Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем с охладителната система - Аstra g Z16XEP

HPPenev снимка HPPenev 17 ноември 2018 - 20:42

Здравейте, колеги!
От около година имам някакъв генерален проблем с охладителната система на Астрата, като майсторът ми се затруднява да намери причината. Ситуацията е следната:
Преди около година си стоях в едно от обичайните задръствания по магистралата около тунелите и при придвижване около 20-30 метра на 1ва видях, че от всякъде започва да пуши и охладителната течност изтича. Като слязох от колата, установих че един от маркучите на охладителната система се е скъсал. Отстранихме повредата с майстора ми, но отново в задръстване в София се скъса друго съединение - този път маркуча който излиза от казанчето за охладителната течност и го свързва с радиатора и водната помпа. Последва втори ремонт, който наложи закупуване на оригинален маркуч от Опел, порди несъвместимост с другите модели.
След това, водният радиатор се счупи и се наложи да го сменим с нов(на стария се беше пробило някакво уплътнение), сменихме и капачката на разширителното казанче, за да я изключим, като причина. След нов ремонт, нова солидна сума, тази седмица пак ми изтече охладителната течност, като този път, течът видях, че е някъде в задната част отляво. Утре съм пак на майстор....
Моля, за помощ със съвети и мнения какво може да е!
Имам монтиран газов инжекцион, чиито филтри и маркучи са сменяни редовно, за разлика от изпарителя. Възможно ли е, той да е е проблемът? Колата няма разлика във вървежа на бензин и газ.
Изводите, които аз си правя са, че става голямо налягане и избива там където системата е най-уязвима. Извинявам се ако постът ми не е технически неиздъжан!
Мнението беше редактирано от HPPenev: 17 ноември 2018 - 20:47
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 ноември 2018 - 21:32

Потърси изгорели газове в антифриза на първо време, въпреки че още първия път трябваше да се сетите да направите това. На доста места в по- сериозните сервизи имат такива тестове.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 ноември 2018 - 22:18

Имаш проблем с високо налягане. То може да се получи от:
Гарнитура на главата
Проблем в газовата инсталация изпарител
Или имаш запушване по охл система, поради което не може да се обезвъздуши добре.

Ако ти трябва читав майстор по Люлин свирни :whistle:
Мнението беше редактирано от IvailoM: 17 ноември 2018 - 22:21
Отговори

HPPenev снимка HPPenev 19 ноември 2018 - 12:00

 IvailoM, на 17 ноември 2018 - 22:18, каза:

Имаш проблем с високо налягане. То може да се получи от:
Гарнитура на главата
Проблем в газовата инсталация изпарител
Или имаш запушване по охл система, поради което не може да се обезвъздуши добре.

Ако ти трябва читав майстор по Люлин свирни :whistle:


Благодаря, колега! Ще дам кредит на доверие на моя майстор още веднъж ... ако няма резултат ще ти пиша със сигурност. На първо време ще сменя изпарителя, защото е старичък и от време на време усещам да понамирисва на газ - при спряна кола, като съм покарял известно време. Силно се надявамнда излезе той причината, защото ремонта на двигателя ще е по-скъп от самата кола. Запушване го изключихме като възможна причина защото антифриза циркулира нормално.
Отговори

HPPenev снимка HPPenev 19 ноември 2018 - 12:47

 tisho.74, на 17 ноември 2018 - 21:32, каза:

Потърси изгорели газове в антифриза на първо време, въпреки че още първия път трябваше да се сетите да направите това. На доста места в по- сериозните сервизи имат такива тестове.


Извинявай за глупавия въпрос, но дали тестът би хванал наличие на изгорели газове от бензина и газта
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 19 ноември 2018 - 13:53

 IvailoM, на 17 ноември 2018 - 22:18, каза:

...
Проблем в газовата инсталация изпарител
...


Това аз бих го изключил като вариант. Или поне не важи за новите изпарители за Газов инжекцион, но може и да греша. Аз съм отварял 2 изпарителя от различни марки за ГИ и не мисля, че може да стане пробив между газта и антифриза, тъй като са отделени посредством дебела метална преграда.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 ноември 2018 - 17:32

 HPPenev, на 19 ноември 2018 - 12:47, каза:

Извинявай за глупавия въпрос, но дали тестът би хванал наличие на изгорели газове от бензина и газта

Би трявало, ако е в срок на годност и е читав. Има и тестове за захариди в изгорелите газове, които пък хващат антифриз, проникнал в горивната камера.
Отговори

HPPenev снимка HPPenev 26 ноември 2018 - 16:01

Колеги, оказва се, че проблемът е двигателя и ще се прави ремонт, като ще се започне със смяна на гарнитура на главата и вече каквото излезе след това...може ли да споделите, колко може да излезе такъв ремонт, като сума (с уговорката, че е твърде относително).
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 ноември 2018 - 16:17

Гарнитурата е ясна, проверка на главата за шупли или спукване става с надуване, шлайфане и може и с това да се разминеш само. А между другото пушека много ли е и бял ли е?
Отговори

HPPenev снимка HPPenev 26 ноември 2018 - 18:45

 JorkataG, на 26 ноември 2018 - 16:17, каза:

Гарнитурата е ясна, проверка на главата за шупли или спукване става с надуване, шлайфане и може и с това да се разминеш само. А между другото пушека много ли е и бял ли е?


Не бих казал, че има пушек... дори наротив - изобщо не съм забелязал..... това което описа, като пари колко би трябвало да ми излезе?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 ноември 2018 - 19:58

За да смениш гарнитура на главата сваляш главата. Като свалиш главата трябва да я ревизираш. Като ревизираш главата и погледнеш буталата ще решиш да смениш и сегментите. И отиваш към над 1000 лева, ако посетиш сервиз и ако избираш да караш колата в близките година-две поне...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg