Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Спортни валове C20XE

Moonlord снимка Moonlord 10 септември 2008 - 09:15

Сега като каза Risse... се замислих, че май и на Шопов бяха Risse, поне така май каза Асен като гледахме главата...

Взимай смело Risse, няма да сбъркаш!
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 10 септември 2008 - 10:11

 VESKO 01, на Sep 10 2008, 10:33 AM, каза:

Не бързай толкова цената хич не ти е оферта влез в сайта им и провери -цените са доста па ефтини ( не обновяват цените в сайта ) . Приятел си взе за 1100лв до тук валове от RISSE MOTORSPORT на 280 градуса !! Новото си е ново !! А това за 1200 км -хаха откаде да си сигорен а пък и нещата явно с проекта не са се получили та да се продават -я има нещо криво претъркано я не !!
Честно такиви работи на старо -НЕ ! Да може да случиш но процента е малък а да го Хапнеш здраво голям


Като се замисля си прав нищо че тези са с колелата на 500 евра В сайта чистонови валове са 512 евро Май май ще са нови :beer:
Отговори

Zender снимка Zender 22 септември 2008 - 11:59

Някой има ли идея колко е лифта на СТОК валовете на C20XE? Мисля, че е 9,5?!

Реално на спортните валове не трябва да е по-малък от 11,0 иначе не виждъм смисъл?!
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 22 септември 2008 - 13:06

 Zender, на Sep 22 2008, 12:59 PM, каза:

Мисля, че е 9,5?!

Реално на спортните валове не трябва да е по-малък от 11,0 иначе не виждъм смисъл?!


9.5 е.

зависи с хидравлика или твърди повдигачи ще се ползва..
11.2 е най големия лифт който знам за хидравлика.
нагоре твърдо..
следващото нещо е с какви пружини и тарелки... :)

въобще всичко зависи за какво се прави мотора атмосферка или турбо и ако е атмосферка за макс повер или за въртящ момент...

имам много въпроси на които трябва да се отговори преди да се купят валове.. или да се сложят ей така на сляпо
Отговори

Zender снимка Zender 22 септември 2008 - 17:58

 Manta2005, на Sep 22 2008, 02:06 PM, каза:

9.5 е.

зависи с хидравлика или твърди повдигачи ще се ползва..
11.2 е най големия лифт който знам за хидравлика.
нагоре твърдо..
следващото нещо е с какви пружини и тарелки... :)

въобще всичко зависи за какво се прави мотора атмосферка или турбо и ако е атмосферка за макс повер или за въртящ момент...

имам много въпроси на които трябва да се отговори преди да се купят валове.. или да се сложят ей така на сляпо


Да и аз това се чудя нещата които са сигурни са, че ще е атмосферка...валовете ще са на хидравлика горе долу макса с хидравлични повдигачи искам 280,284 градуса и лифт някаде 11,0 - 11,4! Гледал съм в каталози че предлагат и до 11,6 с хидро ама... Взел съм си нови повдигачи, двоини пружини RISSE, алуминиеви тарелки, но все още не сум решил какви валове!? Колата е вектра А XE ще има дросели,порт на главата, валове, изходящ колектор Lexmaul, лек маховик, керамичен съединител, реголатор за налягането на горивото до 0- 4,5 бара и още много неща.... Все още се чудя дали да я згастявам с бутала и мотовилки WOSSNER ама все пак искъм да я карам не само за дръпки! И да не губя много нормалния празен ход!
Отговори

kleyn снимка kleyn 22 септември 2008 - 19:26

Сложиш ли валове няма начин да несгъстяваш мотора ако исакш да извадиш техния потенцял, отделно за да запазиш празния ход трябва да подбереш внимателно валовете, над 280 го губиш дори мисля че 284` да не дойдат множко :icon_wink2: . това на какво налягане на горивото ще караш мотора най-добре ще покаже диното,там най-точно можеш да нагласиш сместа. А относно маховика който си решил да режеш мога да ти дам савет само .. зависи за какво ще ползваш колата.. ако я караш на писта където ти трябва да натискаш и пускаш гаста рязко тогава има смисъл да сваляш от маховика,ако я ползваш пък за драг от това да срежеш маховика няма да спечелиш нищо защото това което печелиш при по-бързо развъртане ти го губиш при превключване на предавките.
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 22 септември 2008 - 20:22

 Zender, на Sep 22 2008, 06:58 PM, каза:

Да и аз това се чудя нещата които са сигурни са, че ще е атмосферка...валовете ще са на хидравлика горе долу макса с хидравлични повдигачи искам 280,284 градуса и лифт някаде 11,0 - 11,4! Гледал съм в каталози че предлагат и до 11,6 с хидро ама... Взел съм си нови повдигачи, двоини пружини RISSE, алуминиеви тарелки, но все още не сум решил какви валове!? Колата е вектра А XE ще има дросели,порт на главата, валове, изходящ колектор Lexmaul, лек маховик, керамичен съединител, реголатор за налягането на горивото до 0- 4,5 бара и още много неща.... Все още се чудя дали да я згастявам с бутала и мотовилки WOSSNER ама все пак искъм да я карам не само за дръпки! И да не губя много нормалния празен ход!


така още един въпрос на който ще трябва да си отговориш, в какви обороти ще се целиш при използването на мотора, за какво ще го ползваш, ако ще се кара колата на писта тогава определено много къса кутия и голям вал за високи обороти 7500+ имаш макс повер горе и късата кутия ти позволява да го ползваш оптимално. Но ако колата е съботно неделна (до вечерна кола) за каране по планиско и приятно такова тогава ти трябва еластичост на мотора демек гониш максимална ПЛОЩ по д графиката на момента демек се спираш на таван 268-274 градуса и приятен мотрор в средни и частично високи обороти.

Аз най-яките валове за хидравлика които знам са на РИССЕ 280/11.2 мисля че 11.6 пружините и хидравликата немогат да понесат.
но дори и 280 са много. според мен.

лично аз бих си направил ХЕ-то ако ще е фун кар за в града и леко извън градско със малкивалове за момент в средните обороти. :) група N и А
Отговори

Zender снимка Zender 22 септември 2008 - 21:05

Опреселено колата няма да я ползвам за драг или пък за писта! Ще си я карам често / винаги когато поискам / градско и извън, затова много се чудя колко да са големи валовете иначе ако исках да е само за драг знам какво да си поръчам! Но мисля да са или 276 Schrick или 280 Dbilas Dynamic за валовете на Risse чух няколко лоши мнения незнам до колко са верни!?
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 24 септември 2008 - 18:50

Валове за мотроник 2.5 категорично не стават за 2.8.
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 25 септември 2008 - 09:55

 Zender, на Sep 22 2008, 10:05 PM, каза:

Опреселено колата няма да я ползвам за драг или пък за писта! Ще си я карам често / винаги когато поискам / градско и извън, затова много се чудя колко да са големи валовете иначе ако исках да е само за драг знам какво да си поръчам! Но мисля да са или 276 Schrick или 280 Dbilas Dynamic за валовете на Risse чух няколко лоши мнения незнам до колко са верни!?


за лоши мнения не знам но ако човек не знае за какво са може да се окаже с излъгани надежди....

според мен за това което искаш не се хвърляй на големи градуси според мен заложи на 260-268 (таван) с умерен лифт до 10.5-10.7 с хидравличен профил (не ти трябва да се нацепваш с механика), по този начин ще запазиш до голяма степен наличните компоненти на двигателя (няма да минаваш 7300-7500 оборота) валовете ще работят много добре до 6500-6800 и ще започват добре от към 1500-1800 по този начин с едно добро пълненен (лексмал или нещо направено подобно) с хубава генерация (в никакъв случай не прекалявай с диаметрите) ще получиш приятен доста гъвкав мотор с много подобрен въртящ момент.

само за справка 278 градуса шрикове реално имат сила СЛЕД 6000 оборота.. а до там губят зверски от едни прости 260 градусови кенткамс. :) които спират рязко на 6500 :) това на един и същи сетъп на мотора.
Отговори

Zender снимка Zender 25 септември 2008 - 10:44

Генерация в момента имам колектор Lexmaul 4.2.1 с по-големи диаметри и по-дълги от нормалния. Назад права генерация от нераждавейка с колена на 60.3 вътрешен и последно проходно гърне Remus 63.0 вътрешен! Колкото до смукатела няма да е Lexmaul а мисля да заложа на дроселите на Dbilas dinamic с общ air box след който се монтира дебитомера и по този начин да си остана със заводската електроника разбира се, че с друг чип като накача всичко и я кача на диното ще направим и подходящия за този сетъп! За валовете яко размишлявам ама се ме тегли кам 280 с 11.0 11.2 лифт!?
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 25 септември 2008 - 11:08

 Zender, на Sep 25 2008, 11:44 AM, каза:

Генерация в момента имам колектор Lexmaul 4.2.1 с по-големи диаметри и по-дълги от нормалния. Назад права генерация от нераждавейка с колена на 60.3 вътрешен и последно проходно гърне Remus 63.0 вътрешен! Колкото до смукатела няма да е Lexmaul а мисля да заложа на дроселите на Dbilas dinamic с общ air box след който се монтира дебитомера и по този начин да си остана със заводската електроника разбира се, че с друг чип като накача всичко и я кача на диното ще направим и подходящия за този сетъп! За валовете яко размишлявам ама се ме тегли кам 280 с 11.0 11.2 лифт!?


решението си е твое..
SBD са малко по ефтини от ДБилас... провери там какстоят нещата..
280 градуса.. ще ти трябват ако ще ходиш 6800+ оборота...... постоянно, в ниските и средните ще е зле колата.. като цяло отиваш към пистов сетъп. не смятам че ще спечелиш много от това.. може да изкараш няакви нечувани коне във обороти но това ще е за сметка на огромна загуба на момент в средните
а като си тръгнал в обороти там вече промени по мотора са задължителни.. и тсва една мътна и кървава.

но решението си е твое усещанията също колата още повече твоя.. всеки сам решава какво цели.. :)

все пак не забравяй че момента прави конете а не обратното :) (чудил ли си се някога как така биеш японска сила 1.6 160 кончета или още по зловещ пример 1.8 180 кончета, със 2.0 литра 150 коня. :) и защо XE то е приятен еластичен мотрор във всички обороти? отговори сипърво на тези въпроси и тогава реши каква кола искаш :) )
Отговори

Оги снимка Оги 25 септември 2008 - 11:13

Иво, аз бих послушал Ники :61:

Карал съм ХЕ с 278 Шрикове и останах изключително впечатлен :icon_wink2: обаче за всеки ден да се кара според мен е пълен абсурд :thu:
Отговори

Zender снимка Zender 25 септември 2008 - 13:45

Когато писах преди извесно време до Dbilas те също ме посаветваха да сложа 268 или max. 272!? Незнам вече с тези валове.... колко са фабричните на XE-то 260?
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 25 септември 2008 - 13:57

 Zender, на Sep 25 2008, 02:45 PM, каза:

Когато писах преди извесно време до Dbilas те също ме посаветваха да сложа 268 или max. 272!? Незнам вече с тези валове.... колко са фабричните на XE-то 260?

255 9.5 по спомен...

ами какво да занеш...
валовете ситуацията е следната решаваш къде искаш да имаш макс момент (в коя област от обороти искаш да е) и спрямо това си ги избираш. като това е много груба сметка но на практика така стоят нещата.. натам относно лифта и с какъв рофил да са валовете (рампите колко агресивни да са) зависи от целите ти, хидравликата е благодатна от към шум и липса на всякаква грижа от към луфтове.. проблема е че при стръмно рампи не може да сработва както и при големи обороти (над 7000) няма време да си свърши работата и "губиш" градуси, големите лифтове също са за големи обороти. на малки обороти дори са противопоказни.

Пак ти казвам реши за какаво ще ползваш колата, и тогава вече може да се коментира конкретен сетъп (няма универсален такъв).
Отговори

Zender снимка Zender 25 септември 2008 - 14:02

Да знам! Аз сън решил за какво да бъде искам да мога да си я карам дори всеки ден, но просто да понаварвява! Няма да се пускам на драг с нея нито пък ще я олекотявам даже грам! Искам да е надеждна и добре направена!
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 25 септември 2008 - 14:11

 Zender, на Sep 25 2008, 03:02 PM, каза:

Да знам! Аз сън решил за какво да бъде искам да мога да си я карам дори всеки ден, но просто да понаварвява! Няма да се пускам на драг с нея нито пък ще я олекотявам даже грам! Искам да е надеждна и добре направена!


в твоя случай за да се гърбиш с излишни левове.
според мен верния сетъп е 260 градуса Kentkams 1216 (мисля че бяха) мотора недей го сгъстява нека си е 10.5:1 имаш хубава генерация както разбрах щом е и с по дълги тръби е супер.. още надолу сваля оборотния режим :) остава ти един колектор (ако ти се дават излишни левове набий си ИТБ-та но няма много сми от тях ако имаш хубав колектор от типа на лексмалл (бонус можеш да погледнеш към Хондите !!! B16A,B18 моторите са с еднакво междуцилиндрово разстояние като опелите (93мм.) техните скункс2 смукатели са много добри.. и сравнително евтини (но пак на цена като лексмалл.)). и понеже не си похарчил тонове пари по глупости отивш с някй виден тунер на дино и мапвате колата ка си требе за остатъка от левовете :) и май си с вектра (демек тежичък) съветвам те за кутия да се огледаш към CR кутиите и диф около 3.72-3.74 зависи на какво попаднеш.. гарантирам ти че няма да си познаеш колата, относно портване на главата не смятам че ще има особен ефект при този сетъп. от полиране и изчистване може да има смисъл като гъдел нищо повече...
Отговори

kleyn снимка kleyn 25 септември 2008 - 14:14

 Zender, на Sep 25 2008, 03:02 PM, каза:

Да знам! Аз сън решил за какво да бъде искам да мога да си я карам дори всеки ден, но просто да понаварвява! Няма да се пускам на драг с нея нито пък ще я олекотявам даже грам! Искам да е надеждна и добре направена!

следователно ти трябват валове за макс въртящ момент.. нещо като на Miteto GSI на корсичката ,там се целеше момент а не коне при високи обороти ,и ефекта беше показателен.. колата невдигна кой знае колко коне но вървежа и се подобри осезаени ,и е кола която спокойно може да се кара еври дей ;)
Отговори

Zender снимка Zender 25 септември 2008 - 17:47

 Manta2005, на Sep 25 2008, 03:11 PM, каза:

в твоя случай за да се гърбиш с излишни левове.
според мен верния сетъп е 260 градуса Kentkams 1216 (мисля че бяха) мотора недей го сгъстява нека си е 10.5:1 имаш хубава генерация както разбрах щом е и с по дълги тръби е супер.. още надолу сваля оборотния режим :) остава ти един колектор (ако ти се дават излишни левове набий си ИТБ-та но няма много сми от тях ако имаш хубав колектор от типа на лексмалл (бонус можеш да погледнеш към Хондите !!! B16A,B18 моторите са с еднакво междуцилиндрово разстояние като опелите (93мм.) техните скункс2 смукатели са много добри.. и сравнително евтини (но пак на цена като лексмалл.)). и понеже не си похарчил тонове пари по глупости отивш с някй виден тунер на дино и мапвате колата ка си требе за остатъка от левовете :) и май си с вектра (демек тежичък) съветвам те за кутия да се огледаш към CR кутиите и диф около 3.72-3.74 зависи на какво попаднеш.. гарантирам ти че няма да си познаеш колата, относно портване на главата не смятам че ще има особен ефект при този сетъп. от полиране и изчистване може да има смисъл като гъдел нищо повече...



Да колата ми е доста тежка мерил съм я на кантар 1320 кг. CR не са ли всичките Ф20- ки? От каде може да се разбере колко е диференцяла? Какво мислиш за слагането на Ф28-ца на XE?
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 25 септември 2008 - 18:37

 Zender, на Sep 25 2008, 06:47 PM, каза:

Да колата ми е доста тежка мерил съм я на кантар 1320 кг. CR не са ли всичките Ф20- ки? От каде може да се разбере колко е диференцяла? Какво мислиш за слагането на Ф28-ца на XE?


не смятам че на този етап имаш нужда... предавателните числа са идентични със тез на ф20 3.55 демек файда йок. освен 6 тат за друго не се сещам. атмосферен бая трудно ще преебеш ф20кта (не че неможеш де...)

имаго на капака на 5-тат или на малко езиче под него. това за числото иначе 3.72 мисля че е ф20 4х4 и трябва да си я правиш на предно.. но и някоя ф18-ска ти върши работа бре да не кажа че много от ф16-ските са бая здрави да им се чудиш.

ако ти се дава леф винаги е за предпочитане да имаш F28 обаче си е изваждане .... за тея пари ще си земеш спокойно един куайф шпер за ф20 ..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg