Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

astra f - касетофона ми се влияе от скороста?

stu4o снимка stu4o 02 март 2009 - 01:31

:icon_wink2: може ли някой да ми каже как да го оправя ? При повишаване на скороста звука се усилва като падне под 30 км/ч се намаля, това се получи след като една сутрин не можах да запаля и вартях стартера докато ми падна акомулатора и я оставих на паркинга цял ден, вечерта долях бензин и запали. От начало си мислех че е заради изтощения акомулатор и взима ток от динамото, но после обърнах внимание че усилването на звука не се влияе от оборотите колкото и да форсирам няма промяна, тръгна ли обаче като мине стрелката 30 км/ч и се усилва :dontknow:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 02 март 2009 - 05:43

 stu4o, на 02 Mar 2009, 01:31 AM, каза:

:icon_wink2: може ли някой да ми каже как да го оправя ? При повишаване на скороста звука се усилва като падне под 30 км/ч се намаля, това се получи след като една сутрин не можах да запаля и вартях стартера докато ми падна акомулатора и я оставих на паркинга цял ден, вечерта долях бензин и запали. От начало си мислех че е заради изтощения акомулатор и взима ток от динамото, но после обърнах внимание че усилването на звука не се влияе от оборотите колкото и да форсирам няма промяна, тръгна ли обаче като мине стрелката 30 км/ч и се усилва :dontknow:


това е опция на повечто CD та и касетофони. Виж ако имаш книжка с инструкции към твоето.Най-вероятно ако няма енергонезависима памет си е върнало фабричните настройки.Звукът се усилва с оглед на това че при по-висока скорост околния шум в купето се увеличава.


Ако кажеш марка и модел може и някой от форума да ти каже как се маха тази настройка
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 02 март 2009 - 05:44
Отговори

nanki снимка nanki 02 март 2009 - 07:26

Стабилизирай тока преди него. Ипровери как зарежда динамото. :icon_wink2:
Отговори

stu4o снимка stu4o 02 март 2009 - 11:45

PHILIPS CAR400Публикувано изображение
дали ще има някаде из нетя
аз си помислих че ми се прецака ел системата
Отговори

stu4o снимка stu4o 02 март 2009 - 12:42

намерих това в нета
Публикувано изображение
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 02 март 2009 - 18:21

Точно това е, от описанието на касетофона. Всичко ти е наред по колата. Аз имам същият касетофон, но интересно, че тази функция не ми работи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg