Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на Y20DTH

Велин 7801 снимка Велин 7801 05 април 2018 - 23:03

 asensio, на 02 април 2018 - 23:13, каза:

На Димас астрата беше 82 коня X20DTL, претърпя - кулер, турбо от дтх и дюзи от 2.2 и отиде за ремап. След ремапа колата беше 137 коня ако не се лъжа. Вече е продадена, но мога да попитам колко точно стана. Та тука при тебе има някакъв много сериозен бъг в системата ако наистина си извадил само това което описваш. Честно казано не знам и какво да кажа като насока за евентуален проблем, но той не е имал такива проблеми с дебитомер, мап и още повече с големината на софта. Отиде, каза им кво е направено, колата се качи на валовете, направиха му я и остана много щастлив.


Aми ако не ти е проблем попитай колко коне е станала и по важно при КОЙ е бил за ремап?? <_<
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2018 - 07:34

Говорил съм си с колегата, чиято беше колата. Идея над 140 е била преди да я продаде. В обявата на колата май пишеше 144.
Принципно ако искаш повече от това- слагаш и турбо от 2.2 и си ти. А с геометрията и размера на турбото печелиш и доста по- добра динамика- колата тръгва от доста ниски обороти и ускорява до относително по- високи. А с това турбо имаш и добър вариант за хибрид на турбото, което дава още доста.
Изобщо за мен правилния сетъп е дюзи, турбо, кулер и пътища от 2.2 (кулера и пътищата са като на 2.0ДТХ) и ремап, ама хубав. И там някъде при възможност хибрид на турбината преди софтуера. И каране. А, и разхода става друг когато понастъпваш. Ама може да е много друг :mhihi: Щото с мойто старо 2.2 при здраво настъпване направо се виждаше как се движи стрелката за горивото...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 11 април 2018 - 07:38
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 11 април 2018 - 19:15

Ремапа на Dimas беше в Адлер, помня за 143 коня. Като в Адлер не могат да ремапнат Х мотор със софтуер да управлява геометрия. Така че ако се търси максимум трябва турбина от Фронтера 2.2, дюзи от 2.2, кулер и чип.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 11 април 2018 - 19:17
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 април 2018 - 19:19

Ами единствения "бъг" на колегата е - колкото и да не му се вярва, но.. тунера (на 1-во място).. и на 2-ро, но не по важност.. дюзите от DTH !? За чий уй са му били, като нямат разлика с DTL-ските, а Димо удари 143 к.с. с дюзи от 2.2-дизел..

п.п. Но дори да гони такива постижения колегата, нека помисли по въпроса с амбриажа, защото на Димо му се запали главата.. последно разпъваше некви филми за semi-керамика и приложението му в ежедневието.. :biggrin:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2018 - 19:50

Мите, абе оказва се, че геометрията се управлява по същия начин като гейт...
Ама го установих емпирично, а не теретично, както беше логично за човек на науката като мен;-)
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 12 април 2018 - 09:29

Да, няма половинчати неща, или е включена на максимално или е на минимална степен. Но разликата е в това че при подаване на газ включва максимално, а обикновено турбо си държи наобратно.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2018 - 09:54

И аз така си мислех, ама не е. Обикновеното с гейт при запалването като дойде вакуума и дърпа лоста докрай. И остава така докато налягането не стигне малко над 2 бара. Тогава отпуска лоста, има доста моменти, в които лоста е наполовина отпуснат, а не докрай, щото компа си го управлява по шим. При геометрията принципно е същото.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 април 2018 - 09:58
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 април 2018 - 20:00

Чета, чета и мълча. А, защо мълча ще се разбере след два месеца. От един кютук X20DTL с 82 коня се изкарват 143 коня, но с турбо и дюзи от Y20DTR. А от Y22DTR стоков, който сигурно е с дюзи и турбо от 2,2 едвам се изкарват 125 коня?
Не Нам!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2018 - 20:05

То спам, ама и аз не нам... А коментара на Петьо за изпреварването с астрата няма да го забравя, да знаеш;-)
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 април 2018 - 20:12

Да, на Петьо е 130 коня. А, аз глупака продадох перфектна Баба Вектра Б X20DTL 82 коня, защото вместо да слагам гадости от 2,2 реших да си купя стоково 2,2.
И сега едвам имам 125 коня и дотук. Който се минал се минал.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 април 2018 - 20:31

 tisho.74, на 12 април 2018 - 09:54, каза:

И аз така си мислех, ама не е. Обикновеното с гейт при запалването като дойде вакуума и дърпа лоста докрай. И остава така докато налягането не стигне малко над 2 бара. Тогава отпуска лоста, има доста моменти, в които лоста е наполовина отпуснат, а не докрай, щото компа си го управлява по шим. При геометрията принципно е същото.

Когато трябва по високо налягане, а то е като се натисне газта, вакума към гейта се спира и лоста се връща от пружината. И когато налягането превишава с много исканото, вакума издърпва гейта. Работата е точно наобратно. Т.Е. Когато се търси налягане, вакума изчезва, а когато се търси намаляне на налягането се появява вакум.
Отговори

ceko снимка ceko 27 май 2018 - 14:01

Аз мога да допълня темата като споделя какъв е ефекта от смяната на дюзите на ремапнат вече y20dth с такива от 2.2.Ефекта се усеща основно в високите обороти и особено на 4 и 5 където колата ускорява осезаемо по добре и по плавно,със сигурност има ефект и от изпразването на повдигачите от маслото,което наподобяваше каша,можеби част от него е от първото за колата масло,както и опресняването на гумичките на дюзите.Заслужава ли си?За мен да, нее голяма инвестиция,а и имаме основа за смяна на турбото.
Изника въпроса ако сложа турбо от 2,2 как ще върви колата с сегашния софт,по скоро няма да върви хаха!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 май 2018 - 19:31

Не знам, има един ДТЛ с пипан софт дето си върви без да влиза никъде, където не трябва. Може би е до софт...
Отговори

ceko снимка ceko 31 май 2018 - 14:59

Ще разберем скоро.Намерих турбо от сигнум в добро състояние,на добри пари,ще му преправя турбо пътя само,че този гледа напред.Пък ако не върви колата ще сменя софтуера в крайна сметка.
Отговори

ИванХ снимка ИванХ 02 юли 2018 - 01:00

 ceko, на 31 май 2018 - 14:59, каза:

Ще разберем скоро.Намерих турбо от сигнум в добро състояние,на добри пари,ще му преправя турбо пътя само,че този гледа напред.Пък ако не върви колата ще сменя софтуера в крайна сметка.

Колеги имам х20дтх с ремап вече 10 години спрян е егр и вихрови клапи катализатора стои колата върви много добре не съм карал такъв мотор с ремап да върви толкова добре мисля си за турбо от 2.2 колко мога да изкарам и дали си заслужава? Колата си я правя сам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юли 2018 - 08:09

Според това, което си писал, всъщност нищо повече, което да си струва.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 юли 2018 - 08:10
Отговори

ceko снимка ceko 02 юли 2018 - 09:06

В момента си я карам с "новото" турбо от 2.2,минах около 600км без проблем,колата върви с старя софт без да аварира,поиграх си малко с ограничителния болт на геометрията понеже по мое усещане идаваше много въздуха,сместа обедня,колата спря да попушва,усещаше се ускорение на тласъци.Сега върви толкова колкото и с старото турбо,може би една идея по плавно.Все още чакам да ми дойде ред за опит за настройка на колата.Незнам дали ще успеем да пуснем още гориво от таз помпа.Средата на месеца ще се разбере,ще отговоря какво се е получило.Имам известни притеснения относно турбото,на студено няма никакви паразитни шумове,но като загрее колата на 1 и 2 скорост на ниски обороти има леко виене.При почистването на турбото не открих видими поражения,нямаше нагари и изпускане на масло,е има лек луфт но нее нещо значително.Ако не стане фатката с новия софтуер и в крайне сметка се наложи да ремонтирам това турбо,ще си върна моето старо което е перфе и спирам с глупостите хаха
И още нещо да допълня,както е казал колегата по горе може би си заслужава ако обичаш да чоплиш по колата си в свободното време и си правиш нещата сам,както е в моя случай.Много хора ми казват че се занимавам с глупости,но на мен това ми доставя удоволствие,независимо от крайния резултат.
Мнението беше редактирано от ceko: 02 юли 2018 - 09:14
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юли 2018 - 10:07

Според англичаните от преди време помпата дава до 50 к.с. на цилиндър. Може и отгоре, но не трябвало да се пробва. Така че от помпата гориво ще има, но какво правим с дюзите, които ти ограничават дебита със сигурност?
Отговори

ceko снимка ceko 02 юли 2018 - 11:19

Е и те са от 2.2.Не успях обаченикъде да открия инфо,каква в действителност е разликата между дюзи от дтх и дтр,и съответно колко им е капацитета.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 юли 2018 - 11:29

Ами с такъв сетъп бяха изкарали в нашия форум максимум 147 кс. Мисля че може и повече, но ще дойде проблем с охлаждането.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg