Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Траби бегачка

i.iliev снимка i.iliev 29 септември 2008 - 23:54

Колеги въртят ми се едни мисли в главата Трабант 601s с двигател 20XE дали изобщо да мисля по нататък или ще е доста сложна продседурата?
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 30 септември 2008 - 00:54

 i.iliev, на Sep 30 2008, 12:54 AM, каза:

Колеги въртят ми се едни мисли в главата Трабант 601s с двигател 20XE дали изобщо да мисля по нататък или ще е доста сложна продседурата?


Да не казваме, че е прекалено сложна. Не, че е невъзможно, даже ще е супер, обаче са хиляди нещата, които трябва да се променят. Ще градя отговора си на това, че преди имах Трабант и беше подготвен за подобна процедура, но с малкия V-tec на Хонда. В последния момент се отказах, поради това, че го удариха странично(нищо особено - изкривен праг) и също така тогава в чужбина се возих на направен Трабант с фолксвагеновия ABF мотор и реших, че возенето в такава кола е чисто самоубийство. Има и други причини, но те са чисто семейни. Та като цяло трябва да се започне с база от друга кола на която да градиш целия кош на траби. Като говорим за опел, по-добре е да се започне с окачването на подобна по размер кола - напр. Корса ГСи. Трабанта няма бомбета за амортисьори, няма канал за лоста на скоростите и др. и др. Да речем, че с много майсторлък скалъпите коша вътре да е същия като на корса. Слагате мотора със скоростите и ...само дето колата не е направена за такова нещо. Ще трябва цялата да се подсили. Най-добрия вариант е цялото купе вътре да е клетка и две седалки. За отдолу подсилването нямам идея как ще стане, вероятно със стоманени профили. Да не говорим, че и отзад ще трябва да "ваете" бомбета и уши за задния мост и като цяло за задното окачване. Да речем, че всичко мине по мед и масло. Палиш колата тръгваш на пробно кръгче и ...след 170-180 км/ч може и да откачи от земята, поради невероятната аеродинамика. За това "Хер Немец" дето ме повози в ABF Трабанта, беше взел някакъв електронен ограничител на скоростта. При 180 бипкаше предупредително, а при 200 изключваше инжекцията. И като цяло за този ограничител се беше изръсил някакви неблагоприятни суми.
Отговори

georgiam снимка georgiam 30 септември 2008 - 04:51

Има правен трабант с двигател на WV в Перник, аз съм виждал един зелен металик направен.
Казаха ми че има още един.
Доколкото ми казаха е с 1,8 моно от голф, доста прилично вървеше- карах след него от Перник към Дупница и няма стигане 170-180 ма места(Дори снимах клипче с него) Стабилно изглеждаше на завоите, не че там има много остри но все пак при тази скорост са си завой.
XE може би ще му дойде доста мощен той е и много лек и както каза колегата ще трябва да се поусили.
Така и не можах да да надникна как е направено под капака това траби:(
Отговори

Ивайло Димитров снимка Ивайло Димитров 30 септември 2008 - 07:10

Колеги в Поморие има едним Москвич Алеко с двигател от Мазерати....... Просто неможете да си представите за какво става дума. Един ден се връщах от Поморие и си бях набримчим Тиграта със 160 на една права, а тоя "МУСКАЛ" просто профуча край мен..... даже неможах да му видя и първата цифра от номера.... <_<
Отговори

Васето снимка Васето 30 септември 2008 - 08:10

колега,знам за мн.такива проекти. половината изоставени,другите незапочнати.ако имаш желание,пари,познания и оборудван гараж,както и мн.време за губене,може и да го направиш.аз лично мисля че във фиат 126 много по лесно ше го вкараш тоя маторь. в момента аз си търся именно такава фичка,но мисля малко по скромно да я пипна,с хонда 1.6 около 110кс.
айде успех,и ако се хванеш на хорото ни дръж в течение на процеса. <_<
Отговори

i.iliev снимка i.iliev 30 септември 2008 - 19:25

Значи избрахме купе от трабант комби за да се държи по добре на пътя но си мисля да направиме като тая варненската корса на миро да е със задно и двигателя също да е отзад? дайте някакви съветиБ
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 30 септември 2008 - 21:48

А за какво ще я ползвате тая кола? Направите ли я като варненската корса забравете за каране по улиците.
Отговори

Васето снимка Васето 30 септември 2008 - 22:46

идеи в нета колкото искаш, даже и с предно се получава невероятно. мисля че ще си създадете повечко ядове за задно.
Отговори

i.iliev снимка i.iliev 01 октомври 2008 - 19:21

Значи колата ще е изцяло за гонки и за нищо друго но идеята за задно на комби е по добра според мен защото е доста по подсилено отзад отпред бомбетата са толкова слаби че с няколко по яки удара с крак ще ги поогъна и ще трябва голямо преправяне.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg