Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

студен старт

ivan_pop снимка ivan_pop 19 декември 2021 - 17:36

Това се получава от някакъв проблем с двигателя.Първо трябва да угасне чека и след това гледай друго!
Отговори

k opel e снимка k opel e 19 декември 2021 - 18:34

И аз писах за същото на колегата във фейса.
Отговори

kaлипсо снимка kaлипсо 19 декември 2021 - 18:38

Здравей колега. Същото го имам от две години. Решавах го със спрей за почистване на дросела но след два-три месеца се връщаше пак проблема. преди три седмици ми писна и свалих дросела. Откачих му буксата и най старателно го почистих. Отвора за картерната вентилация се беше запушил предполагам и при теб ще е така (ще ти трябва игла). Когато погледнеш в отвора на смукателният колектор (ще ти трябва огледалце) ще видиш нещо което минава през средата и мисля, че е някакъв датчик, него трябва да го почистиш със спрей за карборатори (не пипай с пръсти или парцал) само пръскаш това е. Колата ще работи като нова. Аз много бих искал да го сменя това нещо което е в колектора но никой не може да ми каже какво е и за какво служи. Съжалявам, че не направих снимки но тук в раздела на Зафира всеки пита за помощ но такава не дава и за това тогава не го счетох за нужно.
Ако имаш още въпроси питай.
Мнението беше редактирано от kaлипсо: 19 декември 2021 - 18:40
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 декември 2021 - 19:57

 k opel e, на 19 декември 2021 - 18:34, каза:

И аз писах за същото на колегата във фейса.

Ами аз нямам фейс. :unsure:

 kaлипсо, на 19 декември 2021 - 18:38, каза:

Аз много бих искал да го сменя това нещо което е в колектора но никой не може да ми каже какво е и за какво служи.

Нещото къде точно се намира и как се стига до него?
Отговори

kaлипсо снимка kaлипсо 19 декември 2021 - 21:15

Сваля се дросела и поглаждаш в отвора на колекторите, ще го видиш. Внимавай да не скъсаш гарнитурата между дросела и колекторите. Дросела лежи на колекторите. И представлява нещо такова в жълтото погледнато от горе.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от kaлипсо: 19 декември 2021 - 21:46
Отговори

kaлипсо снимка kaлипсо 25 декември 2021 - 19:02

Някой прави ли процедурата описана от мен и ако да какъв е резултата?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg