сега и аз да ви кажа относно гърнетата Nessport или Nesport там както се пише. Бяха ми подарили едно такова гърне (има го в подписа) точно преди 1 година. Не смятах да го слагам, но така се случи, че го сложих :)

Та, сложих въпросното гърне и почти веднага след това забелязвам наченки на ръжда :cen: Явно няма да кара кой знае колко. Даже и отвътре точно където полираният ръб свършва е почнало да ръждясва лекинко. Ще го следя да видя колко бързо ще изгние. Иначе като звук - има много готин звук..като мъркане малко по-басово. Доста добре се чува. В ниските обороти до към 3000 след това си става нормален, но не пърди като почти всеки голф с гърненце ;)
Отговори

Оги снимка Оги 13 юли 2006 - 10:08

Vectra_16V, на Jul 7 2006, 03:00 PM, каза:

...


Ае човече, аз мисля, че тоя резонанс го има на всички коли без катализатор ... със свален такъв де. Дори и след като смених гърнетата пак се чува това дрънчене което описа ... почти изчезва обаче като загрее, незнам при теб как е.
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 13 юли 2006 - 11:56

Loz, на Jul 13 2006, 11:08 AM, каза:

Vectra_16V, на Jul 7 2006, 03:00 PM, каза:

...


Ае човече, аз мисля, че тоя резонанс го има на всички коли без катализатор ... със свален такъв де. Дори и след като смених гърнетата пак се чува това дрънчене което описа ... почти изчезва обаче като загрее, незнам при теб как е.
 

Ахам като позагрее колата почти изчезва. Има нещо такова, че при повечето коли без катализатори го има тоя резонанс, но аз съм останал с впечатление, че при ХЕ-то е прекалено "изразен".
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 13 юли 2006 - 12:47

Може и да става дума за по-мощните коли. Аз съм без катализатор и съм бая тих...
Отговори

ГостAlibi_* 13 юли 2006 - 22:50

Лоз ... ти ремусче ли сложи?.....аз и аз се замислях...даже тънка лайсна ще си го зема......
П.С. Лятото като те уредим и с едно Плазматично Табло и колата ти ще стане с 5 звездички гъзрия (НФС СТАЙЛ)
Отговори

Оги снимка Оги 14 юли 2006 - 08:08

Alibi, на Jul 13 2006, 10:50 PM, каза:

Лоз ... ти ремусче ли сложи?.....аз и аз се замислях...даже тънка лайсна ще си го зема......
П.С. Лятото като те уредим и с едно Плазматично Табло и колата ти ще стане с 5 звездички гъзрия (НФС СТАЙЛ)
 


:cen: Мдааа, мноо яко. Аер направо ми намери едно такова до 200 кат мойто направо да го лепвам отгоре :cen:
П.С. Ко си намерил тънко ауспуФче слагай :thu:
Отговори

ГостAlibi_* 14 юли 2006 - 11:45

Аз за тебе до 200 ще ти зема. :cen:
А иначе Ремус друцефка за 100 Евра.
Отговори

Stoil снимка Stoil 14 юли 2006 - 12:33

Alibi, на Jul 14 2006, 12:45 PM, каза:

...Ремус друцефка за 100 Евра.
 

само :cen:

да не е нещо като Ремус? :cen:
Отговори

ГостAlibi_* 14 юли 2006 - 14:38

Не споменах май, че няма да е чисто нов ;)
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 15 юли 2006 - 08:31

Колегата Alibi, данеби да имаш връзка за хубави километражи? Я сподели ако може, щото щом Лоц ще зима към Варна да оставиш един и по пътя в Бургас, а? :cen:
:cen:
Отговори

Tony снимка Tony 15 юли 2006 - 18:55

колеги,дали ако се махнат катализатора и резонаторното гърне и се сложи качествено краино това металическо гадно дрънчене ще изчезне?аз махнах катализатора и сложих хубаво краино и между 4000-5000 обората има отврат дрънчене.сега се чуда да слагам резонаторно на мястото на катализатора или да режа и средното?
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 16 юли 2006 - 12:06

Абе и аз съм сега с тоя проблем точно м/у 4 и 5хил об/мин. и му търся решението. А при всички случаи ако се слагат качествени части резултатите ще са по- качествени :cen:
Иначе разбрах, че кофтито "дрънчене" на ХЕ двигателите идвало от колектора, който ги "души" малко заради евро- нормите..
Отговори

cvetoslav снимка cvetoslav 16 юли 2006 - 22:39

И аз го имам това с резонанса и се чудя какво да правя. Дали да не слагам и аз тръба от отпред до отзад с едно задно гърне само.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg