Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

счупен крик

Cynic снимка Cynic 27 юни 2011 - 06:59

Здравейте колеги! Преди два дни ми се наложи а сменя гума (получи се огромен балон та чак почна да друса) изненадата ми беше като извадих крика (от както съм взел колата не ми се беше налагало да го ползвам и не го бях пипал даже) му липсваше езика който се пъха в шината на купето а и дори не беше опелски на него пишеше BMW.От къде мога да се сдобия с крик за омегата и какви пари е? Попитах в най близката морга но там нямаше.
Отговори

llll снимка llll 27 юни 2011 - 07:19

Нещо не схващам... На моята крика се пъха и се запъва под колата. Най- обикновен маслен крик или тип "крокодил" ще ти свърши работа- стига да има достатъчен ход.
Отговори

Cynic снимка Cynic 27 юни 2011 - 07:45

Попаднах на това http://www.opelclub....showtopic=75756 и се замислих дали да си взимам оригинален крик? Мисля да си купя така наречения трапецовиден крик но дали има такива за над 2 тона?
Мнението беше редактирано от Cynic: 27 юни 2011 - 08:08
Отговори

fanatic снимка fanatic 27 юни 2011 - 08:26

 Cynic, на 27 юни 2011 - 07:45, каза:

Попаднах на това http://www.opelclub....showtopic=75756 и се замислих дали да си взимам оригинален крик? Мисля да си купя така наречения трапецовиден крик но дали има такива за над 2 тона?


Усуква се, аз не бих взел тоя тип...
Отговори

Cynic снимка Cynic 27 юни 2011 - 16:34

Ами май и този вариант отпада.
Отговори

Sandman снимка Sandman 27 юни 2011 - 17:06

От опит знам, че тия масовите крикове са кекави. Един такъв турски счупих от този тип (по невнимание), понеже не беше съвсем на равно кочината.
Оригиналния опелски също поддава.
Ако обаче си подпреш една или две от гумите няма грижи.
А за какво ти е за над 2 тона? Предполагам няма цялото купе с един крик да вдигаш :mhihi:
Отговори

Cynic снимка Cynic 27 юни 2011 - 18:38

Да бе сега се замислих 2180кг. пише на табелката под капака но вярно няма да я вдигам цялата :surrender:. Днес минавах близо до практикера та се отбих за друго но видях там едни кригчета budget нещо подобно http://emk-33.com/sh...e67b143fcab3568 струваше нещо от сорта на 20-25лв.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 27 юни 2011 - 18:46

Перфектни са колега аз си купех такъв маслен от метро и върши страхотна работа. Ако ще си взимаш такъв обаче гледай да е малко по дълъг(корпуса). Аз вече имам два крика такива понеже не обърнах внимание че първия е нисък и не може да отлепи гумата от земята.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 27 юни 2011 - 20:19

Ето един крик

http://auto.market.d...%80%D0%B8%D0%BA
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 15 април 2018 - 16:23

Здравейте колеги,
Досега не съм ползвал крика на колата, но обмислям да си взема по-надежден, който да го държа в мазето ако ми потрябва. Спрял съм се на 2 вида хидравличен:
1) Хидравличен, тип крокодил. Вървят между 30 и 60лв - цък.
2) Хидравличен, бутилков. Вървят между 20-40лв - цък.

Бихте ли ми препоръчали надежден крик за колата, може и да не е от тези двата вида (няма да го държа в колата, така че не е нужно да е компактен).

Също съм харесал и подпори. Други освен този тип (2броя за 45лв) не намерих - цък. Може ли да споделите мнение и за тях. Знам че може да се ползват и трупчета, но предпочитам нещо механично, на което може да се регулира височината.

поздрави
Отговори

Коцето снимка Коцето 15 април 2018 - 17:36

Подпорите вършат хубава работа особено ако сам си правиш някой ремонти по колата, гледай да са с хубави заварки на краката и петите. Крик цилиндричен прав не е най практичното нещо, първо е висок и не влиза под ниски части на колата а понякога се налага, крокодила е по-практичен пък и по-стабилен ако е хубав.
Отговори

tihii снимка tihii 16 април 2018 - 09:06

От няколко години имам стойки за автомобил от Лидъл (пускат ги периодично в продажба).Ползвам ги по няколко пъти в годината.Доволен съм от тях.
За крика-определено тип крокодил е за предпочитане.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 април 2018 - 10:06

Аз също извън колата имам крокодил, както и два бутилкови, но не ми харесват. По-скоро, понеже единия ми бутилков е винтов а не маслен го ползвам, защото е по-як. Имам и стара руска алуминиева стойка, която е мн.готина.
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 17 април 2018 - 18:22

Благодаря колеги!
Аз също си мислих за крик от Лидл, но нямаше. А преди като съм гледал щанда с инструменти не ми е хрумвало да търся.
Ще избера тип крокодил. Като гледам обаче има обяви за чисто нови от 35лв и такива от 60лв, което ми изглежда доста голяма разлика в цената при положение, че на външен вид изглеждат абсолютно еднаква, както и опаковката..

Всъщност единият е нископрофилен от 85 до 330мм а другия от 130мм до 330мм. Засега нямам прагове отстрани и май вторият ще свърши работа.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 април 2018 - 19:41

Аз ползвам полупрофесинално(не всеки ден),крокодил и опори подобни от твоите линкове.Като се ползват грамотно,вършат добра работа.За крокодила,трябва основата на която е стъпил да е равна и твърда,асвалт или бетон.Крокодила трябва да е горе-долу перпендикулярен на оста на колата,не търпи странично усукване.
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 19 май 2018 - 17:37

Мерси колега,
Купих си крик тип крокодил. Човекът в магазина ми показа няколко вида:
1) Малък за 2тона за 30лв.
2) По-голям пак за 2тона за 45лв.
3) Голям професионален за повече тона над 100 лв.

Този малкия каза да не го купувам. Просто го е изложил за мостра, за да видят хората какво да не купуват. На снимка този от 30 и този от 45 изглеждат еднакви, но реално единия е почти бутафорен и не използваем.

Аз си взех такъв за 45лв и подпори за още 40лв:
Прикачен файл  1.jpg (123,15K)
Брой изтегляния: 9

Пробвах го обаче, сякаш не вдига толкова много:

Прикачен файл  5.jpg (157,46K)
Брой изтегляния: 4

Използвах тази подпорна точка (т1) от снимката долу. Чудех се дали мога да ползвам т2 и т3 също ?

Прикачен файл  9.png (346,29K)
Брой изтегляния: 13 Прикачен файл  8.jpg (185,95K)
Брой изтегляния: 3

След като вдигна с крика, до него слагам подпората. После пускам крика, за да падне тежестта на подпората и после пак леко го вдигам без да опира много, ако случайно точката на подпората изпусне да падне на крика. После бутам колата с ръка да видя дали е стабилна.

Прикачен файл  6.jpg (163,88K)
Брой изтегляния: 6 Прикачен файл  7.jpg (135,96K)
Брой изтегляния: 5 Прикачен файл  4.jpg (179,05K)
Брой изтегляния: 6

Колегата DimitarMark беше споделил следното:
  • отпред го слага на ухото на магарето, дето се хваща носача, задния му тампон.
  • отзад го слага на моста, там където се хваща долния болт на амортисьора.


В тази връзка коя трябва да е точката на ухото на магарето, където се хваща носача, задния му тампон

Прикачен файл  2.jpg (205,65K)
Брой изтегляния: 10

На някое от болтчетата заобградени със зелено ли:

Прикачен файл  10.png (644,7K)
Брой изтегляния: 8

Предполагам ако там сложа крика, колата ще се вдигне на по-голяма височина?

И още едно последно питане имам. Искам да разбера дали имам достатъчно масло в скоростната кутия, тъй като видях, че имам теч, но не мога да намеря пробката. Ето снимка на теча, но пробката не се вижда:

Прикачен файл  3.jpg (192,31K)
Брой изтегляния: 6

Вдигнал съм колата от предна лява гума и влизам отдолу от предната броня. По-навътре не мога да влезна. Може би трябва да я вдигна и отстрани и да влезна отстрани, за да видя пробката ? Някой може ли да даде снимка на тази пробка или да сподели къде точно се намира ?

Благодаря предварително !

п.с. В момента нямам допълнитени прагове отстрани, но се чудех ако сложа дали този крик пак ще става или ще трябва да си купувам нископрофилен ?
Отговори

бомбето снимка бомбето 19 май 2018 - 18:53

Малък немски крокодил , замених металната лапа с гумен тампон стегнат с болт- аламинут ,без забиване в тенекиите.
Отговори

Коцето снимка Коцето 19 май 2018 - 20:53

 dvasilev, на 19 май 2018 - 17:37, каза:



Точките които си посочил за повдигане с крик са:
№1 - това е точката на която се подпира и вдига с оригиналния крик на колата, той обаче е с особено захващане и става само за там.
№2 е точка в която не се повдига с крик, това е просто болтова връзка м/у калника и прага и не е за повдигане
№3 е мястото за повдигане с крик или подемник, както и за подпиране с подпора.
Там където си посочил мястото с 3-те болта под карето е шарнирния болт, може да се повдига и там даже е по-добре защото повдигаш повече и освен това ти е свободна точка №3 на която да сложиш стойката.
Пробката на скоростната кутия се намира точно до мястото където влиза лявата полуоска в кутията, трудно се забелязва защотп се пада зад магарето пък и както е омаслено при теб още по-трудно ще я видиш.
Провери си маслото по-скоро защото такова омасляване "говори" за добър теч и не се знае колко е останало вътре.
Мнението беше редактирано от Коцето: 19 май 2018 - 20:55
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 20 май 2018 - 23:33

Здрасти колега,

Ще гледам още утре да отида да ми проверят маслото на скоростната. На един познат с пежо преди месец му замина скоростната така. Във форума наскоро четох, че колега нямал достатъчно масло и при наливане скоростите влизали по-плавно. При мен сякаш не влизат много плавно и това явно е сигнал. Интересно, че майсторът който ми сменя гумите преди месец като го питах за това омасляване, каза че нямало проблем и било нормално, но не ми провери маслото.

За шарнирния болт има ли значение дали крикът ще е върху болтовете или трябва да е до тях ? Да, така колата ще се повдигне по-високо. За т3 има ли значени дали крика/подпората ще е точно на пръстена или в него/извън него ?

поздрави
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 май 2018 - 08:11

 бомбето, на 19 май 2018 - 18:53, каза:

Малък немски крокодил , замених металната лапа с гумен тампон стегнат с болт- аламинут ,без забиване в тенекиите.


Колега, може ли снимка, че не ми останаха паркетчета вече за повдигане :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg