Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на Опел

GeorgiMilev снимка GeorgiMilev 13 септември 2012 - 11:47

Здравейте,
нов съм във форума и реших да се обърна към вас за помощ при избор на Опел.

Спрял съм се на три варианта (Вектра, Астра и Зафира):
....................
....................
....................

Знам, че трите типа коли са различни (особено Зафирата се отличава от другите две), но бих ви помолил да коментирате конкретните оферти и дали си заслужават.

Коя от трите коли е най-надеждна и влиза най-малко за ремонти? Коя според вас си оправдава парите? Какви се разликите между трите, които биха повлияли в избора ви ако трябваше вие да си купувате кола (освен очевидните - разликата в двигателите и конете, разликата в километрите, разликата в големината на колите и обема на багажника)? Кой от трите модела като година/двигател е по-сполучлив и има ли някакви открити до момента дефекти? Ще се радвам на всяко изказано мнение, особено ако има някой притежател на конкретните модели.

Благодаря ви предварително.
Мнението беше редактирано от GeorgiMilev: 15 септември 2012 - 21:16
Отговори

barezz снимка barezz 13 септември 2012 - 13:37

Зафирата е добре, въпреки повечето км. Комфорта семейна кола с доста пространство за багаж.
Вектрата при тоя двигател няма да може да мръдне. Иначе Vectra C, особено фейслифт, e много добър автомобил, но 2,2 мотор бензин или 1,9 дизел.
Астрата въобще не е от класа на другите две, а това че е на половината км ми говори, че е карана основно градско, което за мен е минус, една кола трябва да се "разтрива" надълго от време на време. Отделно точно този модел астра няма уред за температурата, има само червена лампа, която като грейне то вече е късно. Това недоразумение за мен е голяяяям минус.
Мнението беше редактирано от barezz: 13 септември 2012 - 13:40
Отговори

vektra1 снимка vektra1 13 септември 2012 - 14:34

Зафирата спрямо останалите две е по добрия вариант,вектрата прекалено слаб мотор.Astra H седан поне за мен има грозна задница,мотора също малее на това купе.Ясно че търсиш семеина кола,не за състезание но особено вектрата с 1.6 двигател е лимитирана пенсионерска версия.
Отговори

GeorgiMilev снимка GeorgiMilev 14 септември 2012 - 09:18

Благодаря ви за мненията.

Общо взето и аз имах такива разсъждения като вас, но все пак исках да попитам и за друга гледна точка.

От това, което намирам като оферти има още няколко, които евентуално искам да ви попитам дали си заслужават гледането:
................................
................................
http://www.tbiauto.bg/BG/car/26 (дизел 1.9 на 150 к.с.)

И трите са преди фейслифт-а, но това, което чух е, че дори дизела на 150 к.с. не набира така както Зафира 2005 г. с двигател 2.2 на 125 к.с. (това е от човек, който е имал и двете). Ако някой има някакво мнение за автоматика или за двата дизела, ще се радвам да го споделите.
Мнението беше редактирано от GeorgiMilev: 15 септември 2012 - 21:16
Отговори

_shady снимка _shady 14 септември 2012 - 09:50

Лично за мен зафирата и вектрата са най-добрият възможен избор от групата на Опел. От поставените три втори линка към автомобилите, първата показана зафира изглежда крайно "уморена", личи и че е карана, няма хубаво оборудване,за мен не е добър избор. Втората също не ми хвана окото, добър избор е дизела, но от показаните от теб най-грабва третата кола,150 к.с.-хубав мотор,добро оборудване, семейна голяма кола, но не очаквай разходи от 5-6 л/100км градско нафта...като се вземе предвид факта,че си в София и те чакат и големи преходи не мисля,че ще си очарован от предстоящите разходи...
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 14 септември 2012 - 12:15

Допълнителната информация от третата Зафира /150 к.с./ е много определяща за избора за мен.
Отговори

ipk снимка ipk 14 септември 2012 - 19:32

Здравей, колега. Аз също се колебаех между Вектра и Зафира. В крайна сметка купих Зафира 1.6, 2006г. Колата е много добра, сложих и газ (градско-11, извънградско -7), за сега нямам проблеми. Не съм съгласен с колегите , които казват че 1.6 не вървят, разбира се ако не си купуват семейна кола за състезания. В по-високи обороти вървят прилично. За дизелите пише доста по форумите, според тях са доста проблемни. Тези в Auto Plaza съм ги гледал, не ми хванаха окото, а и от доста време стоят в мобилето. Това е от мен. Успех.
Отговори

esil2 снимка esil2 15 септември 2012 - 16:41

 ipk, на 14 септември 2012 - 19:32, каза:

Здравей, колега. Аз също се колебаех между Вектра и Зафира. В крайна сметка купих Зафира 1.6, 2006г. Колата е много добра, сложих и газ (градско-11, извънградско -7), за сега нямам проблеми. Не съм съгласен с колегите , които казват че 1.6 не вървят, разбира се ако не си купуват семейна кола за състезания. В по-високи обороти вървят прилично. За дизелите пише доста по форумите, според тях са доста проблемни. Тези в Auto Plaza съм ги гледал, не ми хванаха окото, а и от доста време стоят в мобилето. Това е от мен. Успех.

Колега, ми то във всички форуми хората се оплакват не е само в опелския. А тези 7л газ и предната ми кола която беше 1200кб не можеше да ги постигне.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 15 септември 2012 - 18:57

Колега първата Зафира не е автоматик а изитроник,това не ти трябва.Ако се спреш на дизел 1.9 150к.с е по добрия мотор,от този 120к.с.Относно вървежа на 1.6 в Insignia,Zafira и Vectra няма да коментирам фактите говорят. :drinks:
Отговори

GeorgiMilev снимка GeorgiMilev 15 септември 2012 - 21:24

Благодаря ви на всички за съветите!

Днес гледахме бензиновата зафира и дизеловата 120 к.с. и определено не ни грабнаха (не може най-голямата им екстра да е фарове за мъгла и ел. стъкла :) Изглеждаха доста карани (особено бензина). Астрата и вектрата също не ме впечатлиха с нищо. Махнал съм ги от предните постове, за да не ви занимавам с коли, които не си заслужават.

Другата седмица ще гледаме дизеловата зафира (http://www.tbiauto.bg/BG/car/26 (дизел 1.9 на 150 к.с.)), както и две вектри, които ми попаднаха наскоро:
http://www.car24.bg/...vto=Opel_Vectra (1.8i 140 к.с.)
http://www.car24.bg/...vto=Opel_Vectra (дизел 1.9 150 к.с.)

Надявам се да се спрем на нещо и скоро да бъдем колеги :). Ще се радвам ако имате нови препоръки, коментари и предложения да ги споделите отново в темата.
Отговори

ipk снимка ipk 16 септември 2012 - 16:24

 esil2, на 15 септември 2012 - 16:41, каза:

Колега, ми то във всички форуми хората се оплакват не е само в опелския. А тези 7л газ и предната ми кола която беше 1200кб не можеше да ги постигне.

Ами колега сипвам 35 литра газ и карам 500 км. Както и да го смяташ са 7 на 100. Настрой си газовата и карай с 100-120 и ще стигнеш до 7/100.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 16 септември 2012 - 17:00

Колега ако ще взимаш гарга да е рошава.Мотора дизеловия на зафира 120 к.с е по сполучлив от 150 к.с., но разликата във вървежа е огромна.Сега най-евтино е на газ така ,че ти си реши.Сега ако аз взимах кола щях да взема пак бензин заради цената на газ ако сложиш такава и по големия мотор.

п.п.Към колегат с Зафира и двигател 1.6 каква е газовата и как ги даде тези 7 на 100 ..може и на лично.Не се заяждам прости искам и аз този разход!
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 16 септември 2012 - 18:21

Колега няма как да гори 7 газ мойта дето е Вецтра Б седан 2.0 ми гори 8-9 с 100-110км
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 16 септември 2012 - 18:46

 Николай Коев, на 16 септември 2012 - 18:21, каза:

Колега няма как да гори 7 газ мойта дето е Вецтра Б седан 2.0 ми гори 8-9 с 100-110км

Колега мойта дава 7.5 при тази скорост с 3-ма човека и багаж.Скоро след едни модове по колата чакам да падне на 7 на 100 и то при по голяма скорост но времето ще покаже.....По темата колегата въпросната кола за какво му трябва семейство с деца или лична употреба?
Отговори

GeorgiMilev снимка GeorgiMilev 17 септември 2012 - 12:48

 BatSlav, на 16 септември 2012 - 18:46, каза:

Колега мойта дава 7.5 при тази скорост с 3-ма човека и багаж.Скоро след едни модове по колата чакам да падне на 7 на 100 и то при по голяма скорост но времето ще покаже.....По темата колегата въпросната кола за какво му трябва семейство с деца или лична употреба?


Децата сме големи вече :icon_wink2: и предполагам, че 4-ма човека с багаж, ще се возят 1-2 пъти в годината, но факт е, че парите ги дава баща ми и все го тегли към големия багажник :biggrin:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 17 септември 2012 - 15:45

Търси тогава 150 к.с зафира..като натиснеш газта да ти изгори дрехата!Само да вметна ,че за тези пари отивам при всички положения на друга марка!
Отговори

fanatic снимка fanatic 17 септември 2012 - 16:02

 BatSlav, на 17 септември 2012 - 15:45, каза:

Само да вметна ,че за тези пари отивам при всички положения на друга марка!


+1 а и за мен притежаването на дизел в тоя диапазон е безмислено...
Отговори

GeorgiMilev снимка GeorgiMilev 17 септември 2012 - 18:48

 fanatic, на 17 септември 2012 - 16:02, каза:

+1 а и за мен притежаването на дизел в тоя диапазон е безмислено...



Ми гледаме и Авенсиси, ще видим къде ще му излезе края.
Защо да е безсмислено притежаването на дизел, че нещо не те разбирам?
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 17 септември 2012 - 19:07

Скъпи части + калпави двигатели,за сервизи без коментар(това малко грубо прозвуча)..иначе много добра визия и комфорт на зафира..така го мисля аз но моето мнение си е за мен.
Отговори

GeorgiMilev снимка GeorgiMilev 18 септември 2012 - 17:10

 GeorgiMilev, на 15 септември 2012 - 21:24, каза:

Благодаря ви на всички за съветите!

Днес гледахме бензиновата зафира и дизеловата 120 к.с. и определено не ни грабнаха (не може най-голямата им екстра да е фарове за мъгла и ел. стъкла :) Изглеждаха доста карани (особено бензина). Астрата и вектрата също не ме впечатлиха с нищо. Махнал съм ги от предните постове, за да не ви занимавам с коли, които не си заслужават.

Другата седмица ще гледаме дизеловата зафира (http://www.tbiauto.bg/BG/car/26 (дизел 1.9 на 150 к.с.)), както и две вектри, които ми попаднаха наскоро:
http://www.car24.bg/...vto=Opel_Vectra (1.8i 140 к.с.)
http://www.car24.bg/...vto=Opel_Vectra (дизел 1.9 150 к.с.)

Надявам се да се спрем на нещо и скоро да бъдем колеги :). Ще се радвам ако имате нови препоръки, коментари и предложения да ги споделите отново в темата.



За Зафирите мисля, че ги коментирахме достатъчно. Някой да каже нещо за Вектрите?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg