Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

работи много зле

vasko_sexy снимка vasko_sexy 24 октомври 2006 - 06:56

преди един ден смених гарнитурата на главата защото ми беше смешала водата и масото.Снощи свърших с всички процедури по зглабянето зацепих ангренажния ремак и когато се опитах да я запала ми одави свещите смених ги и тея ги одави.Реших да я запала на дърпане запали ,но работеше много неравномерно и гаснеше като и пусна гаста реших че е от греста която бех сложил на гарнитурата оставих я да поработи да изгори греста.Като я изгори спре да гасне ама работи по зле от москвич и харчи повече от зил.Кажете според вас на какво се далжи това,че откачих от тая кола.Забревих да кажа двигатела е ц16нз
Отговори

kalin09 снимка kalin09 24 октомври 2006 - 08:21

провери масите отлqво на двигателq,топлинниq дат4ик,(дали са вързани)МАП-а,и зацепването на ремъка.свети ли жалтата лампа?
Отговори

vasko_sexy снимка vasko_sexy 24 октомври 2006 - 09:32

като я зглобих и запалих лампата светна ама после като пак я запалих не светеше.А имали значение масите как седата че те нали са идин кафяв и един черен кабел на тех мойе да сам им объркал местата.А какво е това МАП
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 24 октомври 2006 - 09:41

Колега,

за да ти е омешала водата и масло проблема може да не е бил само гарнитурата а самата глава - може да е спукана или изкривена.
Щом пуска вода в цилиндрите няма да са датчици неправилно свързани - според мен ще трябва да разглобяваш пак и този път потърси и по-компетентна подкрепа!!
Отговори

vasko_sexy снимка vasko_sexy 24 октомври 2006 - 10:04

WaffenSS, на Oct 24 2006, 09:41 AM, каза:

Колега,

за да ти е омешала водата и масло проблема може да не е бил само гарнитурата а самата глава - може да е спукана или изкривена.
Щом пуска вода в цилиндрите няма да са датчици неправилно свързани - според мен ще трябва да разглобяваш пак и този път потърси и по-компетентна подкрепа!!
 

колега първия път като я зглобвах пак ми омеша маслото с водата следователно реших че е от главата свалих я разглобих я и я водих на маистор и те я изшлаифаха беше изкривила малко като се има предвит че двапати е прегявана.Снощи като я разглобих не смеша работи близо 40 минути не смеша.За това реших че може да е допусната моя грешка при зглобяването ,но като прегледах не жидях ништо затова търса грешката при вризването
Отговори

Иво снимка Иво 24 октомври 2006 - 10:38

Провери ли дали си зацепил както трябва ремъка?
Отговори

vasko_sexy снимка vasko_sexy 24 октомври 2006 - 10:47

xcalibur, на Oct 24 2006, 10:38 AM, каза:

Провери ли дали си зацепил както трябва ремъка?
 

зацепен е
Отговори

astra18nz снимка astra18nz 24 октомври 2006 - 12:31

Пълен абсурд е да мажеш гарнитурата на главата с грес това да не е москвич.

Според мен проблема е следния не си изпразнил повдигачите и си ги разместил и някой клапан стои леко отворен и за това неработи както трябва.
Отговори

vasko_sexy снимка vasko_sexy 25 октомври 2006 - 12:58

оправих я вече работи перфектно благодаря за помоща
Отговори

tena снимка tena 25 октомври 2006 - 13:03

vasko_sexy, на Oct 25 2006, 01:58 PM, каза:

оправих я вече работи перфектно благодаря за помоща
 


И какво не и беше в ред ако не е тайна? :19a:


Лека и безаварийна!!!
Отговори

montiora снимка montiora 25 октомври 2006 - 22:22

vasko_sexy, на Oct 24 2006, 06:56 AM, каза:

преди един ден смених гарнитурата на главата защото ми беше смешала водата и масото.Снощи свърших с всички процедури по зглабянето зацепих ангренажния ремак и когато се опитах да я запала ми одави свещите смених ги и тея ги одави.Реших да я запала на дърпане запали ,но работеше много неравномерно и гаснеше като и пусна гаста реших че е от греста която бех сложил на гарнитурата оставих я да поработи да изгори греста.Като я изгори спре да гасне ама работи по зле от москвич и харчи повече от зил.Кажете според вас на какво се далжи това,че откачих от тая кола.Забревих да кажа двигатела е ц16нз
 






абе хора не 4е не6то изкм да ви кажа но имам един москви4 412 дето съм сигурен 4е работи по добре от поне 70% от колите в българиа така 4е 6те молиа да не правите такива сравнениа :19a:
Отговори

kvalev снимка kvalev 25 октомври 2006 - 23:18

Така и не се разбра от какво е бил ефекта.

А кажи де ?

Не е честно.
Отговори

vasko_sexy снимка vasko_sexy 26 октомври 2006 - 05:33

направо ме е срам да кажа бех забражил да слажа един маркуч които е за въздох под дроселовата клапа и от там гълташе въздох направо ми идваше да се гръмна.Важното е ,че вече работи на 6
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg