Опел Клуб България: Проблем с хидравликата на волана Корса Д - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Проблем с хидравликата на волана Корса Д Корса Д 1.4 Бензин 2009

#1 Потребителят не е активен   CorsaD09 

• Прясно излюпен...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Opel Corsa D 1.4
  • Регистриран: 29.12.2019

Публикувано: 01 януари 2020 - 12:44

Здравейте колеги, за много години!

От известно време имам проблем с хидравликата на Корсата, който се появява след 30-40 минути каране(предполагам, че като загрее достатъчно) светва лапичката за кормилната уредба и хидравликата се изключва.Като угасих и пак запалвах колата решката изчезваше за определено време 3-4 минути и после пак се появяваше, в момента вече не изчезва. Разбрах, че цялия кормилен модул се сменя и не може да се ремонтира конкретна част поради инжинерното решение на Опел след диагностиката и цената на нова така част не ми хареса. И опциите се сведоха до втора употреба част. Въпроса ми е дали корминлата система съвпадат при бензин/дисел и от модели преди 2009 дали биха ми свършили работа? Ако някой е правил такъв ремонт ще се радвам да сподели цена, майстор/сервиз в София, където биха свършили добра работа. Благодаря предварително!

Поздрави.

#2 Потребителят не е активен   bobi7474 

• Кара останалите да завиждат...

• Автомобил:Meriva Z18XE
  • Регистриран: 17.06.2011

Публикувано: 01 януари 2020 - 15:47

А ако втората употреба направи същото, да кажем три месеца след като си я сменил, тогава какво?!

#3 Потребителят не е активен   CorsaD09 

• Прясно излюпен...

• Автомобил:Opel Corsa D 1.4
  • Регистриран: 29.12.2019

Публикувано: 03 януари 2020 - 01:56

В сервиза ми казаха, че часта струва 3000+ лв нова от опели затова директно минах към возможността да търся алтернатива с втора ръка част. След като попрочетох из форумите видях, че не е единичен случай и че може да се ползва замени с втора ръка и други са го правили. Ако съм изпуснал нещо, моля сподели, не претендирам да съм толкова запознат, затова търся съвети.

Мерси.

#4 Потребителят не е активен   MSarnev 

• Прясно излюпен...
  • Група: Нови Потребители

• Автомобил:Opel Corsa D 1.2
  • Регистриран: 21.05.2021

Публикувано: 31 май 2021 - 14:04

Виж мнениеCorsaD09, на 03 януари 2020 - 01:56, каза:

В сервиза ми казаха, че часта струва 3000+ лв нова от опели затова директно минах към возможността да търся алтернатива с втора ръка част. След като попрочетох из форумите видях, че не е единичен случай и че може да се ползва замени с втора ръка и други са го правили. Ако съм изпуснал нещо, моля сподели, не претендирам да съм толкова запознат, затова търся съвети.

Мерси.

Здрасти,

Какви новини имаш от смяната на кормилната уредба? Оправи ли се проблемът?

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg