Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Стана студено и........

a26 снимка a26 08 януари 2008 - 11:32

Ужас... Не зная... Всичко си проверил... Имам още едно предположение, но е доста тъпо и специалистите тук могат да кажат дали е възможно - пак е до горивото де. На ладата (която си е карбураторна обаче) като й "пресъхне" карбуратора така правеше - и се лекуваше лесно - подкачваш на ръка и си ОК. Та мисълта ми е - ако бензина е боклук (което в БГ си е реалност в 98% от случаите) и "изветрява" - дори и всичките ти датчици да са ок - подават колко гориво и каква смес трябва (но за "нормален", а не за нашия бензин), но докато сместа наистина се обогати колкото е необходимо - трябва да въртиш...
По-старите шофьори са ми казвали да се избегне голямо въртене (говорим за лада - type коли пак) в момента, в който ще се гаси автомобила да се форсира яко и преди да паднат оборотите - гасиш. Така в цилиндрите оставала по-богата смес... До колко е вярно - не зная...
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 08 януари 2008 - 12:26

Колега невероятно но факт!На баща ми аудито е спряно точно до вектрата ми сутрин сядаме двамата той дръпва смукача на баба яга която е 88г и е на 300 000км и тя пали на четварт оборот(докато чуя стартера и аудито вече работи).Аз през това време въртя ли въртя и ако не ми е свършил акумулатора запалвам от 10-я път,защото сега е окло -5 :o ,ако не запаля баща ми опъва кабелите,дава ми ток и така нататък.
Така започва всеки мой ден.Гаража ми е зает и е малък кошмар че колата спи навън.


п.с. Май ще се затопля мъничко,гледах прогнозата :bou:
Отговори

Andy снимка Andy 08 януари 2008 - 13:27

Колега, да ти кажа мотоциклета ми също не пали. Отдавам го на свещите, защото не се сменявани от ... не знам кога. Нищо чудно да са оригиналните. Падне ли Т° под нулата - край. Веднъж го пуснах надолу по баира, защото се беше насмукал с бензин и исках да го изкори и той запали, след което си работеше нормално и си палеше. На другия ден пак йок - няма палене. Има, но само с кибрита.
Ако имаш втори комплект свещи пробвай да намалиш разстоянието до 0,45-0,50 мм и пробвай дали ще запали. Обаче се увеличава вероятността някоя да зацапа по някое време. Поне пробвай ако не те мързи и имаш свещи за пробата.
Отговори

calibra69 снимка calibra69 08 януари 2008 - 14:00

Абсолютно същия проблем имам като теб с C20NE. Обикновено акумулатора сдава багажа преди да запаля. Пробвах всичко, което си пробвал и ти и което те съветват тук другите. Май не сме пробвали едно единствено - обява със снимка :) Не може бензинова кола да пали така, недопустимо е! Старата ми вектра палеше от раз при -15 (пак C20NE). Обичам си колата но мисля че ако не открия скоро какъв е проблема ще я продам на някой с по-топъл гараж. Температурен датчик, сензор за оборотите на коляновия вал, принудително пускам помпата. НИЩО, ама нищо не помага. И при това нямам газова уредба... Ако открия нещо ще ти кажа. Аз имам и друг още по-странен проблем, но явно е съвсем отделен.
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 08 януари 2008 - 14:17

 Andy, на Jan 8 2008, 01:27 PM, каза:

Отдавам го на свещите, защото не се сменявани от ... не знам кога.


Свещите са чисто нови-DENSO




А за продаване и дума не може да става,прекалено много съм вложил в тая кола и си я обичам много,за да я продам на някой гороломник за без пари.Много добре знаете че никой няма да оцени подобренията и вниманието което отделям на колата за перфектното и състояние в което е-като изключим паленето де
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 08 януари 2008 - 16:03

Публикувано изображение
това дали работи
Отговори

calibra69 снимка calibra69 08 януари 2008 - 16:50

Това може да почне да връща към резервоара по-лесно но аз елиминирах това с клампиране на връщащия маркуч :o никаква разлика...

а на колегата ще кажа по повод продаването - А по-добре ли е да не знаеш дали ще запалиш сутринта като дизелджия? Ще узрееш и за тази истина, че не си женен за колата си, но трябва още малко да ти покъса нервите. А за парите, които си вложил като подобрения - забрави ги, загубена работа. Вярвай ми знам го по-добре от всеки, никой не дава пари за подобренията ти, даже им се мръщят (са тва тука що е така а не е оригиналното)...
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 08 януари 2008 - 20:22

 SunMaster, на Jan 8 2008, 04:03 PM, каза:

Публикувано изображение
това дали работи



Това нещо работи
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 09 януари 2008 - 19:25

Вече мога да си прибирам колата в гаража и сутрин пали без чужда помощ.Там е 3 градуса и запалвам от втория път.
Благодаря на всички за изказаните мнения,но проблема си е налице,ако има нови мнения по темата ги очаквам с нетарпение :o
Отговори

calibra69 снимка calibra69 10 януари 2008 - 10:11

Аз не можах да запаля днес и дойдох на работа с такси :o
Ще я подпаля в буквалния смисъл вече...
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 10 януари 2008 - 17:08

някой от вас да е мерил компресията на колите си :o .вероятността е мн. малка но друго на акъла ми не идва
Отговори

calibra69 снимка calibra69 10 януари 2008 - 17:18

 SunMaster, на Jan 10 2008, 05:08 PM, каза:

някой от вас да е мерил компресията на колите си :kuku: .вероятността е мн. малка но друго на акъла ми не идва


12 ми е компресията колега. На старата ми Вектра пак C20NE беше 8 и палеше на -15 от раз. Невъзможно е да е от това.
Отговори

Andy снимка Andy 10 януари 2008 - 22:31

Да ви дам ли огънче :kuku:
:kuku:
При дизелаците има значение налягането в цилиндрите, тук няма чак тоолко. Някои палят без сегменти...
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 11 януари 2008 - 00:03

 Andy, на Jan 10 2008, 10:31 PM, каза:

Да ви дам ли огънче :kuku:
:kuku:


На теб ти е смешно колега ма на мен ми се реве.

Не е от компресия,от нея имам бол.Ще мамеря проблема,мамка му. :kuku:
Извинявайте за грубия тон :kuku:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 11 януари 2008 - 00:16

Колега, бензиновата помпа наред ли е?
Сега се сещам, че някъде бях чел за някакъв проблем със запалването на бензин,
като имаш сложена газова уредба, обаче беше за обикновена и се решаваше проблема,
като сложиш копчето на неутрално положение, ама тук всичко е електронно...
В момента друго не се сещам, освен вечер, преди да я угасиш, да я форсираш малко,
може да остане повечко бензинец в инсталацията :kuku: /Боже, дали не написах
някоя световна глупост :kuku: /
Отговори

calibra69 снимка calibra69 12 януари 2008 - 00:44

Аз прилагам следния алгоритъм обикновено, но съвсем не претендирам, че е най-правилен:
Самодиагностика, проверка на налягането на бензина, принудително пускане на помпата преди палене - в случай, че връща в резервоара и ако нищо не излезе пускам аутодата и почвам методично да меря всяко краче на компютъра какъв сигнал получава или подава. Последното е най-успешно ако колата не пали изобщо. Старата ми вектра изведнъж угасна при маневриране, изтеглиха ме до нас, махнах пластмасовата кора и почнах първо да търся има ли + на всички крачета, които според схемите за захранващи, с намерението да търся и минуса. Уви, още при първото проверено се оказа, че няма +. Проследих зелената жица, която влизаше там и що да видя :kuku: ...въпросната виси над рейката, излиза от лявата дупка за кабели откъм шофьора, минава над рейката и влиза в дясната дупка за кабели отново в купето точно при компютъра. Оказа се, че когато съм навил волана наляво, накрайника на рейката е влязъл навътре, болтчето, което го стяга стърчи около 2мм и е закачило точно тая жица, защото е необичайно увиснала...нататък се сещаш. Ако не бях посегнал към куплунга на компютъра още щях да псувам и да ритам по гумите :kuku:
Отговори

calibra69 снимка calibra69 12 януари 2008 - 17:34

Ще копирам направо това, което написах в моята тема след днешния ден. Струва ми се, че и при теб може да е следния проблем.

НОВО РАЗВИТИЕ!
Леле как се намръзнах... значи разглобих куплунга на компютъра и почнах да меря краче по краче какво стига до него и какво подава като команди. Нищо нередно не излезе. Насочих се пак към бензина. Откачих подаващия маркуч, пуснах помпата принудително с едно ключе и О, ЧУДЕСА... подаваше на пресекулки сякаш дърпа въздух. Дигнах задницата, откачих помпата, сложих едно удължение на изхода й още преди филтъра и я включих. Хубава права струя, като запуша с пръст маркуча не мога да го удържа и почва да пръска. Свалих филтъра - едва минава въздух през него! Сложих новия. Още откачено и от двата края отидох отпред и пробвах да надуя с уста маркуча, който идва от тръбичката под купето...УЖАС... едва, едва пропуска въздух, имах чуството, че ще ми се пръснат дробовете. Подбита тръбичка нямам значи е нещо друго. И понеже не можах да работя в гаража по редица причини вече ми стана много студено и оставих кулминацията за утре. Ще пусна един нов маркуч по цялата дължина от филтъра до дюзите. Този път трябва да запали. Доволен съм, че открих толкова странен проблем, дано не е с цената на температура и антибиотици... Утре ще пиша какво е станало...
Отговори

paconi снимка paconi 21 януари 2008 - 01:49

ЕМЧО тя колко е зимата 3 месеца има няма..Мини през сервиза на Видин17,да се видим и да обсъдим.Вече сме на старото разградско след BOSCH сервиз :unsure:
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 21 януари 2008 - 11:57

Растоянието между електродите на свещите трябва да е около 1.1мм.Вектрата ми палеше ужасно -смених свещите -същото- извадих ги отново растоянието беше към 0.8 увеличих го и сега пали веднага.Когато растоянието е малко искрата е къса и трудно пали.
Отговори

Гостpeshokn_* 21 януари 2008 - 13:05

Колега, хайде сега и един изпатил се нафтаджия да ти се изтакова в темата.

Така, като ти гледам колицата - горе долу 99 - 2000 година. Дотук добре! Гледал си я при кого ли не, сменял си свещи, бензини, разни изгъзици - дотук пак добре! Диагностика - още по-добре, но колата не ще да ти пали на студено. Веднага ми идва един въпрос в съзнанието "А когато те дръпнат, предполагам, палиш от един метър? И когато запалиш, колата форсира ли се нормално или трябва да изчакаш да загрее?

Моя случай беше подобен - не искаше да ми пали на студено. Разликата е, че ти след 10 вътрения успяваш, а аз успявах да запаля само ако оня там модел на човека, наречен за кратко БОГ, ми даде тая възможност и случайност. Хубаво, дърпаха ме, бях сакат, палех, но не искаше да се форсира - когато беше много под нулата не се форсираше и до 1000, а когато беше минус 2 до плюс 2 - качваше и на 1800. След лека загрявка колата си беше перфектна. Карах я по майстори, насам натам, всеки вика - колата е перфектна, трябва да пали. Качвах на 10 диагностики - същия отговор получавах. Но не и не!

Признавам си - не съм много наясно с бензиновите автомобили, особено ECOTEC, заради това, незнам какво имаш под капака, но ако питаш мен - погледни си бензиновата помпа. Смених електрониката на моята нафтова помпа, срещу 1866 лв, и колата в момента върви перфектно, пали си, форсира си се, абе преродих се. Вярно - пари са, но колата ще си ги избие! Та, незнам дали имаш електроника на горивната помпа, но нищо няма да ти коства да провериш в даден сервиз.

В моята тема / http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...mp;#entry346272 / колегите ме посъветваха да проверя следните неща:

1. Tермостат
2. Уплътненията на тръбичките при горивния филтър
3. Прозвъняване на веригата
4. Проверка на съпротивлението на датчиците
5. Температурен датчик

И в крайна сметка излезе ел. блок на нафтова помпа. Но при теб може и да е по-леко - кажи с какъв акумулатор си? Пробва ли на сутринта да смениш акумулатора с друг и пали ли при тази проба?

Надявам се да съм ти дал идеи ... не, че много ще съм ти от полза с тия печки, ма ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg