Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на Y20DTH

Shades снимка Shades 02 октомври 2009 - 08:33

Тези МАП-ове са за ВАГ, но ще намерим и за нашите маймунки с монтаж в колектора.
Отговори

Марто снимка Марто 02 октомври 2009 - 08:54

Що ли така до мене се размотава един кулер от ТТ с Мап сензор :beer: само не мога да намеря нито в BOSCH каталога нито никъде до колко бара е, а и май работят на различен принцип :(
Отговори

batko снимка batko 02 октомври 2009 - 10:15

 Shades, на 02 Oct 2009, 09:33 AM, каза:

Тези МАП-ове са за ВАГ, но ще намерим и за нашите маймунки с монтаж в колектора.



до колко бара смяташ да иа надуваш
Отговори

Shades снимка Shades 02 октомври 2009 - 10:20

Ще видим до колко позволяват карантиите. Между другото някой засичал ли е около какви стойности се въртят стокови DTH и DTL?
Отговори

batko снимка batko 02 октомври 2009 - 10:47

моята е набустена до1.2 бара и сега ще я пробвам на1.5 . кое по точно те интересува за стоковите
Отговори

Shades снимка Shades 02 октомври 2009 - 12:22

На колко бара надуват по принцип, до колко бара им е софтуерното ограничение и колко kPa се водят стандартните МАП-сензори. Само дето ми трябват точни цифри, че в главата са ми малко общи ...
Аз трябва да тествам с манометър, защото в ОpCom ми показва 1,6 до 1,8 бара и не ми се вярва.
Отговори

batko снимка batko 02 октомври 2009 - 12:40

така е защото ти ги дава с атмосверното реално имаш 08 бара максимум на сток двигател а това след чипване ли ти излиза ако е така значи не е пипано в картата на турбината
Отговори

Shades снимка Shades 02 октомври 2009 - 12:48

Стоково. По принцип отварял ли си картите за DTH? Аз имам няколко под ръка от различни "производители" и ми се иска да ги преслушам какви са им разликите, но не са ми ясни още всички позиции. Имам си човек, който ми ги пише по принцип и аз чак сега взех да се зачитам по-сериозно, но имам доста да уча :beer:
Отговори

Гостpeshokn_* 07 октомври 2009 - 16:02

Ето една снимка на inlet pipes. Пускам я само за сравнение и визуална представа!

Публикувано изображение
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 07 октомври 2009 - 16:09

Ако намерите от тез джиджавки бройте ме и мен за 1 брой...
Отговори

Марто снимка Марто 07 октомври 2009 - 16:16

Само като инфо :

Тръбата от Астра Х ОПЦ , чисто нова оригинална ГМ Part NO:0835258 e 56лв
Тръбата от Вектра Ц дизел , чисто нова оригинална ГМ Part NO:5834828 e 32лв
Тръбата от Астра Х GTC Turbo , чисто нова оригинална ГМ Part NO:0835253 e 35лв
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 07 октомври 2009 - 16:19

Т'ва в официалният сервиз ли...???Ако е така от утре се почва пазаренето...
Отговори

Марто снимка Марто 07 октомври 2009 - 16:20

Ми номерата ги взех от ЕРС . А цените от тук.
В софийските дилъри май слагат по някоя стотинка отгоре на тия цени, ама става колкото за ориентир.
Отговори

Shades снимка Shades 07 октомври 2009 - 16:28

На 99% освен тръбата ще трябва и преходника към кутията. Иначе Стефанов пак избиха рибата :clapping:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 07 октомври 2009 - 16:28

Това сравнение как ще помогне за тунинга на печките ни ? Иначе, ако набарате такива мапчета и мене бройте :clapping:
Отговори

Shades снимка Shades 07 октомври 2009 - 16:48

По-голяма тръба = повече въздух, това в комбинация с дерестриктната кутия ще има добър ефект върху чувствителността на педала. Особенно при мапнатите като нас ;)

П.П. Евентуално до седмица ще ми идва сток DTH кулер, Марто ще го пазя за теб преди да го пусна по обяви :clapping:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 07 октомври 2009 - 17:00

ПП. Някой ме беше питал за турбопътищата. Прилагам снимки и обяснявам.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Гледана от пред: От ляво на кулера тръгва 90* силиконова кривка нагоре, след това метално колено на 90* което минава точно под фара (предварително съм направил място за коленото), натам се вижда. От дясно от кулера тръгва кривка назад към скоростите, удължил съм със права тръба и непосредствено преди скоростите направих чупка със друго силиконово коляно на 90* наляво, другото се вижда. Кулера го закрепих за металната греда зад бронята, като си направих 2 планки от винкел за да е здраво. Ако не се направят планки трява да се изреже цялата броня защото кулера идва твърде напред.

Поздрви и наздраве !

ПП 2: Стана от 20-я път. Та при вас може и да стане момчета, но при мен като нямам филтърна кутия какво мога да направя, евентуално, да изолирам по някакъв начин филтъра и със маркуч да му насоча студен въздух отпред от някъде....
Мнението беше редактирано от IvailoM: 13 октомври 2009 - 18:31
Причина за редактиране:: Въздържай се от нецензурни думи!
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 октомври 2009 - 17:39

Айде бре, има ли развитие никой нищо не пише по въпроса.... Аз събирам пари за по-голямо турбо и мап сензор, ама кога ли ще се прибера в бг никой не знае :icon_wink2: Намислил съм също така да си направя една кутия от плексиглас квадратна, колкото филтъра и със един маркуч фи50 мм да вкарам свеж въздух <_<

ПП. А неможе ли да взема един MAP сензор от DTH и да карам с него ? Какво ще се се случи - някой опитал ли е ?
Мнението беше редактирано от Ka4o_pi4a: 13 октомври 2009 - 17:47
Отговори

Shades снимка Shades 13 октомври 2009 - 17:48

Към какво турбо си се ориентирал? Аз от известно време чета тук-там и се ослушвам доколко безболезнено ще мине GT18 транспланта :icon_wink2:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 октомври 2009 - 18:14

Все още несъм решил какво да е, защото незнам какво ще пасне, но не мисля да е много по-голямо защото лаг-а ще е немислим. Но турбото не е такъв проблем, колкото мизерния сензор :icon_wink2: или по-скоро ЕКУ-то незнам и аз. Междудругото как върви като цена това дето ти си го набелязал ?

Ето тука една темичка не лоша, сега ще я чета: http://www.astraowne...ead.php?t=86244
Мнението беше редактирано от Ka4o_pi4a: 13 октомври 2009 - 18:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg