Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

За седан ?

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 03 март 2005 - 20:25

Има ли някакви особености про монтажа на бас каси в седани? Седана има ли предимства или недостатъци в това отношение ?
Отговори

ГостStingrey_* 03 март 2005 - 21:35

За да се чува добре баса в купето трябва да си направиш фазоинвентори/рефлекси на кората... или ако имаш дубки от старите говорители на кората да ги оставиш отворени да влиза звука и звуковото налягане в купето по добре.
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 03 март 2005 - 21:37

Но предполагам даже и да направя такива доста от налягането ще се губи...?
Отговори

ГостStingrey_* 03 март 2005 - 21:49

мисля че не
баса се разпространява независимо каде е разположен
А и баса е вибрации ;)
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 04 март 2005 - 01:36

Stingrey, на Mar 3 2005, 09:49 PM, каза:

мисля че не
баса се разпространява независимо каде е разположен
А и баса е вибрации ;)

не си прав, колега - личния ми опит показва, че има значение колко са големи отворите, как е разположена касата в багажника, накъде е насочен говорителя( поне при мен е така)! При мен въпреки, че колата ми е хечбек се наблюдава сериозен ефект като се пусне половината облегалка!

Колега THE_BUTCHER ако ще слагаш каса измисли вариант, при който да имаш по-голям отвор към багажника например ако ти се разделя облегалката на задната седалка можеш да сваляш едната половина или ако имаш "ски багажник" да го отваряш, а можеш и да направиш отвор на кората и да сложиш няква мрежа отгоре примерно. Преди имах Волво 340 седан ,което имаше подобен отвор и ефекта от него беше много добър.
Иначе няма налягане!!!
Един познат има туба в МВ 124ка - е освен дрънчене нищо не се чува, а при мен свири перфектно!

Успех :thu:
Отговори

ГостStingrey_* 04 март 2005 - 02:57

напълно съмсагласен с теб
все едно буфер в стаята и буфер в коридора
ама да карам със смъкната седалка ще ме извиняваш ама това е голяма селения
"гледайте сега като смъкна седалката как се чува"
с по големи рефлекси на кората под тапицерията на правени прилично добре може да се постигне същия ефект

:thu: :thu:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 март 2005 - 09:06

Да, ама ти ли ще ги сметнеш тези рефлекси, за да се чува хубаво? То са си малко шибани сметки... :ph34r:
Отговори

sheko снимка sheko 04 март 2005 - 14:16

Stingrey, на Mar 4 2005, 02:57 AM, каза:

ама да карам със смъкната седалка ще ме извиняваш ама това е голяма селения
"гледайте сега като смъкна седалката как се чува"

Каква е тази глупост че е селяния и т.н
Аз почти винаги карам със смъкната задна седалка и си насочвам говорителя към багажника и свири доста по-добре и по-кристален звук вади самия бас така, че не бих казал че е селско незнам как ти е дошло на ум
Ако мислиш че да имаш силна музика е селско - въобще не се захващай ;)

Разлика между бас в седан и купе има и то много голяма...
Не случайно в Голфовете (2 и 3 и 4) всякакви музики сврият много повече от колко в седани направо сравнение не може да става.... но в тигра (не искам да прозвучи нескормно) най-много свири защото цялото купе е едно

Така че ако Ники ако си решил да слагаш туба в кадетора казвай и ще намерим оптималния вариант да свири а не само да дрънчи B)
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 март 2005 - 14:19

Друго си е верно в хеч/купе :D В Тигъра музиката блъска мнооооооого добре - :thu: за Любо! :thu:

Ники, защо не почнеш с хубави среди ? :thu:
Отговори

ANGEL_GSI снимка ANGEL_GSI 01 август 2005 - 12:05

A ЗА КАДЕТ СЕДАН НЯМА ЛИ ДА СВИРИ ДОБРЕ? :unsure:
Отговори

ANGEL_GSI снимка ANGEL_GSI 01 август 2005 - 14:37

колега THE_BUTCHER и аз имам като твоя кадет седан,и аз се чудя дали ще се чува но нали кадето са отзад говорителите има кора под кората има ламарина от купето.и тя ли трябва да се махне?или наи добре ние да си вземем по един усилвател и един басов говорител и да го сложим на кората.ти ако имаш мнение си го кажи дано измислим неощо! :unsure:
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 01 август 2005 - 22:56

Цитат

най-много свири защото цялото купе е едно


Съгласен съм от личен опит, че в купетата от сорта на тигра и калибра звукът от бас тубите в багажника звучи много по-добре от колите с 4 и 5 врати. Имат страхотна акустика. И специално калибрата има супер звуко изолация. Басът яко кърти вътре, а от вън... тишина... ;)
А колкото за въпроса на THE_BUTCHER, мислия че няколко достатъчно големи отвора на кората са достатъчни. :beer:
Отговори

ANGEL_GSI снимка ANGEL_GSI 04 август 2005 - 08:46

под кората има дебела ламарина :beer:
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 август 2005 - 09:18

По принцип седана се узвочава много добре с колони на кората!!! Вземате едно зега и режете ламарината на местата където трябва да влизат говорителите. Правите отгоре една кора /може да я тапицирате/ и сте готови! Имах едно приятелче дето слагаше музики. Беше сложил в една вектра седан 2х100W български басове на кората. Като пусна музиката направо изкърти мивката, свиреше доста добре! Момчето обаче искаше да я продава изкубнаха я от вектрата и я сложиха на една астра хечбек на кората /щот момчето с астрата му трябваше багажника и не искаше каса/. Еми започна да свири наполовина! Питахме и други майстори и всички казаха че за да свирне трябва да се изолира багажника и да изпълнява ролята на каса! Иначе няма да свирне! А при седанана ставало!
Отговори

roni снимка roni 04 август 2005 - 17:47

[quote name='Zhoro' date='Aug 4 2005, 10:18 AM']По принцип седана се узвочава много добре с колони на кората!!! Вземате едно зега и режете ламарината на местата където трябва да влизат говорителите. Правите отгоре една кора /може да я тапицирате/ и сте готови! Имах едно приятелче дето слагаше музики. Беше сложил в една вектра седан 2х100W български басове на кората. Като пусна музиката направо изкърти мивката, свиреше доста добре! Момчето обаче искаше да я продава изкубнаха я от вектрата и я сложиха на една астра хечбек на кората /щот момчето с астрата му трябваше багажника и не искаше каса/. Еми започна да свири наполовина! Питахме и други майстори и всички казаха че за да свирне трябва да се изолира багажника и да изпълнява ролята на каса! Иначе няма да свирне! А при седанана ставало![


Тчно така колега аз на мойта и и направих кора и два фриар говорителя кенлууд и не се живее в колата. :beer:
Отговори

ANGEL_GSI снимка ANGEL_GSI 04 август 2005 - 18:10

ако сложа само един басов говорител в средата на другите какъв усилвател да взема-втора рака нещо евтино
Отговори

ANGEL_GSI снимка ANGEL_GSI 17 август 2005 - 21:47

и аз сега 6те режа и 6те слагам две 10' по 70вата на кората дано стане музиката
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg