Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

nikiboy снимка nikiboy 11 януари 2018 - 20:13

 devailo, на 11 януари 2018 - 18:40, каза:

Всъщност си намерих частта и я поръчах за 35 лв и си я смених и всичко е точно.

НОВ ПРОБЛЕМ!!!

Течеше си антифриз от бая време реших да отида на майстор най после и охладителя на ЕГР-а бил, Сменихме го и сега под колата имаше малко мокро но не знам ... нещо се доотичало ли какво става, по предната нощ се появиха тея петънца, предната нощ нямаше нищо, антифриза не спада, но продължава да изкарва съобщението за недостатъчно Coolant. Май някъде бях срещал за проблем със сензора в казанчето ? Трябва да сменям сега казанчето ли ?


Да не ти подлива нещо да има пукнатина на казанчето и да окъсява буксата на датчика? Или натисни с нещо поплавъка да не се е заклещил в долна позиция.
Моето казанче на 110 000 км беше леко сцепено отдолу и подмокряше. Оригинално от Опел 130 лв ( включва и датчика ), разни съвместими по 70-80 лв.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 24 март 2018 - 21:22

На 110 000 км ми се сцепи леко разширителния съд (казанчето на антифриза), сега на 118 000 км ми се сцепи стоманената тръба на сервото на волана, долу между калника и ремъците се пада има една снадка където тръбата се съединява и е фабрично пресовано. Маслото е изтекло буквално наведнъж, добре че колата беше паркирана малко под наклон и отивайки към нея видях странно голямо петно до гумата и вероятно спасих помпата.
Старата ми астра на два пъти повече години и километри не даваше такива дефекти, ама пък и се чупеха други неща :)
Мнението беше редактирано от nikiboy: 24 март 2018 - 21:23
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 24 март 2018 - 22:28

Ники, какво да ти кажа - баща ми от 10 години се опитва да убие ергенската ми Астра Ф - агренажа е просрочен с 20к км и 5-6 години, не е сменял масло от 5-6 години, обаче старата кошница не мре....
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 март 2018 - 18:22

Какво да ви кажа и аз. Ще цитирам един човек: "Много автомати - слаби резултати"
Отговори

BOz снимка BOz 26 март 2018 - 09:23

 nikiboy, на 24 март 2018 - 21:22, каза:

... сега на 118 000 км ми се сцепи стоманената тръба на сервото на волана, долу между калника и ремъците се пада има една снадка където тръбата се съединява и е фабрично пресовано.

Същото и при мен. Точно там долу, където лежи на предния мост и минава през тампон ли? Това до сега е единственото нещо, което ми се е чупило на Инсигниата на мен.
Точно паркирам колата в гаража и слизам и гледам всичко в масло. Тръбата се е пукнала рязко, започна да пръска точно върху външния ремък, а той от собствена страна както се върти и разхвърля цялото масло под капака. Чудесна гледка.

Според мен е точно това (и това мнение), но за съжаление късно го намерих, за да отида до Опел и да си настоявам за сервизна кампания.
Мнението беше редактирано от BOz: 26 март 2018 - 09:35
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 08 април 2018 - 21:46

 BOz, на 26 март 2018 - 09:23, каза:

Същото и при мен. Точно там долу, където лежи на предния мост и минава през тампон ли? Това до сега е единственото нещо, което ми се е чупило на Инсигниата на мен.
Точно паркирам колата в гаража и слизам и гледам всичко в масло. Тръбата се е пукнала рязко, започна да пръска точно върху външния ремък, а той от собствена страна както се върти и разхвърля цялото масло под капака. Чудесна гледка.

Според мен е точно това (и това мнение), но за съжаление късно го намерих, за да отида до Опел и да си настоявам за сервизна кампания.


Да, точно в най-долния край,нещо като тампон има, при мен се е сцепило яко точно като съм паркирал, и късмет, че бях спрял така, че отивайки към колата видях голямо лъскаво черно петно. Е значи съм имал късмет, можело и голямо опръскване да стане. Никаква подсказка, че ще се случи. Добре, че не стана някъде из България.....
Отговори

KODI80 снимка KODI80 10 април 2018 - 13:49

Колеги,

Според вас може ли превантивни мерки да се предприемат срещу спукването на тръбата?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 април 2018 - 13:17

Логиката сочи (ако самата тръба е нещо с фабричен дефект) да се смени или ако е цял тръбопровод от някъде до някъде - също смяната му. По-превантивно от това - не знам.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 април 2018 - 13:18
Отговори

BOz снимка BOz 12 април 2018 - 16:33

Ами съмнявам се да може превантивно нещо да се направи. Очевидно става въпрос за някакъв конструктивен дефект, защото там, където се пука, нито има някакви вибрации, движения или от този род.
Явно не случайно има кампания и замяната на тръбата с някаква с нов дизайн.
Мнението беше редактирано от BOz: 12 април 2018 - 16:34
Отговори

dramli снимка dramli 23 април 2018 - 16:34

Здравейте колеги
Нов съм във форума, а и "нов" собственик на инсигния/комби/- A20 DTH 160HP първоначална рег.2013г.
На километража пише 83 000 км , но...... кой знае.
Към момента смених основните консумативи, както и лагери на генератора, оптяжната/паразитна/ ролка на пистовия ремък, ангренажен такъв, масло в скоростна кутия, филтри и реших да сменя така много коментирано уплътнение на маслената помпа, НО !
Оказа се, че не могат да свалят картера без да свалят скоростната кутия !? Показаха ми два болта, навряни наистина навътре без възможен достъп. Проблем е и изпускателния колектор . За него ми казаха ,че трябва да се демонтира "магарето"или да срежат болтовете, който били пресовани в във фланеца на колектора !?? В няколко теми ,чета че цялата процедура ,коства сваляне на полуоска, картер и то без описан проблем за това . Така ли е ? Почвам да си мисля ,че двигателят не е същия. ако някой може да помогне , ще съм Ви благодарен.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 24 април 2018 - 14:36

 dramli, на 23 април 2018 - 16:34, каза:

Здравейте колеги
Нов съм във форума, а и "нов" собственик на инсигния/комби/- A20 DTH 160HP първоначална рег.2013г.
На километража пише 83 000 км , но...... кой знае.
Към момента смених основните консумативи, както и лагери на генератора, оптяжната/паразитна/ ролка на пистовия ремък, ангренажен такъв, масло в скоростна кутия, филтри и реших да сменя така много коментирано уплътнение на маслената помпа, НО !
Оказа се, че не могат да свалят картера без да свалят скоростната кутия !? Показаха ми два болта, навряни наистина навътре без възможен достъп. Проблем е и изпускателния колектор . За него ми казаха ,че трябва да се демонтира "магарето"или да срежат болтовете, който били пресовани в във фланеца на колектора !?? В няколко теми ,чета че цялата процедура ,коства сваляне на полуоска, картер и то без описан проблем за това . Така ли е ? Почвам да си мисля ,че двигателят не е същия. ако някой може да помогне , ще съм Ви благодарен.


Някоя сериозно Ви "маже ските" :naughtynono:
Няма такъв филм - "навряни наистина навътре без възможен достъп". Вярно, че си има доста кусури проклетия A20DTH ама чак пък толкова не е вярно.
За смяна на О-пръстена на маслената помпа се сваля единствено дясната полуоска за да може картера да "падне" долу - и лъсва цялата истина за мотора, който сте купили.
Успех.
Отговори

todo1 снимка todo1 26 май 2018 - 20:01

Здравейте,
зимата ходих в планината и за първи път Инсигния-та ми нощува на открито, взел съм гараж под наем.
На няколко пъти сутрин когато при палене ми изписа Low oil pressure - Turn Off Engine.
Но само за по няколко секунди и изчезна съобщението.
Когато се прибрах излезе още няколко пъти и спря.
Преди два дни говорих с друг притежател на Инсигния и той ми разказа как е сменил половината двигател заради някаква гумичка.
Днес ми остана време и намерих тази тема и видях споменато гуменото уплътнение на хоботчето на маслената помпа.
Може ли малко разяснение по въпроса?
Какво точно трябва да проверя и евентуално да сменя?
Горе-долу колко ще струва?
Ако има коментирано в друга тема, моля за препратка.
Може и към някой английски форум...

Благодаря ви предварително!

П.П. Точният модел на двигателя ми го има под потребителското ми име. :)
Мнението беше редактирано от todo1: 26 май 2018 - 20:04
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 май 2018 - 20:28

Можеш да мериш налягане на маслото, за да разбереш дали имаш проблем в момента. Може да не е наред датчика за маслото. Сигурно можеш да направиш и още неща. Но досега на колкото народ им е изписало това съобщение на такъв мотор и не са реагирали незабавно са правили двигател. Ама почти целия. Така че ти си човека, който решава какво и кога да прави или да не прави.
Отговори

todo1 снимка todo1 27 май 2018 - 05:14

По-скоро исках малко повече информация относно проблема.
До какво води и какво се случва с двигателя?

Само тази гумичка ли се сменя или цялата маслена помпа?
Един колега по-напред в темата беше споменал, че като се отвори картера е добре да се проверят някакви лагери?
Някой правил ли е цялата тази процедура във Варна? Къде?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 май 2018 - 07:36

Ползвайте тая търсачка, някой се е погрижил да я има и да работи!
Или искате наготово някой специално за вас да ви снесе информацията? Ето ти темата: https://www.opelclub...howtopic=129224 само не знам дали е за твойта конкретна може би черна инсигния. А и на тези проблеми там им е мястото- форума е доста добре структуриран с разделите си.
Мисля имаше и колега от Варна с такава, който беше писал.

П.п. извини ме за тона, но си се регистрирал през далечната 2008 година и това ме кара да мисля, че познаваш форума криво-ляво.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 май 2018 - 07:44
Отговори

todo1 снимка todo1 27 май 2018 - 09:21

Благодаря!
Отговори

pacopsc снимка pacopsc 27 май 2018 - 11:12

... общо взето:

https://www.youtube....h?v=fXT8WReHzZo
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 27 май 2018 - 11:22

Щом изписва "ниско налягане" ще трябва да се свалят поне 2 лагера (1 основен и един биелен), като резултата може да не ви хареса. Освен гуменото уплътнение, ще е добре да смени или поне да се отвори и прегледа помпата. Уплътнението - само оригинално.
Отговори

todo1 снимка todo1 28 май 2018 - 17:40

Благодаря на всички за помощта,
чакам от сервиза да ми се обадят кога мога да я вкарам...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 май 2018 - 19:10

Междувременно не я карай!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg