Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Въздух в спирачната система

Тази тема е заключена

kikibest снимка kikibest 26 декември 2015 - 13:15

Здравейте, колеги.
От скоро имам Астра Х 1.7 cdti 92kw.
След смяна на масло и филтри, дойде ред на спирачната течност, закарах в сервиз колата майстора каза след 1 час да я взема. отидох след час платих си качвам се в колата паля тръгвам и още при първото натискане педала на спирачките падна до дъното. Върнах се и му казах на майстора, отвори предния капак и леле казанчето за спирачната течност празно, направо побеснях!!!
Оказва се, че машината (като бързовар) под налягане вкарва нова спирачна течност в системата, но той не забелязал, че в машината е свършила течността и има само въздух под налягане и така той е избутал старата и напълнил системата с въздух.
След цял ден крачно обезвъздушаване с последователност задно ляво, задно дясно, предно ляво, предно дясно, спирачки се появиха, но когато колата е запалена, при натискане на педала потъва до долу.
Майстора ми върна парите и каза, че най-вероятно има въздух в АБС-а и той няма програма с която да го изкара.

И сега търся съвет тук какво трябва да се направи за да имам спирачки?
Преди интервенцията не даваха да ги пипнеш педала имаше съвсем малък ход.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 декември 2015 - 13:45

Напиши координатите, за да не ходят хора там. Иди и му търси отговорност на тоя. Закарал си му работеща кола. Не програма му трябва, а акъл на тоя!
Отговори

kikibest снимка kikibest 27 декември 2015 - 17:25

Сервизът се намира до общината в Надежда
Мнението беше редактирано от kikibest: 27 декември 2015 - 17:26
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg