Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

скоростна кутия ф-10 разлики

aan_astra снимка aan_astra 16 юни 2009 - 18:26

Така значи проблема е следният имам една корса А със скоростна кутия ф10 мотора и е 14НЗ , но ск. кутия се счупи и въпроса ми е понеже имам скоростна кутия пак ф10 от вектра А 14NV КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ДВЕТЕ. Четох из доста сайтове и се вижда че имат разлика в тозе сайт http://www.opel-infos.de/ като се отиде на Getriebe което си го знам че е трансмисия на серия F-Serie с пет скорости 5-Gang и се гледа на ск. кутия ф 10 за корса а и вектра вижда се че има доста модели с различни букви ама на мен ми се изчерпват зананията по немски език до тук и нищо неразбирам за да разбера за какво става дума. Четох и една тема на колегата beos където той е дал че за F10
F10 1-ва 3,55 2-ра 1,96 3-та 1,3 4-та 0,89 5-та 0,71 диф 4,18 От тук като видях че диф 4,18 и като гледам в сайта за кутията от вектра излиза че за нея диф 4,29 , а има ли и разлика в самите предавки ?
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 17 юни 2009 - 18:04

Никой ли незнае?
Ами да попитам ако сложа на корсата с мотор 1.4 кутия ф 13 по добре ли ще стане или по зле от към върмене?
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 20 юни 2009 - 11:21

Еми справих се сам и тъй като в този форум никой незнае корса А със мотор 1.4 моно ще върви ли със скоростна кутия ф-13 тъй като си излиза със ф-10 заводско , за пасването че ще пасне и че са еднакви външно то е ясно но се питаше ще станели по тромава с кутия ф-13 спрямо старата ф-10 и реших да напиша тук отговора за всички които са решили да си сменят ск. кутия поради повреда като при мен или са решили че искат колата им да върви повече. Със скоростна кутия ф-13 от астра Г Т с индекс W374 спряма стандартната ф-10 с индекс W394 корсата върви много повече чак запалва гумите на втора скорост. Колата определено е по бърза и сериозно ме замисли че с гуми 165/70 на 13 работата няма да стане и трябват по широки защото тия явно са и тесни и ги пали пък и сйс едни 185/60/13 ще у и по стабилна. Явно колкото е по-малък индекса на ск. кутия защото има ф-10 със индекс W394 но има и с индекс W418 и по принцип това W- отпреде показва че кутията е дълга а със буква С-къса то това го пише и в други теми но да го има и тук , та с по малък ндекс скоростната кутия е по добра. Не ми се мисли със скоростна кутия ф-13 от корса А 1.5 дизел или от астра ф дизел със индекс W353 как ще върви една корса , само ми е чудно дали няма да я пръсне от претоварване.
Отговори

loudnes снимка loudnes 20 юни 2009 - 12:35

Абе да се пръсне едва ли ама може да се промени разхода извън твоя полза и да се появят големи дупки между предавките.
В случая би било интересно да кажеш на колко об/мин е на 100 км с последна предавка.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 21 юни 2009 - 10:03

На 100км на равно е между 2000 и 2100 оборота. Интересното е че на втора без проблем си пълни 100км и то за доста кратко време , докато с ф-10 правеше на втора максимум 80км и се включваше прекъсвача .На 160км на равно е 3900 оборота.
Мнението беше редактирано от aan_astra: 21 юни 2009 - 21:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg