Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

хидравлична помпа теч

vectra111 снимка vectra111 28 февруари 2010 - 20:10

Колеги протече хид. помпа на моята вектра каже как да я сваля
колата е вектра б 1.6 16 Х16ЕXL 97g
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Отговори

B@i N@s снимка B@i N@s 28 февруари 2010 - 20:52

Колега нз как се сваля обаче моя савет е да си земеш др втора рака здрава от личен опит. Аз на моята кола е рециклирах двапати и се текваше и си зех др и сега е 6
Отговори

Jijo Men снимка Jijo Men 28 февруари 2010 - 23:41

Такааа,значи за да свалиш помпата на хидравликата първо сваляш пистовия ремък с гаечен 15 за обтегача.После развиваш щуцера на високото който е отгоре на помпата с 22 мисля или 19 забравих.След това трябва да отвиеш скобата на маркуча които е отдолу на казанчето за маслото.И накрая развиваш с 13 двата болта които държът помпата от страната на изпускателния колектор (добре е да се извади кутията на филтъра за да има фронт за работа).Вадиш я нагоре с леки чупки слагаш следващата и си ти човека.
Поздрави и успех :icon1_mrgreen:
Отговори

oci снимка oci 28 февруари 2010 - 23:51

 Jijo Men, на 28 Feb 2010, 23:41, каза:



За Вектра А или за Вектра Б говориш? Защото доколкото гледах при вектра б да се извади помпата е един малък ужас. В една книге пишеше че се маха компресора на климатика за да можеш да разглобиш и после да свалиш помпата - работи се отдолу понеже отгоре е почти невъзможно!
Отговори

Jijo Men снимка Jijo Men 01 март 2010 - 00:35

На Вектра А помпата е долу,на Вектра Б помпата е горе и излиза нагоре(гаранция) без да съм чел книги.
Отговори

oci снимка oci 01 март 2010 - 00:37

А къде се намират болтовете, които я държат? И още едно уточнение само да направим: има ли разлика при различните двигатели(X20XEV X16XEL и т.н.)?
Отговори

vectra111 снимка vectra111 01 март 2010 - 20:11

Много благодаря колеги утре ще я сваля и заменя.
Намерих от една ударена вектра б за 20 лева.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg