Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с турбината

Аронов снимка Аронов 25 юни 2018 - 12:50

Здравейте,

Имам Опел Астра 1.7 TDI 2005 г. и имам следния проблем. След диагностика се установи, че турбината е развалена. Направих ремонт на турбината, всичко е ново в момента, но си остана проблема с това, че отново се включва аварийния режим, показва на компютъра, че не създава вакуум. Сменен е и големия и малкия клапан, но отново влиза в аварийния режим и не позволява турбото да се включи и блокира на 3000 оборота. Моля Ви дайте идея от какво може да бъде и кой може да помогне. Намирам се в София. Благодаря.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 юни 2018 - 14:05

Така, както го обясняваш "проблемът пак остана", ме навява че не си имал проблем с турбината - а с вакуумите. Тоест линията помпа,маркучи,соленоиди. От някъде може да смуче въздух.

Вакуумът на турбото и самото турбо нямат нищо общо като проблеми. Турбото е проблемно, когато не създава надув, когато губиш масло през него. Но това с вакуума няма нищо общо с турбото като самостоятелен детайл и нещата , които върши... че да търсиш виновник турбо, за това че нямаш вакуум.
Има един вариант да не ти е наред клапанът на гейта/геометрията. И тъй като си писал че си сменил и "големия и малкия клапан" - това би трябвало да значи че и вакуумният клапан за гейта/геометрия и соленоидът са сменени, правилно ли съм разбрал ?
А щом това е направено, и ако е това де - някой направил ли е калибриране на оста на клапана за гейта/геометрия?
Всичкото това го гадая, защото не си писал преди "да правиш ремонт на турбото" какво правеше, пак ли само това беше или имаше и друго, което се е оправило...
2005-та, това Astra H ? И имаш предвид 1.7 CDTi ?

Първо трябва да се измери дали ти държи вакуум цялата система с подходящия инструмент. Това, освен че ще даде отговори, е и хубаво да се знае колко точно е наред тая система. Моят съвет е да се обърнеш към tisho74, когато е свободен да я видите.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 юни 2018 - 14:19
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юни 2018 - 19:27

Влезнал си в класическата измамна схема на повечето сервизи в страната- за да изкарат някой лев обвиняват турбото за проблема, взимат едните пари, техните сметки излизат, но твоите не, и няма как да излезнат. Това го правят поради две основни причини- некомпетентност и невъзможност да си оправдаят парите по друг нормален начин- например диагностициране и откриване на реалния проблем. Тая последната работа, за съжаление, или не могат, или не я оценяват и оттам не могат да си мотивират цената за тая работа. Не е истина колко пъти ми се е случвало да ставам свидетел на тази схема. Последния път не издържах и направих грандиозен скандал на човек, който познавам от над 15 години и смятах, че става за нещо. Ако имаше как щях и дело да му спретна, че тя колата и фирмена на всичкото отгоре и там е по- забавно.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 юни 2018 - 21:00

И аз за това си мислех когато четох поста му и отговарях, Тишо.

И после ще ми казват да "съм идел където трябвало да ми го оправели"... нямам думи
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 юни 2018 - 21:31
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 юни 2018 - 05:04

Добре дошъл колега във форума, но е трябвало да се появиш тук преди да ти батишат колата "Масторите".
Редно е да кажеш къде ти правиха "Диагностика". Сега да уточним мотора. Това TDI се ползва от VAG моторите.
Предполагам, че си с Астра Г Класик с мотор Y17DTH 75 коня или с Астра Х комънрейла 101 коня.
Под голям и малък клапан вероятно имаш предвид двата соленоида за турбото и ЕГР. Пазиш ли старите, който сигурно са читави или "Масторите" не ти ги върнаха? Ще говоря с Тишо и да видим да ти направим колата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 юни 2018 - 15:17

Или са рециклирали турбината а проблема е бил в соленоида или клапана? Дай малко повече инфо.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 26 юни 2018 - 15:41

Пазете клапаните!
Ше треет за тестове :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 юни 2018 - 08:22

Виж мнениеNe6to Smisleno, на 26 юни 2018 - 15:17, каза:

Или са рециклирали турбината а проблема е бил в соленоида или клапана? Дай малко повече инфо.

Със сигурност. Но колегата не е влизал от момента, е който е пуснал темата. Затова и аз не се пъна толкова дя решавам чужди проблеми...
Отговори

Аронов снимка Аронов 27 юни 2018 - 09:34

Виж мнениеtisho.74, на 27 юни 2018 - 08:22, каза:

Със сигурност. Но колегата не е влизал от момента, е който е пуснал темата. Затова и аз не се пъна толкова дя решавам чужди проблеми...

Здравейте, благодаря за помощта и съветите.
Бях направил диагностика в оторизирания сервиз на Опел, там излезнаха като проблеми турбото и някаква клапа, нo не си спомням коя.
За турбото съм сигурен, че беше развалено и го оправиха. Но, след като оправиха турбото, колата продължи да си е в авариен режим, въпреки, че турбото беше пушка.
След това отидох при един обикновен сервиз човека я качи на компютър и му излезна, че дросела е развален след като го смени и него колата се оправи
Благодаря още веднъж за съдействията и мненията.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 юни 2018 - 13:20

Екстра, със здраве да си я караш.
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 02 юни 2023 - 10:10

Здравейте,

Нов съм, не разбирам много и...и нямам изход. Имам 1,7 дти исузу, 75коня. Проблема ми е, че от известно време колата както си върви и забива, няма рез. Повърви известно време и отпуши. Но напоследък почна да го прави по-често. Преди 2 седмици както си караш с 20-30 по нагорник и колата изведнъж претресе и светваха чек лампата и лампата за водата. Ако не реагираш да натиснеш съединителя навреме ще изгасне. На педалите ми показа грешка 1125. Същото претрисане ми го правеше и като искаш да потеглиш рязко. Един майстор я закачи, дори в движение и не показа нищо. Каза, че най-вероятно клапан N75 на турбото не е ок. Пратих горния компютър, който отговаря за него на диагностика. Казаха, че е ок- да търсим електрически проблем. Един жичкаджия я ровичка и каза, че имало засегнати жици някъде, но без да пипа въпросния клапан. Подкарах я- супер, пилажи, рязко потегляне, с климатик, без климатик, напънах я 120-130-140- нищо, колата пушка. Но, до вчера. Времето ме притискаше и я понапънах доста, с климатик бях и я усетих, че отново спря да набира иии лампата светна. Спрях, изгасих я и след 2 мин пак потеглих. Лампата не светеше, но се усещаше, че пак не набира, след 2км пак светна и така си и остана в следващите 5-10км и се прибрах вкъщи. Днес пак на педалите показа грешка 1125, а колата като луда, но не загря достатъчно тъй като разстоянието което изминах е кратко(и без климатик). Забелязал съм, че ми забива на магистрала с по-висока скорост, но незнам дали съм бил на климатик. Не съм сигурен, но мисля, че тези дни като пусна климатик го прави по-често този проблем със забиването.

Помагайте :(
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 02 юни 2023 - 20:05

Направо незнам какво да кажа!? От Сандански до кулата съа скорост 120-150 без климатик и колата си е супер. Направих обратен завой и обратно. Пуснах климатроника и...колата заби и светна лампата и така до Сандански. Спрях за около 20 мин до магазина и потеглих. Нищо- лампата е изгаснала и колата върви. Пуснах отново климатроника и въртях по града 20 мин, но лампата не света. Фокус!
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 юни 2023 - 20:37

Не мешай климатика с грешка 1125.

От Сандански до Кулата си ходил и защо не мина през Атанас от Петрич да ти види вакумите и управлението на турбината?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юни 2023 - 21:18

На тая кола вихровите клапи има ли ги? Ако ги има- работят ли?
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 03 юни 2023 - 09:25

Здравейте,

Относно тези вихрови клапи незнам да са пипани. Само съм чувал, че се затапвали, махали и т.н.

А за това, че меша климатроника с грешката го отдавам на това, че колата забива едва когато пусна студеното(подчертавам-студеното), иначе през другото време в момента си е ок. Поне тези дни ми се случва така на няколко пъти де.Ето-обратен завой на Кулата, пускам студено и хоп,забива. Пак казвам, че назад във времето не си спомням кога ми забиваше- дали със или без климатроника. Относно този Атанас от Петрич, дай координати, телефон, защото моя жичкаджия едва след 5 дни ми каза да отида
Мнението беше редактирано от Venko_k: 03 юни 2023 - 09:27
Отговори

jorkata снимка jorkata 03 юни 2023 - 09:29

Нали знаеш, че климатика взима от мощността на мотора и е 75 коня. Карай дълго време без климатик и наблюдавай дали ще забие. Има тема за клпите- пробиване на отвори за още въздух.
Успех!!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 юни 2023 - 09:30

Пускаш студено, компресора тръгва, товари т.нар. пистов ремък = приплъзване на ремъка и падане на оборотите на алтернатора където е вакуум помпата. При ниски обороти изревават и други неща щото и напрежението вероятно пада. Това трябва да ти стига.

Ако е 75 коня няма вихрови.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 юни 2023 - 09:34
Отговори

Venko_k снимка Venko_k 03 юни 2023 - 10:12

Тишо, 75 коня е- ясно,значи няма.
Иначе ремъка не ми свири.Правилно ли те разбрах- 1во да пробваме с натягане на ремъка и 2ро- значи всичко води към проверка на вакуумите и този клапан н75?

Разчитам на k opel e да даде координатите на Атанас.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 юни 2023 - 10:20

Може да си приплъзва и без да свири, така че внимателно го огледайте заедно с опъващата ролка. На нея някъде трябва да се вижда нещо като маркировка за максимално разтягане на ремъка (изчерпване на хода на опъващия механизъм).
И после вакуумите към онзи клапан- включително всички връзки и маркучи..
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 юни 2023 - 10:51
Отговори

Megi... снимка Megi... 04 юни 2023 - 18:07

Здравейте,
От скоро имам Опел астра H 1.7 CDTI 100hp 2004. Не бих казала, че разбирам много, затова ще опиша всичко, което съм забелязала като проблеми.
При палене на колата след нормалното светване на лампичките на таблото и съответното им гасне, светва отново лампичката на маслото за 2-3 секунди, след което вече гасне и не светва повече. След смяна на масло и филтри, това присветване продължава. Следващият проблем е че при движение по наклон и на магистралата при около 100км/ч светва лампичката кола с гаечен ключ, при което независимо от натискането на газта, колата не ускорява, след няколко секунди лампичката гасне и колата ускорява и ако не падна пак под 100км/ч не светва пак. Едновременно с това на улицата където стои колата забелязах капки масло под предницата. След минаване през сервиз и диагностика казаха, че грешката е била в някакъв клапан за турбото, а маслото излиза през тръбата към турбото (казаха, че това може да става ако маслото не е сменявано, но след смяна очевидно няма разлика). Чета из форума и си направих и аз теста с педалите и излиза грешка ЕСП 050074, което излиза соленоиден клапан. Първият ми въпрос е соленоиден клапан едно и също ли е с вакуум клапан. И възможно ли е проблемът да е само в този клапан, без самото турбо да има проблем (иначе казано би ли капало масло само от проблем с клапана) или да се готвя за рециклиране на турбото. )Бих могла и да кача снимка от къде капе това масло, вижда не омасляването.) И свързано ли е това и с присветкването на маслото, което описах в началото?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg