Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Corsa B 1.4i Blow off?

ГостKiNG_* 21 ноември 2011 - 17:33

Карам Corsa 1.4i 16V sport.Въпроса ми е относно blow off при бензин.Не съм много запознат с нещата затова питам.Доколкото четох за блоу офф трябва колата да има дроселова клапа.Исках много да си слагам турбо на корсата поради няколко причини ,една от които е въпросния блоу оф клапан,но много хора ме отказаха поради това че е малък мотора на корслето.Четох че блоу оф на кола без турбо не може да се сложи.Но все пак искам да задам следния въпрос:Имам такава дроселова клапа ,корсата е инжекция ,но без турбо.Мога ли да си сложа блоу офф без турбо само с дроселова клапа?
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 21 ноември 2011 - 18:29

Blow off клапан е за разтоварване на системата при турбо двигателите от пре-нагнетяване и няма нищо общо с дроселова клапа.С една дума не не можеш да си сложиш ефекта цссссс :biggrin:
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 ноември 2011 - 10:05

Чувал съм за някакви "кихалки" които заместват или по-скоро симулират тоя звук ама...
Отговори

THE FORCE снимка THE FORCE 22 ноември 2011 - 14:07

http://www.youtube.c...h?v=Z_fG_b65WiU Ето едно клипче по темата. От 6:10 започва интересната част, а именно отговора на въпроса "може ли да се сложи блоу-оф на кола БЕЗ турбо ?". Като цяло това е пълна идиотщина, блоу-офа е нищо повече от разтоварващ клапан и трябва да се използва само по предназначение, всичко останало е мега селяния :thd:
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 ноември 2011 - 14:18

Остави го да си сложи! Лошото е, че после ще четем по форумите бих един Опел с турбо :newsm05_41:
То е същото като да си сложиш декоративна имитация на диск, въху барабаните...
Отговори

Марто снимка Марто 22 ноември 2011 - 15:31

Е кво лошо има да си съска :) Оставете го човека като го кефи. И аз си сложих 7" ТВ в централната конзола с ясното съзнание че няма полза от него ама ми беше кеф :)
Отговори

ГостKiNG_* 23 ноември 2011 - 11:15

Да то е някаква свирка която имитира това съскане.Но за мен това е голяма селения.Исках да слагам 4 , но 1.4 мотор,ще му разкажа играта много бързо.Някакви съвети да вдигна малко конете и да сваля и разхода с 1-2 единици. Чипосване за по нисък разход на тоя мотор,ще има ли ефект.

Благодаря Ви за отговорите.
Отговори

GSi R снимка GSi R 24 ноември 2011 - 12:19

абе колега ти можеш ли да ходиш на зала,цял ден да гладуваш и да качваш чиста мускулна маса? :smile3560: :confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg