Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колеги моля ви за ПОМОЩ!

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 30 май 2006 - 19:26

Хора моля ви се за помощ !
Проблема е следният :
Колата ми стоя на слънце около 2/3 часа и като тръгнах да паля забелязах че запали адски бавно (много въртях) ! След като запали и тръгнах видях че лампата на инжекциона свети (Двигател с гръмотевица) !
След като пуснах диагностика на компютъра ми показа грешка номер 19 !
Двигателя ми е C18XE Астра Ф 1.8 16В ...

Моля ви да ми кажете от какво може да е проблема и какво значи грешка номер 19 !

Благодаря ще черпя ОБЕЩАВАМ !
Отговори

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 30 май 2006 - 20:46

Добре имам напредък ! Разбрах че системата ми е Siemens Simtec 56.0/56.1
и от там разбрах че номера на грешката отговаря на това:
Incorrect Revs per minute (RPM) signal (crankshaft sensor) Incorrect signal Check senson

Горе-долу разбрах че става дума за сенсор (на разпределителният вал ли,защото до колкото знам crankshaft е вала) , но това REVS не мога да го разбера ! ????
Моля ви се помагайте че откачих !
Отговори

ГостPMG_* 30 май 2006 - 21:46

малиииииии нема кой да ти каже ко е revs ли?
ОБОРОТИ значи
Отговори

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 30 май 2006 - 22:02

PMG, на May 30 2006, 09:46 PM, каза:

малиииииии нема кой да ти каже ко е revs ли?
ОБОРОТИ значи
 


Много ти благодаря ... сега разбрах че става дума за моторчето за оборотите на празен ход , и явно той обърква компютъра и инжекцията .. ако греша ме поправете ! Мерси много ! ! ! :19a:
Отговори

ГостPMG_* 30 май 2006 - 22:04

ай нали съм добра душа, ще ти кажа че ти дава грешка в сензора на вала, вероятно е за смяна, може да караш така, но с времето ще почнеш да палиш все по-трудно :19a:
Отговори

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 30 май 2006 - 22:06

PMG, на May 30 2006, 10:04 PM, каза:

ай нали съм добра душа, ще ти кажа че ти дава грешка в сензора на вала, вероятно е за смяна, може да караш така, но с времето ще почнеш да палиш все по-трудно  :19a:
 


Ти си номер 1 ! А сега и ако ми кажеш къде се намира този датчик и евелтуалната му смяна каква сума изисква ?
Ще се видим да почерпя !
Отговори

ГостPMG_* 30 май 2006 - 22:20

еее мерси, ма избивам комплекси само тука :bravoo:
та дай да бадем полезни в този "форум- не на свободното слово" :19a: :bravoo:

дават го под колекторите в блока тряя влиза от към шайбата, бе ще го видиш :)
Отговори

espero2000 снимка espero2000 30 май 2006 - 22:28

Грешка 19 означава че двигателят не се върти - което е напълно нормално когато се прави диагностика така че не се притесняваи а търси проблема другаде
Отговори

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 30 май 2006 - 22:32

espero2000, на May 30 2006, 10:28 PM, каза:

Грешка 19 означава че двигателят не се върти - което е напълно нормално когато се прави диагностика така че не се притесняваи а търси проблема другаде
 

По твойта логика къде да търся проблема че колата пали много трудно , а след като запали лампата за инжекциона ми свети постоянно ?
Нещо немога да хвана нишката ?!?! Или просто е възможно да има няколко грешки и в началото да ми дава само 19 ?
Отговори

ГостPMG_* 30 май 2006 - 22:40

espero2000, на May 30 2006, 11:28 PM, каза:

Грешка 19 означава че двигателят не се върти - което е напълно нормално когато се прави диагностика така че не се притесняваи а търси проблема другаде
 


Абе аз попринцип знам, че двигателя седи на тампони неподвижен ама знам ли :19a:
А код 19 е "Engine speed (RPM) sensor - incorect signal" и Probable cause: "Wiring, RPM sensor, relucator ring, ECM"
Никаде не видех да пиши, че грешката е щото двигатела "не се върти" :bravoo:
Отговори

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 30 май 2006 - 23:54

PMG, на May 30 2006, 10:40 PM, каза:

espero2000, на May 30 2006, 11:28 PM, каза:

Грешка 19 означава че двигателят не се върти - което е напълно нормално когато се прави диагностика така че не се притесняваи а търси проблема другаде
 


Абе аз попринцип знам, че двигателя седи на тампони неподвижен ама знам ли :19a:
А код 19 е "Engine speed (RPM) sensor - incorect signal" и Probable cause: "Wiring, RPM sensor, relucator ring, ECM"
Никаде не видех да пиши, че грешката е щото двигатела "не се върти" :19a:
 




:bravoo: :bravoo: ГОЛЯМ СМЯХ ПАДНА в смис не искам да обидя никого ама отговорите ПРОСТО нямат логика ! Абе PGM той кат се върти не къса ли маркучите ? хихих
Отговори

ГостPMG_* 31 май 2006 - 07:21

стига шеги и закачки, сваляй датчика и почвай да мериш :)
Отговори

John снимка John 31 май 2006 - 08:35

Вероятно става дума за индуктивния датчик за оборотите на коляновия вал. Нормално е двигателя да работи зле, но би трябвало да запали в авариен режим. Виж тук: http://www.opel.auto...jection/i23.php
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg