Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Случка от видеорегистратор

ivan_pop снимка ivan_pop 27 юни 2020 - 21:18

На пътя Плевен-Бяла срещнах не един а цели два кораба.Само не разбрах кой е кораба майка? :confused:
Разрешено ли им е да се движат такива по този начин?
https://yadi.sk/i/NV95Sx6EKvucpg
Отговори

benzy снимка benzy 27 юни 2020 - 22:20

Защо не? Доколкото знам се взимат разни разрешителни за извънгабаритния и няма проблем. Имаше си и пилотна кола, даже две, въпреки, че едната май трябва да е отзад да "пази". Всичко си е точ... предполагам даже и пликче със стотачки е имало в джабката, ако ги спре ДАЙ щото тогава няма как да не даваш :)

П.С. и си калибрирай видеорегистратора, че от време на време показва превишение :icon_wink2:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 юни 2020 - 10:34

А втората пилотна дето колелата и бяха от двете страни на непрекъсната линия?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юни 2020 - 10:43

Това е проблема, не друго! Тия коли се карат от хора с коеф. на интелигентност под средния, а какво да кажа относно знания по ЗДвП и неща около пътната безопасност. Та оттам нататък какво да стане?
Днес в Козлодуй двама ми излитат отляво и ако не бях спрял и двата пъти щяха да си ме отнесат. Явно не са и чували нищо за дясностоящия, а само за тоя дето се движи направо!
Отговори

benzy снимка benzy 28 юни 2020 - 11:49

Ми освен да я кара някой изпаднал в немилост шофьор от НСО :D
Може да е някакъв вид "намек" да се свиват насрещнодвижещите се...
Иначе Тишо е прав, за коефициента им - това е най-нисшето ниво достатъчно е да има СУМПС и вече е "годен"...
Печалното е, че е прав и за десния, преди време се набутах без да искам в една група на тираджии... ами не малка част от тях на въпроси от листовките за предимство правят мазало, и това са професионалисти - повече от страшно е като имаш предвид, че търкалят по 40 тона железор и ти отнемат предимството без да се замислят...
Мнението беше редактирано от benzy: 28 юни 2020 - 11:50
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 юни 2020 - 15:20

 ivan_pop, на 28 юни 2020 - 10:34, каза:

А втората пилотна дето колелата и бяха от двете страни на непрекъсната линия?

Пилотката се движи така за да ти покаже размера на товара а това е задължително по-скоро се сърдете на агенция пътища дето е оставила пътя да буреняса като гледам храстите и клони от дърветата влизат в платната за движение и принуждава големите коли с високи товари да карат в насрещното платно.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 юни 2020 - 17:17

 mrsch66, на 28 юни 2020 - 15:20, каза:

Пилотката се движи така за да ти покаже размера на товара а това е задължително ..........

А ако аз бях Турски тираджия с тира и ако си карах плътно вляво в моята си лента?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 юни 2020 - 17:25

 tisho.74, на 28 юни 2020 - 10:43, каза:

Днес в Козлодуй двама ми излитат отляво и ако не бях спрял и двата пъти щяха да си ме отнесат.

Там не са ли мокри власи?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg